Dravec

Dravec https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391055/bmid_dravec-D7y-391055.jpg 4 211 75

Drama o konci rodinného štěstí, které se zdálo nedotknutelné. Zklamaná žena, psychopat a jejich malá dcera — tři vypravěči, tři různé pohledy na „obyčejné“ domácí násilí. Autor odha-luje lidské slabosti, ale zároveň citlivě naznačuje cestu, jak se postavit zlu. Román o zradě, pomstě, zázraku a odpuštění od respektovaného filmového scenáristy.... celý text

Dasenda
18.02.2019 4 z 5

Trochu smutné čteni, ale libila se mi

Mo.St
17.02.2019 5 z 5

Mělo to spád, mělo to děj. Noření do nitra hlavních protagonistů. Pohled jejich očima. Střídání emocí. Bezmoc a nekonečná touha po spravedlnosti. Bolest a naděje. Mělo to všechno!

alnahu
29.01.2019 3 z 5

Dávám pouze tři hvězdičky , na knihu jsem se těšila ,ale jsem zní docela zklamaná . I když je to příběh ze života -o domácím násilí ,určité části knihy jsou tak trochu přemrštěné. Tři hvězdičky za to -že je to kniha ,která ve vás něco nechá a musíte o ní přemýšlet.

petrarka72
09.01.2019 2 z 5

Tak vynikající scenárista - a tak mizerná próza... Sentimentální, falešná, nezajímavá.

Spunttrix
07.01.2019 4 z 5

Výborná kniha z tématem, které vás pohltí a mě naprosto pohltilo. Čtyři hvězdičky z důvodu velkého očekávání a myslela jsem si, že bude kniha pojata malinko jiným způsobem.

Mandlevest
05.01.2019 5 z 5

Po čase zase český autor a velmi příjemné překvapení. Při čtení jsem si vzpomněla na knihy Jiřího Švejdy, vyšším ročníkům narození možná jméno autora něco řekne, podobný styl vyprávění, podobné téma on, ona, dítě, dramatická zápletka. Za mě určitě kniha k zamyšlení o mezilidských vztazích v dnešní době. Výborná kniha, doporučuji.

Žirka
30.12.2018 3 z 5

Ne, ne, tohle bylo zklamání. Velmi jsem byla na knihu zvědavá, ale nic nového nepřinesla. Náhled na situace z pohledu více postav už se objevilo mnohokrát a autorovi se hodně nepovedla Berucha, kterou v uvažování často prezentuje jakoby byla dospělá. Do reálnosti má hodně daleko odkázané "bohatství" Morrisem, tento happyend je přemrštěný. Vůbec jeho postava je podivný kalkul - bohatý, hodný, nebojácný a do závěru se nám ještě namotá těžká nemoc. Ale mělo to spád a zajímalo mě celou dobu, jak příběh skončí - takže za to tři hvězdy.

reňa30
30.12.2018 4 z 5

přečteno za jeden den.Kniha se četla skvěle

Zůzalína
10.12.2018 4 z 5

Knížka, která se nedala odložit a po dočtení zůstává chuť zeptat se autora, z kolika procent vycházel z reálného vyprávění někoho týraného a co je jeho imaginace. Na každý pád strhující příběh a bavilo mě dívat se do rodiny ze všech tří úhlů - ženy, muže i dcery. Osobně mě nejvíc dostala věta ze str. 91: "V člověku je všechno větší, než si myslí..." a pak příměr o manželkách a milenkách: "Doma se na ně mračily odkvetlé orchideje a on měl pouštní růži."

piliticek
04.12.2018 5 z 5

Top kniha. Krásně napsáno, emotivně, zajímavý pohled všech hlavních aktérů na odžité situace.
Přečteno jedním dechem.

rodak
29.11.2018 4 z 5

Drsné čtení ,ale zřejmě ze života.Čekal jsem jiný konec co se týče Jakuba.No nebudu prozrazovat.Jen můžu doporučit.

Jana283
27.11.2018 5 z 5

Tahle kniha vás nenechá vydechnout. Žádný pomalý úvod do místa, děje, seznámení se s postavami. Hned s první větu se vám sevře hrdlo,zrychlí dech a jedete na tobogánu silného příběhu plného emocí. A to vydrží až do poslední stránky. Marek Epstein píše scénáře a na stylu je to poznat. Ostré filmové střihy, střídání míst, času i pohledů jednotlivých protagonistů. Před očima a v hlavě se vám promítá děj jako na filmovém plátně – hořký, smutný, zoufalý, dojemný …Poslední věta knihy: „Hlas mi jen tiše zaskřípal a já začala bulet.“ A tak to bylo i se mnou po dočtení Dravce.

Janaves
20.11.2018 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst, takže jsem knihu přečetla za jediný den. Stála za to. Oblíbila jsem si Beruchu, Nártouna, Morise, Fritze... Knihu doporučuji. A těším se na další.

kneslova
27.10.2018 5 z 5

Tak to je síla tato kniha. Jak jsem začala číst, pokračovala jsem až do konce neb je to kniha celkem útlá a já nemohla přestat. Výborně napsáno, vyvolává spoustu emocí. Vynikající - pět hvězdiček je málo, jak jsem stále pod vlivem příběhu..

zupri
22.10.2018 5 z 5

Knížka předčila má očekávání. Děj je stručný, jasný, má spád a neustále vás nutí číst dál. Za mě velký palec nahoru a těšení se na další knihu.