Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2627 2627

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

Paithe
24.12.2013 5 z 5

Super knížka! Nemá cenu se o ní dlouze rozepisovat. Ti, co ji četli, to ví sami nejlíp.Krásné literární dílo! :))

weja
22.12.2013 5 z 5

Nebudu tu psát nějaký dlouhý spis, protož většinu co chci napsat už tu je .... Je to super knížka , i když Gwen působí hodně tvrdohlavě ;D No lepší je Modrá jako safír ..... teď se chystám na Zelená jako smragd :* Momentálně je to jedna z mých oblíbených knížek :)

suze
13.12.2013 4 z 5

Knížku jsem četla na doporučení, takže jsem se na ni těšila a měla jsem určitá očekávání. Musím říct, že zpočátku jsem byla trošku zklamaná, připadala jsem si, že čtu nějakou pohádku a musela jsem se přemlouvat, abych vůbec dočetla do konce.(Jen kvůli tomu jsem se rozhodla dát pouze čtyři hvězdičky). Po překonání úvodu mě ale knížka vtáhla a nemohla jsem se odtrhnout, po dočtení jsem se vrhla na další díly a musím konstatovat, že byly ještě lepší. Takže doporučuji nesoudit hned po přečtení pár stránek, ale překousnout úvod - stojí to za to..:)

Selena2000
09.12.2013 5 z 5

Bezvadná, suprová, hezky psaná knížka. Čte se rychle, plynule a smysluplně. Gwen mi je sympatická, Gideon jak kdy, ale Charlotte je prostě husa. SPOILER krásný, jak si na konci dali pusu v tom kostele :)) Občas se i zasmějete, občas zamyslíte...

suzuky9
02.11.2013

bezva kniha

Ell Amaterasu
02.11.2013 4 z 5

Začátek mě moc nebavil, ale později se to četlo opravdu dobře. Ale Gwendolyn mi občas přišla úplně natvrdlá a na šestnáct let poněkud blbá.

elisabetth
01.11.2013 2 z 5

Byla jsem docela zklamaná, takřka všichni to opěvovali - už se nesmím na velmi opěvované knihy těšit.
Největší problém vidím v tom, že se v Rudé moc nestalo. Bylo to takové zdlouhavé a lehce mdlé.
Každopádně to bylo psáno sympaticky, párkrát jsem se i zasmála. Gwendolyn jako hrdinka mi přišla v pohodě, taková obyčejná holka - nepřišla mi tak úžasná, jak bývají hrdinky v jiných knihách. Gideon mě ale nenadchl - ten je úžasný ažaž.
Konec knihy byl dost zajímavý a určitě si ráda přečtu druhý díl - mám docela chuť to začíst číst hned teď, ale v půlce knihy by mě to přestalo bavit a pak bych to měla rozečtené půl roku, takže budu muset vydržet.

Daniela19
20.10.2013 4 z 5

Moc hezký příběh, s námětem a dějem, který jsem ještě v žádné jiné knize neviděla. :)

Natt S
12.10.2013 5 z 5

Knížka se mi začala líbila hned jak jsem uviděla obal a pak když jsem začala číst byla jsem ještě víc nadšená! Postavy mi byli všechny sympatické což je také plus a navíc námět knížky byl originální. Hodně jsem se nasmála při poznámkách hlavní hrdinky k situacím a osobám. Gideon coby "bad boy" byl taky skvělý. :D Jejich vztahu fandím a tak jsem zvědavá jak se to bude odehrávat dál.. Dávám knížce plný počet hvězdiček a už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl!!!

Nelin
29.09.2013 5 z 5

Na začátku mě kniha moc nebavila. Jediné, co na tom bylo zajímavého, byl ten prolog. Zvláštní a záhadný. Vlastně jsem se z něj nedozvěděla nic. Od té páté kapitoly se děj začal rozjíždět a já jsem si náhle uvědomila, že už čtu epilog. Přečetla jsem to neskutečně rychle. Bohužel jsem se o prologu nedozvěděla více. Zatím jen doufám, že v druhém díle to autorka trochu rozuzlí, neboť jsem hrozně zvědavá.

lakme
26.09.2013 5 z 5

Rozhodně je to knížka velmi čtivá, díky malé hustotě slov na stránce se čte opravdu velmi rychle, děj má spád a rychle utíká. Na můj vkus možná není kniha dostatečně detailní v popisech, ale jako knížka na ukrácení cesty vlakem byla prostě skvělá a bavila mě. Už se těším na další cestu vlakem a další díl.. :)

Destiny
25.09.2013 5 z 5

Skvělá kniha, která zaujme svým příběhem. Velice se mi líbilo vykreslení hlavní postavy a děj.

Missan
14.08.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Moc ráda se k ní vracím a asi nejvíc se mi na ní líbí nápad autorky, protože nic takového jsem ještě nečetla. Vřele doporučuji.

anibeni
13.08.2013 5 z 5

Zvolená anotace není dle mého úplně nejšťastnější, neb láska napříč časem se v knížce neobjeví, nicméně kniha se mi četla dobře, líbil se mi příběh a jdu se vrhnout do dalšího dílu...

Desire_Lydon
13.08.2013 4 z 5

Tato knížka mě mile překvapila. Trochu mě odrazovala obálka - růžová? I když sama kniha je taky taková "růžová", dalo by se říct. Milá, vtipná, zábavná, stejně jako hlavní hrdinka Gwenny, kterou jsem si oblíbila díky její přirozenosti. Gideon není žádný ideální kluk, ale je mi jasné, že pod drsnou šlupkou je citlivý kluk ( o čem by asi byly další díly, že?). I když se toho moc nestalo, vlastně jsme se celou dobu jenom seznamovali s Gwendolyn, její rodinou a tím, jak to chodí mezi cestovateli časem, bavilo mě knihu číst a těším se na další díly ;)

alenkaja2000
05.08.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.
Kniha mě prvních pár kapitol nebavila, ale to je většinou proto, že mi vždy trvá než se začtu, ale pak jsem si řekla, že je to vlastně jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Už teď trpím, protože nemám další díl a sháním ho všude možně, je to měsíc co jsem knihu dočetla a strašně se mi stýská po Gwendolyn a Gideonovi :)

Naty19K
02.08.2013

Tato kniha pro mě byla zcela nezáživná. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem byla téměř u konce a čekala kdy konečně začne pořádný děj. Chápu, že autorka potřebovala do děje nějak čtenáře uvést, ale toto pro mě osobně bylo příliš dlouhé. Do druhého dílu se ale přesto pustim, protože doufám, že druhý díl bude stát za to.

Lily96
02.08.2013 4 z 5

Od téhle knížky jsem očekávala něco trochu jiného. V anotaci se totiž píše, že se zamiuje "napříč časem", takže jsem čekala, že se zamiluje do někoho z minulosti, což se vlastně nestalo. Ale rozhodně nelituju, že jsem si ji přečetla. Bylo to zase něco jiného, s "akorátní" dávkou nadpřirozena, romantiky a vtipu.

Gwendolyn mi byla od začátku sympatická, je hrozně vtipná a u některých vět, které si pomyslela, jsem se dokonce musela smát nahlas. Věta, která mě úplně dostala? "Musím si bezpodmínečně pořídit nový mozek" :-D
Naproti tomu Gideon pro mě není úplně typ kluka, do kterého bych se zamilovala. Přišlo mi, že autorka tak nějak zbytečně skákala od "nafoukaného Gideona" ke "galantnímu Gideonovi" a abych pravdu řekla, docela mě to mátlo. Díky tomu jsem nedokázala přesně říct, jestli mi spíš je nebo není sympatický.

Na jednu stranu jsem byla trochu zmatená z množství nových informací, které jsem musela pobrat, a ze začátku mi dělalo trochu problém ve všem se orientovat, na druhou stranu se mi líbilo, že autorka měla vše do detailu propracované a myslela na každou maličkost.

Velké plus má u mě prolog a epilog. Líbilo se mi, že u prologu jsem vůbec nevěděla, o kom nebo o čem se mluví a co se vlastně řeší, ale během celé knihy jsem se k tomu pomalu propracovávala a závěrečný epilog už mi dával smysl. Je to napsané tak, abychom měli určité tušení, ale nic nevěděli jistě, to se mi na tom moc líbilo.

Taky se těším, jak se bude dále vyvíjet příběh Lucy a Paula, protože ačkoliv v knize moc dlouho nevystupovali, byli mi hrozně sympatičtí a nemůžu se dočkat, až se dovím, jak to s nimi bude dál a hlavně - jak to vlastně bylo!

Věc, kterou na všech knížkách miluju, je nějaký citát nebo úryvek na začátku každé kapitoly, takže tady jsem byla naprosto nadšená. :-)

I po dočtení Rubínu mám pořád spoustu nezodpovězených otázek, takže doufám, že se nejedná o pozapomenutí autorky, ale že se všechno dozvím v dalších dílech, do kterých se určitě v nejbližší době poustím.

Lenny33
19.07.2013 4 z 5

Snad poprvé v YA knize kdy jsem si oblíbila hlavní hrdinku - a to že Gwendelyn mi byla opravdu velmi sympatická. Ovšem i za charaktery ostatních postav má u mě autorka velké plus.
Musím přiznat, že v některých rozhovorech jsem byla chvílemi mimo a netušila o čem je řeč. Autorka má možná všechno to cestování v čase, lóže, Strážce, ... skvěle vymyšleno, ale neuměla to v knize moc dobře podat, vysvětlit - věřím, že tohle mě mělo spíše navnadit na další díly, kde se bude konat nějaké to rozuzlení, ale mě to neskutečně iritovalo. Což mi dojem z knihy kazilo a nemůžu jí tedy považovat, za tak úžasnou jak čtu v mnoha recenzích.
Ovšem celkově je kniha pro mě velké překvapení - vůbec jsem nečekala že by se mi mohla vůbec líbit. Ale jo... mám z ní docela dobrý pocit. I když zásluhu na tom má hlavně Gwendilyn - sice se opakuji, ale ta holka mi opravdu přirostla k srdci a jejím myšlenkám a výrokům jsem se hodně nasmála a často s ní sympatizovala.

h.romca
11.07.2013 4 z 5

Konečně jsem se začetla do jiného tématu než jsou upírské romance. Na tuhle knihu jsme narazila skrz film Rubinrot. Jelikož je to německý film zatím bez titulek, tak jsem mu moc nerozuměla a musela jsem si to přečíst. Děj už jsem trochu znala, takže to pro mě byla ze začátku trošku nuda. Ale postupem času se mi to začalo líbit, přece jen myšlenka cestovacího genu není tak obvyklá. A taky se mi líbilo, že se celý děj odehrává v Londýně. Což se skvěle hodilo, Londýn je poutavé město a je tam spoustu krásných míst, zajímavá garderóba, čaje o páté... Jen mohla autorka popisovat více zajímavých míst a ne jen chodby v Templu :-D
Teď trochu ke Gwen a Gideonovi, jejich vztah se mi líbil, zejména vtipné momenty v knížce, když si dělali srandu ze svého oblečení.. První kniha je jen takový rozjezd další knihy už jsou mnohem lepší a konečně se začínáme něco dozvídat. Většinou mi u knihy dojde jak to asi bude pokračovat, ale tady v jisté části jsem neměla ani potuchy a to se mi líbilo, to překvápko.. Ještě musím dodat, že se mi líbilo jak se před každou kapitolou nacházely různé verše, citáty od různých autorů např. mého oblíbené Shakespeara... zas jsem byla o něco chytřejší.. :-)