Dravec

Dravec https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391055/bmid_dravec-D7y-391055.jpg 4 211 75

Drama o konci rodinného štěstí, které se zdálo nedotknutelné. Zklamaná žena, psychopat a jejich malá dcera — tři vypravěči, tři různé pohledy na „obyčejné“ domácí násilí. Autor odha-luje lidské slabosti, ale zároveň citlivě naznačuje cestu, jak se postavit zlu. Román o zradě, pomstě, zázraku a odpuštění od respektovaného filmového scenáristy.... celý text

Petrusacek
19.11.2022 4 z 5

Kniha čtivá, příběh napínavý, nemohla jsem se odtrhnout. Dospělé postavy byly pro mě dobře a věrohodně vykresleny, totéž nemůžu říct o postavě Báry. Nějak mi přišlo,že se autor neumí dobře vžít do prožívání 9leteho dítěte, působilo to na mě rušivě.

Nikkiproch
29.05.2022 4 z 5

Tři roviny, tři pohledy a vnitřní monolog každého aktéra. Psychologie postav vykreslená na jedničku. Dobře zpracované téma, prolínání udržuje v napětí.

J&B
08.05.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem, skvěle napsané,zpracované,jedna z nejlepších knih.

Katka2382
22.02.2022 5 z 5

Dotčeno v 11 v noci,páč jsem se nemohla od knihy odtrhnout.Ležela mi tu několik týdnů a já se trochu bála že to bude depresivní čtení,ale naštěstí nee.
Jako jo ten konec je dost nepravděpodobný,ale proč ne.Naději potřebujeme všichni.
Krásný příběh a taky hodně čtivý.

Damaj
16.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Příběh o rozpadu už dávno nefungující rodiny, v které dochází k hodně krutému fyzickému i psychickému násilí a týrání. Když už otec, psychopat, neví, jak víc své manželce ublížit, vezme jí dceru a připraví jí i o bydlení, aby neměla možnost Báru získat. Naštěstí obě potkají ty správné lidi, které jim pomohou najít cestu zpět k sobě.
Moc hezká knížka s opravdu silným příběhem.

Marcela303
27.12.2021 5 z 5

Kniha psaná z úhlu pohledu 3 účastníků. Pohled otce a matky uvěřitelný, dobře napsaný. Pohled dcery a myšlenkové pochody se blížil pohledu dospělé osoby. Příběh zajímavý, zaujal a nutil knihu číst a nepřestávat. Zvědavost, jak všechno dopadne, byla silnější než knihu odložit. Zpracování velmi dobré.
Po přečtení jsem přemýšlela, jak to chodí v reálu, kde se uhnízdilo neřešené a trpěné domácí násilí.

hannina
27.08.2021 4 z 5

Autor nabízí příběh rozpadu rodiny ze tří úhlů pohledu zúčastněných osob - otce, matky a dítěte... Největší problém je násilnický otec s psychopatickými rysy, i když by ho jednomu taky přišlo líto..... V této knize to přese všechno jaksi dobře dopadlo, což nebude většinový závěr podobných reálných příběhů. Ovšem napsal to pan Epstein skvěle. Přečteno na dva tahy.

veneta
20.04.2021 5 z 5

Skvěle napsané, začala jsem večer kolem 19. hodiny a skončila v 01:44. To se mi nestalo už léta :-)

PetraBery
14.02.2021 4 z 5

Inka, Jakub a Berucha / Bára. Rodinné komorní drama, které je dobře napsané a rozhodně ve Vás něco nechá. Pro mne hůře uvěřitelné smýšlení devítileté dcery a nesedí mi téměř americký konec. Ale téma i zpracování hodnotím určitě kladně.

Opatov
13.01.2021 5 z 5

Rozhodně čtivá knížka. Úhel pohledu matky, otce a dcery. Psychopat a násilník, částečně díky výchově svého otčíma, manipulujicí s lidmi, těžko změní své sobecké chování, ať bude žít s kýmkoliv.
A zázraky se prostě dějí.... i když mají hořkou příchuť.

lu6784
03.01.2021 5 z 5

Neskutečně sugestivně napsaný příběh. Přečteno doslova na jeden zátah

Bukina
30.12.2020 4 z 5

Miluju české autory. Příběh pro mě byl velice čtivý a zarážející zároveň. Jak se z inteligentní ženy stane troska? Velmi jednoduše.....

myšpa
27.06.2020 5 z 5

Domácí násilí z několika úhlů pohledu, kniha se četla dobře.

Jittka
16.06.2020 5 z 5

Četla se moc dobře. Někdy člověk neví, v kom může najít spojence.

bookcase
07.06.2020 5 z 5

Vynikající, děsivé v tom, jak lze domácí násilí využít a udělat z člověka trosku. Psychopata někdy člověk na první pohled fakt nepozná. Doporučuji.

wicca.w
30.04.2020 5 z 5

Knížka se moc dobře četla, zajímavé téma. Ani to nedokážu popsat, prostě je to o tom, že každý si v sobě nese záseky z dětství, takže jsem je všechny tak nějak chápala, i když s chování otce pochopitelně nesouhlasím.

hvozdik
08.04.2020 2 z 5

Poutavé, čtivé, ale příběh bohužel často připomíná stereotypy ženských románů. Osudem zkroušená žena, správňácká malá holka, ušlechtilý zachránce (majetný samozřejmě) a proti nim bezcharakterní zlosyn. Realita domaciho násilí bude nejspíš méně románová a méně vykonstruovaná. I tak doporučuji.

veronikau2374
21.02.2020 5 z 5

Děsivé a lidské zároveň. Příběh, který člověka nenechá usnout....

rozarada
26.01.2020 4 z 5

(SPOILER) Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout. Z některých pasáží mrazí, ale jiné příběh nečekaně odlehčují. Dopadne to dobře...tedy, jak pro koho.

Monni
02.01.2020 4 z 5

Hodně silné téma a hodně uvěřitelný příběh (až na pár drobností). Kniha z pohledu matky, otce a dcery. To střídání pohledů se mi hodně líbilo. Bála jsem se jestli linka s Morrisem nebude takové to klasické kliše... naštěstí nee. S knihou jsem spokojená, ale něco málo mi tam přece jen nesedělo proto 4*