Cirkus

kniha od:

Cirkus obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Myšky Sam a Julie se seznámily v Domě myšek, kde obě bydlí. Ačkoli jsou každý úplně jiný, vlastně naprosté opaky, stala se znich nerozlučná dvojka. Když se tedy Julie a její maminka vydávají na letní putování s cirkusem, Julie o tom Samovi všecko píše v dopisech. Jak je to tam barevné a napínavé. Jak si našla kamaráda klauna Enrika. Jak se přátelí s akrobatkou Sylvanou, která umí neuvěřitelné kousky na visuté hrazdě. A Sam? Ten zase píše jí o tom, co je nového v Domě myšek, který nikdy nespí. Ponořte se znovu do poutavého příběhu dvou kamarádů v ručně vyráběném kouzelném světě. Karina Schaapman ve své knize vychází z vlastních vzpomínek na mládí, kdy sama jezdila s cirkusem. V tomto příběhu se objevuje nejen legendární kartonový Dum myšek, který sama autorka vyrobila, ale také naprosto nový model cirkusového stanu. A jak je u autorky zvykem, těšit se můžete na ty nejmenší detaily, které čerpá z vlastních vzpomínek – obytné vozy, cirkusácké pomůcky i nejrůznější zvířectvo. Kromě toho nechala Karina Schaapman tentokrát zmenšit skutečné dopisy, fotografie i plakáty z dob svého mládí, díky kterým je dobrodružství Sama a Julie ještě reálnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341870/cirkus-s0v-341870.png 4.511
Série

Dům myšek 3.

Žánr
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Meander
Orig. název

Cirkus

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Cirkus

Přidat komentář
haki34
03.03.2019

příběhy krátké, možná až moc jednoduché, ale vizuální zpracování a nápad je naprosto bez chybičky !! a dletobře si vede i každé další pokračování....tleskám autorce za úžasné myšky a úžasné scény :) a tleskám i za nápad s pohledy s obrázky myšek..když už nemáme doma celou knížku, aspoň pár obrázků dělá radost (možná mě víc, než skoro 9leté dceři :)))

Samira
16.09.2017

Na třetí díl tohoto úžasného díla pro děti jsme narazily s dcerou náhodou v knihovně a dnes máme plán, kterou z knih dostane kdy a v postýlkách spinkají i postavičky z knihy.
Kniha je pastvou nejen obsahem, který velice dobře pracuje s bohatým životem autorky, který nenásilně přenesla na knižní stránky a samotného nápadu.
Autorka postavila celý myší svět a my se prostřednictvím fotografií modelů a báječného knižního zpracování přenášíme přímo do jejich světa.
Dcera i já jsme z jejích knih doslova okouzleny.

Nádhera doporučuji!


Zuzvil
21.08.2017

Nejprve jsem k těmto knížkám byla skeptická, ani pořádně netuším proč, ale dcera se do nich ihned zamilovala a bylo jasno. Velkoformátové obrázky, krátké, ale příjemné příběhy. A já navíc cením celý nápad, kdy si autorka všechno dekorace a detaily vytvořila sama, nafotila a napsala příběhy. Další díly proto na sebe nenechali dlouho čekat, některé další doma ještě máme a řekla bych, že neztrácení na kvalitě, ba naopak.

bibi.r
19.07.2017

Opravdu krásná