Slavnost

Již pátý příběh Domu myšek přinese něco opravdu nečekaného! Tři zvídavé malé holčičky objeví ve městě tajnou chodbu a ta je přivede k našim kamarádům, Samovi a Julii. Společně obrátí Dům myšek vzhůru nohama, ale pak to zase všechno napraví. Z tohoto dobrodružství vznikne jedno výjimečné přátelství. A na závěr nás čeká ještě jedno velké překvapení – to když se Mini, Midi a Maxi na slavnosti objeví s korunkami na hlavě! Mini nakrčí nosík a začichá. „Cítím jablkový koláč,“ řekne. Julie ukazuje nahoru. „Za těmihle dveřmi je pekařství. Půjdeme se tam podívat?“ Všech pět dětí vyběhne po schodech. Julie buší na dveře, ale nikdo neotvírá. Zabouchá silněji. Buch-buch- -buch, ale dveře zůstanou zavřené. „Možná musíme zazvonit,“ řekne Maxi. Midi zatáhne za zvonek. Cilililililink! Potom Mini vezme za kliku a dveře se rozletí dokořán. „Ó, tady to ale krásně voní!“ řeknou Mini, Midi a Maxi sborem. „Mini! Pozor na ta vajíčka!“ zaječí Julie. Sam leknutím narazí do stolu. Bum! Teď spadl i hrnek s mouku. Jémine, to je ale spoušť!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386804/dum-mysek-slavnost-PUe-386804.jpg 3.712

Dům myšek 5.

Pro děti a mládež
Vydáno, Meander

het Muizenhuis - Het grote feest

Kniha Slavnost

broskev28
16.07.2020

Začínáme až 5.dílem a já se z komentářů dozvídám, že předešlé byly lepší. Pro mě byl dost zvláštní i tenhle příběh, chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla, že děti jsou myšky. Další mírný šok mi způsobila jména těchto dětí - budou na tom stejně i malí čtenáři? Myslím, že ne; spojení s délkou sukní se asi vyskytuje jen v mé hlavě.
A zajímavé jsou i obrázky, třeba kuchyň-pekárna a především tajemná schodiště!

Litocha
19.07.2019

Jiné díly se mi líbily více, ty tři holčičky tam byly nějak navíc (ke všemu byly libovolně zaměnitelné). A koho proboha napadlo vyžvanit pointu už v anotaci?

bibi.r
21.08.2018

Tento díl byl maličko slabší než předchozí, ale přesto to byla opět skvělá zábava :).