Ohybač křížů

Ohybač křížů https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68824/bmid_ohybac-krizu-2qo-68824.jpg 4 36 5

Knižní debut oceňovaného scenáristy. Mladý muž, mistr drobných švindlů a ohybač pravd projíždí prvními zákrutami svého života a hledá, kde by zaparkoval. Doma už není místo, leda tak v zrcadlovkách panovačného otce, kde se vidí takhle malinký. Nařezat holce není problém, problém je se k tomu odhodlat.

Novely , Literatura česká

Vydáno: , Labyrint

los
18.07.2023 3 z 5

Salingerovo Kdo chytá v žitě v moderním českém balení, na prvotinu velmi dobré, jen mi chybí nějaký přesah, nadstavba pouhého konstatování, ale možná už jsem na tenhle "životní pocit" moc zarezlej, než abych ohnul svůj kříž (a souhlasím, klanět jsem se taky nikdy nechtěl)

Katka2382
15.05.2023 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha.
Marek Epstein zraje jako víno.
Jen by mi zajímalo,co se stalo Lucce?

niknikita
14.11.2022 5 z 5

První kniha autora je napsaná lehkým rukopisem, který se čte velice dobře a životní kotrmelce mladého muže, i přes svoji dramatičnost, jsou brány s mladistvou uvolněností a lehkým sarkasmem.
Nenašla jsem žádná hluchá místa a bavila mne spousta pěkných metafor.

"Škrtla sirkou a svíčka roztáhla hubený ručičky světla"

"Slunce rozpouštělo březnový deprese"

IrenaLuzarová
11.03.2019 5 z 5

Šikovná prvotina úspěšného scénáristy. Prima, jen ať píše. Dobře vystavěné, čtivé. Mladý muž studentík Petr po rozchodu s dívkou jaksi nechtěně se musí vrátit domů do bytu s despotickým cynickým otcem, kde už jeho pokoj ale opanuje podnájemník, zamilovaný do Petrovy sestry. Zprvu se zdá, že Petr neumí nic jiného, než se flákat a zapíjet problémy alkoholem. Přijme nabídku otcovy maminky - babky, u níž najde pochopení, lásku a možnost odpouštění. Cynicky dojemné, velmi dobře napsané.

BaraO
11.09.2012 5 z 5