Dům U Tří borovic

Dům U Tří borovic https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79843/bmid_dum-u-tri-borovic-uQw-79843.jpg 4 520 145

Francouzský venkov na konci 19. století. Prostředí plné pověr, předsudků, klepů a nedůvěry k „přivandrovalcům“. Zanedbaný statek, na němž bez nadšení hospodaří bývalý právník André Trevillon s hrstkou služebnictva a postiženým synem. Tak vypadá místo, kam se v tísni uchýlí mladá žena prchající z ohroženého domova. Alžběta zpočátku hledá jen dočasný azyl, netouží zasahovat do života místních lidí, ale je natolik odlišná, že se brzy stává terčem útoků. Má dost odvahy, aby se ubránila a zároveň tím zcela změnila život lidí na statku. Napovrch však vyplouvají stará tajemství a přes všechnu Alžbětinu snahu se neodvratně schyluje k tragédii…... celý text

Anahk1
09.06.2022 5 z 5

Pohlazení na duši :).. krásné pohodové čtení..

LenaWirus
25.05.2022 4 z 5

Moc pěkný román. Někdy jsem si přála, aby byly události a postavy více vykreslené, myšlenky více rozepsané, ale s tím mám problém u většiny dnešních knih. Jinak se jedná o čtivý román se zajímavou zápletkou, povedenými hlavními postavami a naštěstí i se šťastným (ačkoliv strohým) koncem.

fisa14
19.05.2022 5 z 5

Opravdu krásný příběh. V knize nejsou žádná hluchá místa, žádné zdlouhavé popisy. Kniha má spád a i když je zřejmé jak příběh dopadne, vždy mě v ději něco překvapilo. Hana Marie Körnerová se stává mou velmi oblíbenou autorkou.

GaleW
16.05.2022 4 z 5

Tohle se četlo úplně samo, stránky rychle ubíhaly, romantika, napětí, moc se povedlo. Kdo má rád paní spisovatelku Körnerovou, tak si přijde určitě na své.

Marci70
12.04.2022 5 z 5

Krásně napsané. Výborná oddychovka!

Marci70
12.04.2022 5 z 5

Krásně napsané! Výborná oddychovka!

Bibi23
05.03.2022 5 z 5

Nádherná, nádherná, nádherná... Jedna z knih, kterou jsem nedokázala odložit. Krásný příběh, každá stránka vás vtáhne do děje i do prostředí. Rozhodně doporučuji.

Zelený.úval
08.02.2022 5 z 5

Kniha se četla úplně sama a příběh byl hezký. :-) Nepřišla mi ani tak prvoplánová, dlouho jsem si nedokázala představit, jak to všechno skončí. Popravdě jsem si myslela, že Alžběta uteče a tím bude konec. Prospera mi bylo líto už od začátku a vadilo mi, že i André se k němu choval jako ke zvířeti, i když to byl jeho syn, kterého svým způsobem měl rád.

Aranel15
03.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha a moc krásný příběh! Nikdy mě nepřestane překvapovat, jak hluboko zakořeněná a krutá může být lidská závist a zloba, která dokáže zničit nevinné životy a jako nástroj pomsty využít ostatní lidi. V této knize se stal nástrojem Prosper. Trochu mě mrzelo, že nedošlo k návštěvě lékaře v Paříži, který by vyloučil, že Prosper je chytřejší než se všichni domnívali.

marli58
16.11.2021 5 z 5

Pěkné... Je to věčný zápas dobra a zla. Zášť, závist, náboženský fanatismus. I tam se ale dají najít dobří lidé a přes nepřízeň osudu vznikne krásný vztah mezi hlavními hrdiny. Líbil se mi popis života na francouzském venkově a ve městě koncem 19. století.

JJJ007
05.11.2021 5 z 5

Velmi zajímavě napsaná kniha, poutavý příběh. Moc mě bavila. Těším se na další knihy od této autorky.

mončičák42
01.11.2021 4 z 5

Mé první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Příběh mě zaujal hned na začátku a bavil až do konce. Ani chvíli jsem se nenudila. Odvážná chytrá Alžběta a rozhodný mužný André mi budou chybět. Ideální kniha na zklidnění duše.

Florindela
16.10.2021 5 z 5

Krásný příběh, který se klidně mohl stát, a neskutečně mě bavil. Kniha je dobře napsaná, takže jsem četla a četla... a na konci litovala, že už je konec. Myslím, že od této autorky si ráda přečtu i další knihy.

crazyslunicko
01.10.2021 5 z 5

Krásná kniha s duchaplným příběhem. Alžběta je od mládí terčem služebnictva, kteří si o ni špitají. Tetička ji před tím vším zlým chrání, ale i tak přijde den, kdy ji musí říct pravdu o svém původu. Když však uteče před násilnickým majitelem, neví co si sama se sebou počít. Naneštěstí ji však zaměstná bývalý právník André Trevillon, ale od počátku ji služebnictvo nenávidí za její krásu a tajemství, které ukrývá a dávají ji to náležitě najevo. Ona se však nevzdává navzdory všem nepříjemnostem.

AlcaLou
26.09.2021 4 z 5

Krasna oddechova kniha. Moc dobre se cetla. Doporucuji vsem romantickym dusim. Me jen po precteni poslednich radku chybel ten pocit, ze je mi lito, ze uz je konec. Hlavni postavy, ac mi byly sympaticke, me nejak nechytly uplne za srdce.
Edit: kniha se mi do myslenek vraci az zpetne, kdy se trochu "ulezela".

LiLLu
22.09.2021 5 z 5

Po dlouhe dobe jsem potrebovala pauzu od fantasy a zkusila roman.
V obchode mi slecna doporucila tuhle knihu, a ja opravdu hodne vahala a dokonce jsem se chtela vratit a knihu vymenit:-))))
Nečetla jsem ani anotaci nic, a zacla číst. Příběh mne okamzite zaujal vtahnul a za 3 dny vyplivnul na konci:-D
Bylo to presne co jsem hledala krasný příběh, bez nasili bitev a politiky.
Někdo dole v komentari psal že je to cervena knihovna, ne tak to opravdu neni. Je to jen velmi romanticke. Pani spisovatelka ma krásny sloh, a určitě si prectu dalsi knihy.
Takze kdo hleda krasnou romantiku rekla bych bez trapneho klise tak toto je super volba...

maryska09
05.08.2021 5 z 5

Výborná kniha pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od thrillerů, válečné literatury nebo naivních románků. Čte se jedním dechem a i když konec čtenáře nepřekvapí, protože v něj celou dobu doufá, tak stejně potěší. Doporučuji na letní pohodové čtení.

pydla
31.07.2021 5 z 5

Krásný romantický román o pomluvách, falešném pánbičkářství, krutosti lidí, zášti a o tom, že i přes krutou nepřízeň osudu, může vykřesnout jiskřička lásky. Alžběta si Vás podmaní a nelze než si oblíbit i drsného Andrého.
Čte se jedním dechem a knihu nebudete chtít odložit, dokud ji nepřečtete i přestože konec tušíte.

Maarty
30.07.2021 5 z 5

Super "romanťárna";-) Nenáročné, předvídatelné, ale přesně to jsem očekávala a po předešlých knihách potřebovala.Idealní na letní lenošení. Knihu jsem zhltla na třikrát. Doporučuji milovníkům červené knihovny i těm, co potřebují oddech.

zouharov
27.07.2021 3 z 5

K autorce jsem se dostala přes Heřmánkové údolí, které mě nadchlo. Dům U Tří borovic je spíše romantický příběh, napsaný čtivě, v rámci žánru fajn, ale není ničím překvapivý. Očekávaný závěr.