Dům u jezera

Dům u jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20653/bmid_dum-u-jezera-OiG-20653.jpg 4 388 111

Když Grace ve čtrnácti letech poprvé vchází do impozantního šlechtického sídla Riverton, netuší, že její život se v příštích několika málo letech obrátí naruby. Rozlehlý dům, v němž jako čerstvá služka nastupuje do služby, ukrývá záhady předchozích generací, které tudy prošly v minulém století. Spletité předivo vztahů mezi panstvem a služebnictvem, tradiční šlechtou a novodobými zbohatlíky i napětí mezi jednotlivými členy šlechtické rodiny vytváří barvitou mozaiku osudů, které ožívají v Graceiných vzpomínkách. Její příběh, nerozlučně spjatý s životem nadané okouzlující Hannah, dědičky rivertonského panství, se odehrává na pozadí převratných bouřlivých časů po první světové válce, kdy světem otřásala společenská revoluce a rodila se nová, moderní společnost. Jen Grace ví, jaké tajemství si její matka vzala s sebou do hrobu, jen ona byla svědkem tragédie, která se roku 1924 odehrála na břehu rivertonského jezera a znamenala zánik starobylého rodu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The House at Riverton / The Shifting Fog , 2006

kacaba72
27.04.2014

nadherna kniha

32da
22.04.2014

neznala jsem tuto spisovatelku, ale knížka mě mila překvapila. Mám ráda taková tajemství, napětí... Už se chystám na přečtení Zapomenuté zahrady

Lena79
23.02.2014 5 z 5

Dlouho jsem se nemohla dostat do děje, ale zvědavost a touha dočíst knihu mě vedli dál...Nakonec jsem to teda dočetla, ale nemohu říct, že bych z knihy byla nějak na větvi...Každopádně musím vyšvihnout zajímavý pohled na panstvo očima služebné

Alzbetta
09.02.2014 3 z 5

Bohužel,mě knížka docela nudila. Zbytečně byly dlouze rozepisované nudné situace. Z půlky dobrá a druhá polovina nezáživná.

Henriette
12.01.2014 4 z 5

Krásně napsaná kniha, u které jsem ale od počátku tušila, kdo je hlavní hrdinka a proč dělá služebnou v Rivertonu právě ona. Trochu škoda, protože se mi tím ztratilo jedno tajemství. Jinak konec velmi velmi drsný, až tak jsem to nečekala a mám z toho spíše smutný pocit. Ale kniha dohromady krásná. Už se těším na Zapomenutou zahradu....

alhl
28.08.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už před delší dobou, ale silný POZITIVNÍ dojem z ní ve mě stále zůstává. Možná se k ní v budoucnu ještě vrátím. Sice mi chvíli trvalo se začíst, ale pak už jsem nemohla přestat. Úžasně napsaný příběh, realisticky (a proto ne vždy vesele) vykreslená doba i vztahy mezi členy jedné rodiny a jejich blízkými. Můj pocit je v podstatě stejný jako u předchozího hodnocení HanaNov. Až do posledních stránek jsem byla napjatá a přemýšlela, co se tak mohlo stát oné osudové noci roku 1924 na břehu jezera. A pointa je vskutku nečekaná. Vše vypráví sympatická Grace, nyní už stará paní, která vzpomíná (vzpomínky jsou určeny jejímu vnukovi) a z odstupu let hodnotí. Ten, kdo vydrží poctivě číst stránku po stránce až do konce určitě nebude litovat.

petruska85
20.08.2013

Zajímavý příběh, který spojuje minulost s přítomností. Hezké čtení, určitě není jediné od této autorky co si přečtu.

HanaNov
12.08.2013 5 z 5

Pro mě je Dům u jezera stejně skvělý jako Zapomenutá zahrada! Tahle autorka mě opravdu baví. Je to (stejně jako Zapomenutá zahrada) směs všeho možného, ale má to atmosféru, styl, jasnou linii... je to romantika, ale ne taková ta laciná a průhledná, je to ale i trochu tajuplné a přemýšlivé. Autorka až do poslední chvíle udržuje čtenáře v nevědomosti a nechává ho tápat a domýšlet si, co se tak vlastně mohlo stát. A pak, na několika posledních stránkách se vše najednou rozplete - a pro mě osobně to znamenalo obrovskou facku, vystřízlivění z nadějí o tom, že všecko má svůj happyend... Ještě dlouho po dočtení ve mně zůstal takový ten pocit, že to snad musím přečíst znova, abych se ujistila, že jsem to špatně nepochopila..
Prostě příjemné čtení, kniha s výborně promyšleným dějem, poskládaným z postupně dávkovaných střípků.

Petra.kris
02.07.2013 5 z 5

Tato knížka se mi obrovsky líbila, zvláště pak prolínání současnosti s minulostí. Každopádně knížka patří k mým oblíbeným a ráda se k ní vrátím.

kazecha
10.08.2012 4 z 5

Mě se kniha velice líbila. První tři stránky jsem byla trochu zmatená, ale potom to dostalo spád a děj. Je to napsáno takovou tou pro mě velmi čtivou formou ... byla jsem velmi překvapená, když jsem zjistila, že je to prvotina Kate Mortonové a už se těším na její další knihu (doufám že ji budou mít v knihovně).

-Lenicka-
19.05.2011 2 z 5

Na doporučení a kladné ohlasy jsem se rozhodla, že si tuhle knížku taky musím přečíst. Ovšem velmi mne zklamala - bohužel jsem jí ani nedočetla, což já zásadně u knížek nedělám. Skončila jsem zhruba někde za druhou třetinou. Vůbec jsem za celou tu dobu nepochopila, o čem to bylo, dle mého názoru se tam nic nedělo, autorka stále jen popisovala nějaké věci, které s tím neměly nic společného, chvilkama jsem vůbec nevěděla, o čem čtu. Nemělo to žádný příběh, žádný děj .. je mi líto .. :-(