Dravec

Dravec https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391055/bmid_dravec-D7y-391055.jpg 4 211 75

Drama o konci rodinného štěstí, které se zdálo nedotknutelné. Zklamaná žena, psychopat a jejich malá dcera — tři vypravěči, tři různé pohledy na „obyčejné“ domácí násilí. Autor odha-luje lidské slabosti, ale zároveň citlivě naznačuje cestu, jak se postavit zlu. Román o zradě, pomstě, zázraku a odpuštění od respektovaného filmového scenáristy.... celý text

jaroiva
16.12.2019 4 z 5

Skvělé, od knížky jsem se nemohla odtrhnout, doporučuji.
Půl hvězdičky strhávám za trochu přehnanou linku ke konci s Morrisem. Myslím, že to už nebylo zapotřebí až tak hrotit. I když to zapadlo takhle celkem dobře do rámce, celku to už ubralo na uvěřitelnosti, řekla bych.
Zase ale aspoň má člověk větší naději, že příběh je vymyšlený.

Čičolina
01.12.2019 4 z 5

Příběh jsem zhltla, jak jinak taky,výborně napsané, děj má spád, aktéři se střídají a každý podává svoji verzi příběhu. Opravdu jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Člověk si oddechne, jak krásně všechno dopadlo...a v tom je pro mě slabina příběhu. Takové heppáče jako umírající milionář a všeobjímající dobro - v případě domácího násilí v tak masivní (ale ani v menší) podobě je nemyslitelné,takhle to fakt nefunguje, snad v lepším případě pomoc Azyláku pro týrané matky, tam se lze dostat jen s dítětěm, samotná žena jen lůžko na společném pokoji v azyláku pro bezdomovce, je- li zrovna volno...atd. Ty růžové brýle příběh shazují, ale to zas každému nedojde, takže 4 hvězdy

lucievachovaxx
06.11.2019 5 z 5

Tato kniha byla velmi smutná a - bohužel - reálná. Čtivá kniha, situace popsané do detailů.. kolikrát to bylo až děsivé..

ADE138
05.11.2019 4 z 5

Smutný příběh o domácím násilí, vyprávěný ze strany všech tří hlavních aktérů (žena, muž, dcera). Napsáno velmi čtivě, děj měl spád. A téma je silné samo o sobě...

danielavachova
19.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha,poukazuje na to,co se kolem nás stále děje- domácí násilí.Nevím,jak někdo může napsat,že to není moc reálné,znám podobný případ ze svého okolí. Na knize je moc hezké,že je psaná z pohledu všech členů rodiny,matka,otec,dcera. Doufám,že kniha pomůže aspoň jedné ženě.

Zuzmenda
20.09.2019 3 z 5

Četla jsem i lepší kousky, nicméně dobře zpracované téma, přečteno za jeden den.

Xterka
02.09.2019 5 z 5

Přečteno za jeden den. Nemohla jsem se odtrhnout.

eva3992
31.08.2019 4 z 5

Příběh o jedné "obyčejné" rodině. Tak alespoň působí na venek, ale zdání klame.
Domácí násilí, problém, který se velmi špatně řeší. Oběť se snadno dostane do omylu, že je to prostě v pořádku a tak raději mlčí.
V knize se celý příběh posune ještě dál, kdy se z manžela stane psychopat, který chce rodinu úplně zničit.
Knížka je vyprávěna z pohledu všech členů rodiny - otce, matky a devítileté dcery. Čtenář si tak může udělat obrázek, jak tento problém vnímá každý z nich.
Příběh plný emocí, který třeba někomu pomůže otevřít oči.
Knížka je pěkně napsaná a má spád.

Mire
24.08.2019

Přečteno jedním dechem. *****

Marcela52
16.08.2019 5 z 5

Sugestivní příběh napsaný s velkou znalostí problematiky, která není příliš veselá, ale bohužel dost častá, mě zaujal od první stránky. Domácí násilí je stále velký problém, tak možná i tato velmi dobře napsaná kniha přispěje k tomu, aby se ženy nebály o tomto problému mluvit. Marek Epstein je zkušený scénárista a je známý hlavně díky televizi, takže mě potěšilo, že je také dobrý spisovatel...

Misus
09.07.2019 4 z 5

Vzhledem k tomu, ze s tematem pracuji, hodnotim kladne

BoženaN
26.06.2019

Je to posáno velmi autenticky, až mi bylo těžko z toho, že se takové případy dějí. Ale myslím si, že 9 leté děti neuvažují až tak jako holčička v příběhu. A že v životě se všechno tak krásně nevyřeší.

Posi
23.06.2019 3 z 5

To byla taková rychlovka, ale velice čtivá. Holčička mi hodně připomínala Kinga. Stačilo jen se vydat zachránit svět a nebo ho zničit. Možná škoda, že spisovatel se snažil o příběh ze života. Myslím, že by mu šlo skvěle upustit uzdu fantazie. Vnímal jsem spíše knihu, jako když hladovému dáte přivonět k uzenému kolenu a pak ho hodíte do ohně.

Enxinka
15.06.2019 4 z 5

Zajimave zpracovane tema, nicmene preklopeni deje do reality si zde predstavit nedokazu..

abcd191
17.05.2019 5 z 5

skvělé.

lencin
13.05.2019 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Netradiční bylo zpracování, vyprávěno více účastníky. Příběh sám je spíše nereálný, až neuvěřitelný, na druhou stranu, dějí se různé věci......

DominaCZ
22.04.2019 1 z 5

(SPOILER) První rozsek: týpek povídá ženské o hrnci tajine, z Afriky, a ona se ptá "VIKINGOVÉ ? "
Vikingové v Africe? No rozhodně, moc chytrá žertovnost !
To mě zaujalo.

Druhá věc? autor nemusí ohledně porna psát pro označený mladých holek týnka.
Myslím, že slovo teenka už dnes zná každý čtenář.

Ohledně děje:
žena:klasické, ale hodně přitažené skrz pornosouseda-milionáře.
Bylo tam neustále porno popisovaný jako něco špinavýho, z čeho se člověk měl skácet v šoku na zem, to jsem moc nepochopila.

Holka: psáno skutečně příliš dospěle, takhle devítiletý holky neuvažují. Také přítomnost kamarádek - plivajících krav byla příliš přehnaná - tak se děti 8-10 let vážně nechovají a nemluví.

Chlapská verze: ty dvě předchozí mi tak vzaly chuť, že tu jsem jen projela zběžně. Taky nic extra.
Prostě sweet and sour ending.
Korunky, nemoci, vztahy, setkáníčka, konečně klid, prostě vše bájo. Tak to má být.
(kéž by).

Jakejsi potenciál to v čtivosti mělo, ale dějově to tu tisíckrátmiliardatunakrát bylo.

Martina1805
11.04.2019 5 z 5

Dobré, napínavé čtení jen těžko uvěřitelné, že by se něco takového mohlo ve skutečnosti přihodit, ale život přináší mnohá překvapení.

miuk
11.03.2019 3 z 5

Dalo se to číst, ale věrohodnost mizivá.

MahulenaK
27.02.2019 2 z 5

Myslela jsem si, že budu mít v hodnocení celkem jasno, ale jak stránky ubíhaly, ubývalo i hvězdiček. Neupírám knížce čtivost, to pan Epstein umí. Téma, ač děsivé, zajímavé. Ale nemůžu si pomoct, příběh byl dost neuvěřitelný. Pochybuju, že se v takových situacích věci dokážou takhle vyvinout. Víc bych se rozepsala, ale prozradila bych asi víc, než by bylo vhodné. Takže pro mě nakonec zklamání.