Dům hedvábí

Dům hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479791/bmid_dum-hedvabi-d3I-479791.jpg 4 65 21

Dům hedvábí série

Po smrti manžela přijme Angela pozvání své tety a navštíví ji v Asenze v italském Venetu. Během pobytu ale dojde k překvapivému zvratu, když místnímu Domu hedvábí, poslední tradiční tkalcovně hedvábí, hrozí zánik. Angela začne s tetou plánovat, jak by se dal dům zachránit. Majitel by Angele tkalcovnu prodal, ale má několik podmínek. A ona pak nečekaně potká muže, do něhož se na první pohled zamiluje… Je ale připravená na nový začátek v Itálii a na novou lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Seidenvilla , 2020

Lena79
24.03.2024 4 z 5

Příjemné nahlédnutí do tradiční tkalcovny hedvábí. Úplně jsem se viděla, jak se procházím úzkými italskými uličkami.

Vojslava
31.12.2023 4 z 5

Příjemné čtení, sice obrys červené knihovny se zcela dokonalými hrdiny a chyběla snad jen svatba, ale téma hedvábí, tkalcovství, umělecké tvorby a Itálie jako takové to vyrovnalo až na čtyři výsledné hvězdy - bylo to zajímavé a všechny ty šály, šátky a přehozy bych chtěla mít! :-)

Szilvia1
08.11.2023 2 z 5

Knížka je pěkně napsaná,jenom mě neuchvátila,protože Angela byla prostě ta dokonalá,na všechno našla na jednou řešení,a ta její dcera byla prostě nejlepší.Ještě zkusím druhý díl,uvidím jak to s nimi dopadne.

Ivanule
02.08.2023 5 z 5

Nejdříve jsem nevěděla, co čekat, ale nakonec mě kniha velice mile překvapila, děj krásně plynul. Hned se budu pouštět do dalších dílů:)

BlaV.
28.05.2023 5 z 5

příjemné čtení - budu muset doobjednat i další dva díly

Toňula
06.04.2023 4 z 5

Příjemné, oddychové čtení, pro mě nové informace o výrobě hedvábí a romantický příběh k tomu..spokojenost.

Katerina015
09.02.2023 5 z 5

Krásně, jednoduché, romantické čtení

lucakuca
08.02.2023 3 z 5

Milé, čtivé, dobré až láskyplné a hlavně silně romantické. Ředila jsem detektivkou.
Pozvěte si na návštěvu Němku a tuto bude presto ajnc cvaj v richtiku!

sidonka
20.01.2023 5 z 5

Krásný příběh s nádherně popisovaném prostředí, že si připadáte, že vám ruce hladí krásné hedvábné látky a do toho příběh lásky

petulkapeta
20.01.2023 4 z 5

„Nech všechno za sebou a otevři srdce lásce..."

Angela byla skvělá žena..krasny příběh...

zdehan
06.11.2022 5 z 5

Moc pěkná oddechovka.

ivca7818
10.10.2022 3 z 5

Od knihy jsem bohužel očekávala kromě romantického oddechového čtení také nějakou historickou linku a proplétání dvou časových rovin, tak mi to přišlo alespoň podle obálky a názvu knihy, navíc anotace byla dost neurčitá a mlhavě formulovaná. Nakonec se z toho vyklubala relativně příjemná oddechovka pro ženy na dovolenou, která ale byla úplně o ničem. Dám šanci ještě druhému dílu a uvidím, jak se to bude vyvíjet :).

Zuzulinka
25.09.2022 5 z 5

Krásná kniha!

alabra
11.09.2022 5 z 5

Připravila jsem se na romantiku a nebyla zklamána. Zápletka jednoduchá, řeší se tu všechny možné situace, tak jako vždy. Kulisy, které si autorka vybrala, mě potěšily, Itálie, Dům hedvábí a pohoda pomalu plynoucího času. Krásná oddechovka, u které nemusíte přemýšlet.

minimonisek
27.08.2022 4 z 5

Příjemná oddychovka na léto, která mě bavila. Hned bych se do tessitury šla na hedvábné šátky podívat. Další díly si rozhodně přečtu.

Kristulda
14.08.2022 4 z 5

Pohodové nenáročné čtení akorát na léto. A krásný popis míst a výroby hedvábí.

Pavlína197
05.07.2022 4 z 5

Nerada se pouštím do sérií, je to zavazující a navíc to čekání na další díl... Tuto knížku jsem si přinesla z knihovny jako letošní novinku, abych si splnila poslední bod výzvy. Moc se mi do ní nechtělo, podle obálky jsem čekala přeslazenou romantiku, což není úplně moje gusto, a teď jsem překvapená, jak se mi kniha líbila. Romantika je tu okrajově taky, co mi však sedlo do nálady je pomalu plynoucí děj bez dramat a napětí. Knížka perfektně zapadla do současné prázdninovo-dovolenkové atmosféry. Základní informace o výrobě hedvábných tkanin jsou dobrý bonus navíc.

Buchtičkajani
27.06.2022 4 z 5

Podle obálky jsem do ruky brala romantiku ,ale ne, sice pohodové čtení, romantika je tam v pozadí. Mě se knížka moc líbila. K látkám mám kladný vztah a tady z popisu výroby hedvábí, jsem úplně zatoužila daný šál vlastnit . Škoda, že už tkalcovna neexistuje, klidné bych ji navštívila.

85098211
13.05.2022 3 z 5

Tuto knihu jsem poslouchala jako audio v jazyce originálu a opravdu jsem se na ni těšila. Bohužel se však dostavilo spíš zklamání. Celý příběh je dost zdlouhavý, navíc mě hedvábí, jeho výroba a všechno to, co k tomu patří, nedokázalo vůbec nadchnout. Angela, její dcera Nathalie i přítelkyně Tess jsou sice sympatické, ale zápletka jako taková je slabá, bez nějaké výrazné gradace. A co mi chybělo opravdu hodně, byla nějaká pořádně záporná postava ;-). Z toho důvodu byla kniha tak nějak nevýrazná a já na ni velmi brzy zapomenu. Až teprve v její poslední části dojde ke zvratu, kdy je (mimo jiné) odhalen původ skutečného Angelina otce. Za tuhle autorčinu snahu o vytvoření určitého napětí tedy jednu hvězdičku přidávám, jinak ale hodnotím jako slabší průměr. A určitě si ještě fakt hodně dobře rozmyslím, zda budu v této řadě pokračovat, když je spousta jiných, o celou třídu lepších knih...
PS: Po zralé úvaze jsem se rozhodla další knihou opravdu nepokračovat, když jsou jiné série, které mne nadchly mnohem víc ;-).

ANDY28
08.04.2022 3 z 5

velmi pohodové čtení a hlavně nádherný popis hedvábí, překrásné látky látek.

Tabea Bach (p)
německá, 1960