Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2627 2627

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

sushenka
10.07.2013 4 z 5

Tuhle knížku MILUJU!

Kat9
07.07.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.Nevím,jestli to bylo tou obálkou,ale při čtení téhle knihy jsem musela myslet na čajový dýchánek se zdobeným čajovým servisem s cukrovím(hlavně růžovým ;-))a načančanými šaty.Knížka mi prostě trochu připomíná růžový muffin.A děj je zajímavý,líbil se mi.Co dodat.Zkrátka se těším na pokračování.

Enefersis
24.06.2013 3 z 5

Anotace je v tomhle případě dost mimo: jaké nebezpečí, když se zamiluje napříč časem, proboha? Já byla celá natěšená na romanci àla Kate a Leopold a nakonec… pche. No, aspoň jsem se poučila, že si nemám mínění o knize vytvářet dřív, než ji přečtu :D Ale i tak se mi Rudá jako rubín líbila. Sice jsem čekala něco mnohem poutavějšího a působivějšího; a myslím, že by to šlo napsat lépe, jenže…! Londýn (kdykoli tam byla třeba jen zmínka o Hyde Parku, Piccadilly nebo Temži, skákala jsem dva metry vysoko :D)… cestování časem (proč já nemůžu mít taky takový gen? Proč?!)…v tomhle ohledu to byla trefa do černého, tady někdo ví, co mě bere:)). Po dočtení knihy se mi hlavou honí ještě spousta nezodpovězených otázek, kvůli kterým si chtě nechtě musím přečíst i další díl:) Autorka ví, jak si čtenáře udržet.
btw. Co všichni pořád máte s tou růžovou?! Vždyť je to úplně normální barva. A tahle obálka je náhodou perfektní :)

Karloska
01.06.2013 5 z 5

Začetla jsem se do ní a po přečtení jsem si hned šla vypůjčit i další díl. :) Knížka se mi líbila.. Mám přečtenou celou sadu této série Drahokamy a byla perfektní!!!

Bessi
25.05.2013 5 z 5

Tahle kniha se mi strašně líbila,ale zpočátku jsem se bála že mě bavit nebude,protože obal je růžový(růžovou ráda nemám).Už jsem si koupila i ten druhý díl tak uvidím.

Arianne
25.05.2013 4 z 5

"Opál a jantar tvoří první pár,
Achát pěje v B coby vlčí avatar
duet - Salutio! - s Akvamarínem.
Mocně následují Smaragd s Citrínem,
dvojčata Karneolu ve znamení štíra,
a Nefrit, číslo osm, digestio uzavírá.
V E-dur: Černý Turmalín,
Safír v F, jak světlý se zdá.
A v tom Diamant troufalý
jako jedenáct a sedm pozná lva.
Projectio! Čas je řeka,
s Rubínem začátek i konec nás čeká."

Že tomu nerozumíte? Já taky a to jsem tu knížku přelouskala za necelý den. Námět je rozhodně neotřelý, žádní upíři, andělé ani jiné bytosti zoufale se zamilovávající do smrtelníku navzdory všem pravidlům.
Jsme v Londýně, Gwen chodí do školy jako každý jiný teenager pouze s tím rozdílem, že si je vědoma rodinného tajemství - gen umožňující skoky v čase předávané v pokrevní linii dvou rodů. Své sestřenici Charlotte ale tento dar ani trochu nezávidí. Proto ve chvíli, kdy se z vteřiny na vteřinu ocitne v jiné době, jakoby se propadla do noční můry.
Její nečekaný skok oživí staré rány v tajné společnosti Strážců, kteří drží ochranou ruku nad cestovateli.
Kdo je v této hře dobrý a kdo špatný? Proč se dva cestovatelé odtrhli od strážců, ukradli drahocený chronograf a bez možnosti návratu skočili do roku 1912?
Tento tříset stránkový úvod byl na můj vkus příliš zdlouhavý a natahovaný, doufám, že "Modrá jako Safír" bude o něco akčnější a trochu méně tajemná. Uvést čtenáře do situace hned na začátku by byla nuda, ale nechat ho tápat celou knihu, neustále mluvit o tajemstvích a nenaznačit aspoň něco, to se nakonec taky zají.

Minniesimilci-3
26.04.2013 5 z 5

Tato kniha nese u mě v knihovně štítek - Má nejoblíbenější. :) Samozřejmě se mi líbily i další dva díly, ten třetí mám rozečtený. Hned na začátku mě kniha hodně uchvátila. Hlavní hrdinka je vtipná, přirozená. Takové hrdinky se v knihách podobného žánru velice těžko hledají ;)

kathy-16
15.04.2013 4 z 5

super knížka! zpočátku jsem se bála, že je to jen jednoduchá kniha pro mladé, ale kniha mě přímo strhla svým dějem. Pěkná zápletka, která vás zaujme. Tahounem této knihy není náročnost děje nebo zápletka, ale poutavost vyprávění, zábavné čtení a romantika.

Anne Leyyd
12.04.2013 5 z 5

Knížku jsem objevila díky recenzi jedné kamarádky. Nejdřív jsem si říkala, že to bude pěkná slaďárna - už i podle růžového obalu (nemám ráda růžovou), ale hned po prvních pár stránkách si mě kniha naprosto získala a já musela svůj názor ZCELA přehodnotit. Nemohla jsem ani věřit, jak rychle ty stránky letěly. Ani jsem se nerozkoukala a byla jsem v polovině.
Těžko se mi také věřilo, vzhledem k tomu, v jak krátkém časovém úseku se děj prvního dílu odehrává, že je tam tolik různých zvratů, záhad, napětí a taky spousta humoru.

Hlavní hrdinka není žádná naivní husa – má svou hlavu, je vtipná, svá, přirozená. Líbilo se mi, že si nepamatovala všechna jména a všechny věci, které v knize padly, protože ani já jako čtenář si to nedovedla zapamatovat, což ji pro mě udělalo reálnou a velmi sympatickou.

Gwendolyn jsem si oblíbila hned, naproti tomu Gideonovi jsem dlouho říkala „arogantní zmetek“, než jsem se přes tu jeho „arogantní fázi“ přenesla a než se začal chovat trochu galantněji.

Každopádně mám v plánu si knížku koupit, protože bych ji ráda měla v knihovně jako jeden z klenotů dnešní literatury (nějak mi uniká, proč je v knihovně zařazena mezi „dětské“ knihy…). A ten obal! Krása. Originální. Název na titulní straně i na hřbetu vyražený, takže ho cítíte pod prsty… A jednoduše to je originální název. Navíc se dá změnit prostě jen na „Rubín“ :-) No, prostě skvělá kniha. Na další díl jsem se nemohla dočkat. Vřele knihu doporučuji.

MagdalenaHalow
11.04.2013 4 z 5

Je hodně vidět, že je to rozjezdový díl. Je tam spoustu vysvětlování a jakési "uvádění" do děje. Ke konci knížka konečně nabrala spád a přivedla na chuť číst další díly. Mimochodem nápad se mi hodně líbil. Cestování časem vůbec není otřepané, je to originální a moc pěkně zpracované.

mynonka
10.04.2013 3 z 5

Jsem asi jedna z mála, kdo z této knihy nebyl příliš nadšený. Hlavní hrdinka, opět 16 letá dívka ( velice oblíbený věk hrdinek, ale mě už to přijde únavné) v nejtěžší pubertě, mi valnou většinu knihy dost vadila. Postava Gideona, pokud se v dalším díle neukáže, že to hraje, mi přišla naprosto nepochopitelná a nereálná. Samotný příběh se rozvíjí a dostává šťávu až na posledních stranách a celkově mi doba rokoka a baroka nepřijde na cestování časem tak atraktivní, jako Němcům. Je to celé dokonale předvídatelné, nic vás nepřekvapí a taky ani příliš nepobaví. Je to spíše oddechová četba. Nad koupí dalšího dílu se asi ještě hodně zamyslím.

Majulinek
10.04.2013 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla, zajímavý nápad :) Jsem zvědavá na druhý díl :)

Gwendolyn
05.04.2013 5 z 5

tato kniha je dokonalost sama

Danda224
29.03.2013 5 z 5

Krásná knížka s rychlým spádem -to mám ráda- užasný a neotřelý příběh :-D Rozhodně Doporučuju!!!

Meďánek
28.03.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a už se těším na druhý díl..

bookcase
20.03.2013 4 z 5

Nejsem sice věková skupina, pro kterou je kniha určená, ale líbila se mi. Nápad s cestováním v čase je fajn, hlavní hrdinka je správně ztřeštěná.

Hanyuu-hime
16.03.2013 4 z 5

Jednoduché, sladké, úžasné když si chcete u čtení jen odpočinout.
V oblasti svého žánru je tahle kniha jedoduše úžasná. Nedá se považovat za pořádnou 'kvalitní' literaturu, je to pouze velice nenáročné čtení určené pro holky. A pokud se na to podívám takhle, ty 4 hvězdičky si to zaslouží.

Anne97
08.03.2013 5 z 5

Když jsem sáhla po této knížce, bála jsem díky obalu, že to bude spíše dětské. Obsah mě však mile překvapil a vůbec mi nevadilo, že v knížce není až tolik zápletek. Sice se toho až zas tak moc nestane a příběh je spíše zdlouhavý, ale myslím si že v tomto případě to vůbec nevadí. Ani jsem se nestačila divit, jak mi mi rychle stránky utíkaly před očima.
Moc se mi to líbilo a ani druhý díl pro mně nebyl zklamáním :)

Karloska
08.03.2013 5 z 5

Tato knížka mě velice bavila.. Mám přečtený už i druhý díl a nemůžu se dočkat dílu třetího. :) Ráda se budu k této knížce vracet. :)

b7a7r7u7s7k7a
17.02.2013

Je to nejlepší kniha, jaku jsem kdy četla - láska, dobrodružství, napětí - vyvážená kombinace. Co může být lepšího?