Dům u jezera

Dům u jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20653/bmid_dum-u-jezera-OiG-20653.jpg 4 388 111

Když Grace ve čtrnácti letech poprvé vchází do impozantního šlechtického sídla Riverton, netuší, že její život se v příštích několika málo letech obrátí naruby. Rozlehlý dům, v němž jako čerstvá služka nastupuje do služby, ukrývá záhady předchozích generací, které tudy prošly v minulém století. Spletité předivo vztahů mezi panstvem a služebnictvem, tradiční šlechtou a novodobými zbohatlíky i napětí mezi jednotlivými členy šlechtické rodiny vytváří barvitou mozaiku osudů, které ožívají v Graceiných vzpomínkách. Její příběh, nerozlučně spjatý s životem nadané okouzlující Hannah, dědičky rivertonského panství, se odehrává na pozadí převratných bouřlivých časů po první světové válce, kdy světem otřásala společenská revoluce a rodila se nová, moderní společnost. Jen Grace ví, jaké tajemství si její matka vzala s sebou do hrobu, jen ona byla svědkem tragédie, která se roku 1924 odehrála na břehu rivertonského jezera a znamenala zánik starobylého rodu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The House at Riverton / The Shifting Fog , 2006

Jane100
25.10.2015 5 z 5

Jednoznačne nejlepší kniha, kterou jsem zatím od Kate Morton četla.
Skvělý příbeh a ten dechberoucí konec...!
U této autorky se mi také moc líbí, když do příběhů zahrnuje i reálné postavy....tady např. Lady Lucy Duff-Gordonová....tato osoba skutečně existovala a v knize se u ní na nějakém společenském odpoledni objeví hlavní postava....
Ještě bych chtěla vyzdvihnout konec, když se stará Grace vrací na Riverton, příběh se nádherně proplétá s okamžikem, když se Grace vracela na Riverton jako mladá. Toto prostě dokáže jen Kate Morton.

marlenma
15.04.2015 3 z 5

Zpočátku bylo těžké se do knihy začíst. Děj byl příliš rozvláčný a zápletka na konci knihy byla očekávaná. Proto hodnotím průměrně.

Marika Vanova
05.03.2015 5 z 5

Tak konečně vím, co se stalo a jak to bylo. Některé prolínání současnosti a minulosti pro mě byly matoucí ale i přesto dávám 5 hv. Velmi čtivé.

vikaa
01.03.2015 4 z 5

Od knihy jsem si zpočátku asi příliš mnoho slibovala, ale nakonec jsem byla spokojená. Doba mezi válkami je fascinující, válečná traumata a měnící se svět, to všechno působí na čtenáře díky autorce velmi přesvědčivě. A milovat "malou" i "velkou" Grace pro mě bylo snadné, stejně jako vcítit se do osudu Hannah a její rodiny. Nechybí ani rodinná tajemství, která udržují čtenáře v napětí. Za mě nakonec čtyři hvězdy z pěti

Allynie
16.02.2015 5 z 5

Začátek byl dost táhlý, u knihy mě udržel jen styl psaní autorky a doba, která mě fascinuje. Ke konci jsem však nedokázala knihu odložit a rozuzlení byla příjemná odměna za těch skoro 500 stran :) Slabší než zapomenutá zahrada a uvidíme jaké bude tajemství letního odpoledne. Každopádně ale stojí za přečtení.

Marceles
08.02.2015 3 z 5

Jsem zvědavá na další knihy od této autorky - toto byl pro mne spíš takový průměr, kniížku jsem přečetla, ale moc mě nechytla, ani nenadchla. Všechny vztahy se mi zdály takové předvídatelné.
Na rozdíl od jiných zde hodnotících se mi naopak nejvíc líbily ty pasáže ze současnosti - myšlenky a pocity staré paní. Je úžasné uvědomit si , jaké změny - ve společnosti, v technice atd. - se vejdou do jednoho života.

Paja85
28.12.2014

Knihu jsem si půjčila v knihovně po přečtení knihy Tajemství letního odpoledne, kterou vlastním...měla jsem velký problém se začíst, kniha mě chytla kolem 200 stránky...kdy už jsem to chtěla vzdát, protože mě nebavil děj. Nakonec jsem vydržela a kniha v druhé polovině nabrala spád. Byla nakonec pěkná a od autorky si pujčím i její další knihhu

kika 13
07.12.2014 4 z 5

Poněkud zdlouhavé,ale byla jsem napjatá až do konce.

Šánka
30.11.2014 5 z 5

Nádherná kniha! Návrat v čase po 1. světové válce, která navždy změní a poznamená osudy lidí. Děj knihy plyne pozvolna a ze života šlechtické rodiny se postupně dostávají na povrch stará tajemství, která po mnoho let zůstala ukrytá až do strhujícího závěru.
Od této autorky opět krásný čtenářský zážitek.

PetraBery
26.11.2014 4 z 5

Na to, že to je autorčina prvotina, tak to není vůbec špatné... Za mě bylo ale Tajemství letního odpoledne určitě lepší.

jollie
04.11.2014 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě dostala. Původně jsem si chtěla přečíst Tajemství letního odpoledne, ale v knihovně měli od autorky pouze tuto knihu. Jsem ráda. Děj mě doslova pohltil a posledních 130 stran jsem knížku nedokázala odložit.

Za mě krásně napsané, dobře propracované a do posledních stran stále
přibývající skutečnosti rozplétající celý příběh.

kadgam
13.10.2014 2 z 5

V zivote si stale treba vybrat, rozhodnut sa. Recenziu knihy som nasla v zenskom casopise. Prilis mi pripominala Panstvo Downton, ale iba jednu epizodu vyvedenu na vela vela stranach.

gossipavlina
02.10.2014 3 z 5

Ne že by se mi kniha nelíbila, ale v porovnání s Tajemstvím letního odpoledne je to průměrná knížka, proto dávám tři hvězdy. Přitom zajímavé téma, zajímavá doba, anglická historie, anglické tradice.
Střídání děje ze současnosti a z historie mi nevadilo, ale to co bylo ze současnosti byla fakt nuda.

kečup60
24.09.2014 1 z 5

Velké zklamání. Příliš popisné. Vůbec mě nezajímá rezavý zámek na brance a podobně, kterého v knize bylo víc než dost!!! Dočetla jsem to jen proto, abych se konečně dozveděla oč šlo, ale to jsem se nakonec nedozvěděla. A ta zápletka? Asi je všechno možné, ale tohle bylo příliš banální a navíc, k tomu by stačílo přečíst jen pár stránek závěru knihy. V případě popisu služebnictva jsem měla pocit, že čtu Panství Downton. NEDOPORUČUJI!

Petrasuvicka
11.09.2014 3 z 5

Není to napsaný špatně, ale hrozně to nudí... první polovina dobrý, utíká to, i když se tam moc neděje... jenže ono se tam pořád nic neděje :/ Celkem zklamání navzdory hodnocení

kacaba72
25.08.2014

náááááááááááádherna kniha doporucuji vsem precist krasa

Ester59
20.08.2014 3 z 5

Příběh je zajímavý, zápletka opravdu nečekaná, ale nevyhovoval mi vůbec styl vyprávění, hlavní postava Grace v domově důchodců vzpomíná na mládí, kdyby aspoň jen v úvodu, ale příběh se pořád prolíná - minulost, přítomnost (kde se nic neděje). Taky mi chybělo kus vysvětlení - jak Grace ke svému vzdělání přišla, taky trochu moc kritiky a psychologie ostatních postav od služky bez vzdělání. Snad její další kniha bude lepší, zkusím jí dát ještě šanci:-)

Foolinrose
28.06.2014 5 z 5

Nádherný příběh s tajemnou zápletkou, tenhle styl mám ráda. Nechtělo se mi jí vracet do knihovny :-)

Lothlorien
28.05.2014 5 z 5

Krásná kniha. Aneb, když není vše tak, jak vypadá a jak jedno malé nedorozumění může způsobit obrovskou tragédii.....

Marčullkas
28.04.2014 5 z 5

Dějová linie příběhu mě bavila. S napětím jsem otáčela a četla další a další stránku. Čas mi díky Grace utíkal neúprosně. Postupně jsem odhalovala tajemství sídla Riverton.
Z knihy jsem nadšená a odnáším si hezký požitek a radost!