Druhý břeh

Druhý břeh https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536440/bmid_druhy-breh-661d0061239c9.jpg 4 294 294

Kočár do neznáma série

Sestry Hermína a Stefanie, které po revoluci uprchly z Francie, nacházejí po dlouhé a dobrodružné cestě Evropou nový domov v Čechách. Život na malém panství však komplikuje nenávist příbuzných, kteří se všemožně snaží připravit je o majetek. A tak obě nakonec z existenčních důvodů uzavírají sňatek. Stefanie ale záhy ovdoví a ani Hermína se nevyhne komplikacím – ve Florencii je konfrontována s minulostí...... celý text

Knižní střípky
24.07.2022 5 z 5

Tato historická sága je velice poutavě napsána, dobové pozadí je jako vždy u této autorky perfektně zachycené. Dozvíme se spoustu podrobností o životě tehdejší Itálii či u nás v Čechách. Když čtete o osudech Hermíny a Stefanie, mnohdy až tajíte dech, a říkáte si, co si to pro ně zase autorka připravila. Alespoň já jsem to tak měla. Romantiky je zde pro mě tak akorát ve snesitelné míře. Všechny tři audioknihy jsem pokaždé odposlouchala v podstatě během jednoho dne, ani od jednoho dílu nešlo moc odcházet, poslouchala jsem prostě všude.

Mabie
24.07.2022 5 z 5

Třetí díl je zatím asi nejlepší, opět plný napětí a zvratů, ale s výrazně menším množstvím romantiky, hlavní hrdinové jsou nuceni používat více zdravého rozumu, respektive pudu sebezáchovy. I když ne vždy se jim to daří.
Stále se u této literatury utvrzuji v tom, že i přes všechny průšvihy dnešních dní jsem ráda, že žiji v 21. století a nemusím se podřizovat tak příšernému diktátu doby.
Ke své radosti jsem navíc zjistila, že se jedná o pentalogii, která už je dokonce dopsaná.

Mi--LADA
18.07.2022 4 z 5

Tohle se povedlo. Kvalitní, rozumná oddechovka, která má spád a všechno, co má dobrý román na dovču mít. Má to hlavu a patu, dramatické pasáže, autorka umí přesvědčivě psát, není to přeslazené.
Dá se číst i bez znalosti toho, co ději předcházelo. Je to 3. díl ze série, což jak dnes bývá zvykem opět není nikde v knize uvedeno, autorka ale předchozí děj v určitých pasážích připomíná, když s ním popisované události přímo souvisí. Převažuje dobrý dojem.

katallinka
02.07.2022 5 z 5

Tento díl byl skvělý a zatím asi nejlepší. Přečetla (poslechla) jsem ho za jeden den, nemohla jsem se odtrhnout. Nevím co mě bavilo více, jestli postavy nebo zápletky, navíc prostředí Florencie a historické souvislosti se tady moc povedly. Tentokrát mě hodně bavila i linka Stefanie, která konečně dostala trošku rozum.

Val
20.10.2021 5 z 5

Třetí díl opět výborný a zatím zřejmě nejčtivější. Tentokrát se opět přesuneme do Itálie , kde se odehraje několik , pro naše hrdinky vyloženě zlomových momentů. Intriky , zločiny , náboženský fanatismus , ale i nové lásky a nečekaná shledání. To vše tvoří úžasný koktejl , za který autorce velmi děkuji .

Kočičáci
04.07.2021 5 z 5

Kuplířka baronka Chlumská domluvila děvčatům výhodné sňatky, hlavně z existenčních důvodů. Stefanii láska bohužel nevydržela dlouho a úmrtí jejího muže přineslo další nečekané komplikace. Z Hermíny se stává hraběnka ze Štěpanic a se svým chotěm a doprovodem všech příbuzných se vydávají na svatební cestu do italské Florencie.
Druhý břeh je opět plný zvratů, napětí i romantiky... víc prozradit nesmím! Skvělé.

Petrasuvicka
05.04.2021 5 z 5

Lepší než druhý díl. Je mi i sympatičtější místo děje, ve Florencii jsem před lety byla, takže je příběh i takovou připomínkou na vlastní cestu. Dobře si navíc umím některá místa představit. Stefanie mě rozčiluje čím dál tím víc! :D

ivka67
01.03.2021 5 z 5

Druhý dech přečteno jedním dechem.

AndreaP.
22.02.2021 5 z 5

Neskutečně nádherná životní sága z 18.století. Ač se jedná už o třetí díl (z pěti), nechybí napětí ani romantika. Životní osudy hlavních postav Hermíny a Stefanie berou za srdce a člověk se nemůže odtrhnout. Hned jdu na další díl, a autorce hluboká poklona za tak skvělé dílo.

m_martina
02.12.2020 5 z 5

Hezké pokračování série. Všechny knihy se mi zatím líbily a okamžitě pokračuji s další.

Zzofinka
16.10.2020 5 z 5

Zase z jiného prostředí, další příběh, tentokrát se autorka víc zaměřila i na Stefanii, což se mi také moc líbilo. Super!

Babo
24.09.2020 5 z 5

Samozřejmě za 5 a hned pokračuji dalším dílem.

takana
06.09.2020 5 z 5

Další hezká kniha od této autorky.

Vlak7
19.08.2020 5 z 5

Zatím nejlepší a nejčtenější díl z dosavadních tří.

iveta0159
19.06.2020 5 z 5

Mohu všem jen doporučit. Napínavý od začátku až do konce.

Krista93277
31.03.2020 5 z 5

Úžasná série která se čte jedním dechem jako všechny knihy od autorky

Vojslava
27.12.2019 4 z 5

Na vánoční prázdniny ideální pohodový příběh, kde se postupně objevují i chybějící motivy obvyklých romantických knih. Rovnou se pouštím do dalšího dílu, ať neztratím nit...

knihovniceS
03.12.2019 5 z 5

Za pár dní jsem přečetla 3 díly - moc se mi líbí a v noci jsem začala 4.díl. Nemohu se odpoutat. Doporučuji!

Opatov
30.11.2019 5 z 5

Konečně jsem dočetla další díl. Četla jsem kdysi Pána hor, který je mnohem delší, ale taky krásný. Tahle sága je o dvou sestrách, které poznaly neštěstí, chudobu, lidskou zlobu a přišly o své nejbližší. Sága na rozdíl od Pána hor nemá takový časový rozsah. Příběh se vyvíjí během jednoho lidského života. Kromě historických souvislostí s tajemstvím původu obou sester a jejich šperků. Samostatnost hlavní hrdinky byla v té době výjimečná a přinesla ji spoustu problémů, ale i štěstí. Není to rozhodně pohádka, v té době byl lidský život ohrožen nemocemi, které tenkrát neuměli léčit a které se nevyhýbaly ani bohatým. Krásný dojemný příběh. Určitě doporučuji.

Coco3
24.09.2019 4 z 5

Ani třetí díl nezklamal. Opět napínavé a nelehké osudy obou sester. Musím říct, že občas mi Hermina už tou super odvahou přišla otravná. Semtam jsem i chápala Stefanii, ten tlak od perfektní sestry. Ale mám je ráda obě a jsem opravdu ráda, že dnes může žena svobodně vystupovat, ať už má manžela či nikoliv.