Dům U Tří borovic

Dům U Tří borovic
https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79843/bmid_dum-u-tri-borovic-uQw-79843.jpg 4 524 524

Francouzský venkov na konci 19. století. Prostředí plné pověr, předsudků, klepů a nedůvěry k „přivandrovalcům“. Zanedbaný statek, na němž bez nadšení hospodaří bývalý právník André Trevillon s hrstkou služebnictva a postiženým synem. Tak vypadá místo, kam se v tísni uchýlí mladá žena prchající z ohroženého domova. Alžběta zpočátku hledá jen dočasný azyl, netouží zasahovat do života místních lidí, ale je natolik odlišná, že se brzy stává terčem útoků. Má dost odvahy, aby se ubránila a zároveň tím zcela změnila život lidí na statku. Napovrch však vyplouvají stará tajemství a přes všechnu Alžbětinu snahu se neodvratně schyluje k tragédii…... celý text

Soptinka
04.12.2015 5 z 5

Velmi čtivý a oddechový příběh. Moc romantiky tam nebylo, ale i tak jsem hltala písmenko po písmenku :-)

ivakola
21.11.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka. Četla se úplně sama a škoda že jsem ji zhtla poměrně hodně rychle.Určitě není moje poslední od této autorky,

evago
31.08.2015 5 z 5

krásná kniha,uvěřitelný příběh...tohle mám ráda

tisha8409
31.07.2015 5 z 5

Dávám pětku za to, jak se mi to četlo a za dobu, kdy nastoupila na statek a měla prvotní nesnáze. Ten námět o tom, jak člověk někde zkysne a žije, i když se mu nelíbí jak a s kým, byl velmi zajímavý námět.

Ale začátek a to, jak se zamilovávají a ona utíká a nedovolí a on chce ale neudělá a pak zas žárlí ale najevo nic nedá - to je taková dobová klasika románu a tyto party já prostě moc nemusím.
No konec je zcela idealistický, jak jinak...
Ale ta doba na statku se díky těm mrchám a problematickýmu děcku četla fakt dobře.
( věřila jsem, že se Prosper nakonec zvetí a bude z něj rozumný děcko a bude s něma žít jako jejich....bylo mi líto, když se začal sbližovat s tátou a on ho odháněl nebo když byl prostě obětí toho, jak se narodil, ač za to nemohl...)

hanča34
03.01.2015 4 z 5

Chytlo mě to, uvěřitelná historie

jindra13
27.12.2014 5 z 5

Moc pěkné čtení na dlouhé zimní večery.

Natique
16.10.2014 5 z 5

Autorka mě příjemně překvapila. Zajímavý příběh, pěkný styl psaní, kniha velmi čtivá. Až mě mrzí, že jsem ji "zblajzla" tak rychle. :-)

Selinute
06.10.2014 4 z 5

Pohádka pro dospělé, která mě zpříjemnila sobotní a nedělní odpoledne. Moje první od této autorky a určitě ne poslední.

Antoaneta
26.09.2014 5 z 5

Tahle kniha je pro mne velice příjemné překvapení -moc pěkné čtení,krásný příběh který mne vtáhl do děje a doslova jsem hltala stránky abych věděla jak to dopadne.Časem si knihu ráda přečtu znovu a chystám se i na další dílka od autorky.

januleverule
14.09.2014 4 z 5

Hezká knížka, která se velmi dobře četla. Byla to moje první knížka od této autorky, ale určitě si přečtu i další.

lucie0089
14.07.2014 4 z 5

Přečteno za jedno nedělní odpoledne. Čtivé a napínavé, ostatně jako vše, co jsem dosud od autorky četla. Umí živě popsat dobové reálie, líbí se mi, že nic nepřikrášluje.

orinka3
05.06.2014 5 z 5

Výborná kniha, má všechno, co má správný román mít. Postavy jsou plné života, jako odvíjející se film. Pěkný jazyk, kultivovaný styl, dobré historické souvislosti, dokonalá znalost prostředí. Vidím, že mám další oblíbenou autorku.

Listicka3253
29.04.2014 3 z 5

Opravdu nenarocna, prijemne oddechova cervena knihovna:)

amysa
11.04.2014 4 z 5

Moje úplně první setkání s autorkou a zcela určitě nezůstanu jen u této jediné knížky, chci si zkusit přečíst i další. Hezká, příjemná a velmi čtivá oddechovka, zasazená do francouzského venkova minulého století. Styl psaní mě příjemně překvapil a moc se mi líbil, písmenka před očima ubíhají úplně sama a nepřestanete číst, dokud nejste až na úplném konci. Chvílemi se mi zdál příběh malinko nastavovaný a natahovaný, ale i tak jsem spokojená a určitě mohu doporučit jako odpočinkovou četbu:-)

marataheja
10.02.2014 3 z 5

Dobrá oddychovka :-)

BeruškaB
11.11.2013 5 z 5

Fajn čtení,napětí zajímavá atmosféra,přečteno za dva večery

Marika Vanova
29.09.2013 5 z 5

Díky paní Körnerová za pěkné počtení. Mělo to spád, lehké napětí a styl vám daný, díky...

LilyLake
18.09.2013 5 z 5

Opět další mistrovské dílo paní Körnerové. Kniha je velice čtivá a má poutavý napínavý příběh. Vřele doporučuji

LadyMichelle
17.09.2013 5 z 5

Znovu úžasná kniha od úžasné autorky :)

KikiZ
23.08.2013

Na čtení romantického čtiva moc nejsem, mám raději historické romány, ale faktem je, že člověk prostě někdy moc rád lidově řečeno "vypne" a nechá se unášet příjemně romantickým dějem s trochou napětí. Knížky této autorky se mi moc líbí, není to tak přeslazené a hlavní hrdinové jsou většinou velmi sympatičtí a člověk jim drží palce, aby ty nesnáze osudu překonali.