Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2627 2627

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

elyonka9643
03.09.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem. To snad vypovídá celkem dost. Super prostředí, zajímavé postavy, napínavý příběh. Co víc si přát?

hanjana
19.08.2014 5 z 5

Proč tohle čtu až teď? Je to neskutečně skvělé. Cestování časem mě vždy hrozně zajímalo a tahle kniha to pojala naprosto... ani nemůžu přijít na slovo, které by to pořádně vychválilo.
Čekala jsem jen příběh o naivní lásce, kterou ani hranice času nezastaví, ale byla jsem teda řádně překvapená. Je to čtivé a napínavé, po dočtení prvního dílu vůbec netuším, co se bude dít dál!

Evča Korejka
08.08.2014 5 z 5

Už jako malá jsem si ji chtěla koupit, ale potom jsem nakonec zamítla.:-(
Když jsem si jí včera půjčila v knihovně, byla jsem unešená!:-)
Krásná a poutavá knížka !
Miluju jí !:-):-):-):-)

Shai
03.08.2014 5 z 5

Anotace celkem mimo... nebezpečí, když se zamilujete napříč časem?... tak trochu jsem čekala, že se Gwendolyn objeví sto let před svým narozením a tam se zamiluje do nějakého kluka z té doby a s ním tam nějakým způsobem zůstane, protože nebude vědět, jak se dostat zpátky do své doby... rozhodně jsem nečekala, že se zamiluje v přítomnosti a do minulosti s ním bude jen na pár hodinek skákat...
Nakonec ale musím dát pět hvězdiček, protože jediné, co na knize bylo špatné byla ta anotace... obálka, děj, Gwendolyn, Gideon, cestování časem? Aw!!! ♥

Alex.Barunka
03.08.2014 3 z 5

Po samém vychvalování mě kniha spíš zklamala. Příběh nebyl moc poutavý a na některých místech byl nedotažený.
Hlavní hrdinka sice měla 16, ale autorka ji vykreslila jako mnohem mladší.
Je to taková příjemná oddechvoka.Pokud se mi do rukou dostane druhý díl, určitě si ho přečtu.

esussi
03.08.2014 3 z 5

Fajn počtení na prázdniny. Vtipné, poutavé a se zajímavým příběhem.

TheB
28.07.2014 5 z 5

Knížka se skvěle čte, hned se vrhnu na další díl :) Taky jsem se často musela smát - hlavně nad myšlenkami hlavní hrdinky. Například, když nechce na nic myslet a najednou jí v hlavě běží milion myšlenek - přesně jako já :D

Kyta
22.07.2014 5 z 5

Hned na začátku musím poznamenat, že nechápu anotaci na obálce knihy. Myslela jsem, že když se v ní píše, že se Gwendolyn zamiluje "napříč časem", tak se opravdu zamiluje do kluka z minulosti, ne z přítomnosti. Při čtení mě to trochu překvapilo a byla jsem i docela zklamaná, že je to jinak než na obálce, protože by tím kniha byla o to zajímavější. Rozhodně to ale není něco, kvůli čemu bych knihu odložila, právě naopak!

První díl ze série Drahokamy je úžasný. Má dokonalou myšlenku, originální nápad a je skvěle propracovaný a vysvětlený, že se mi stávalo jen málokdy, abych něčemu nerozuměla. Připadal mi trochu dějově náročný; musíte se pevně soustředit na to, co právě čtete, jelikož je tam vše důležité. Já jsem nejdřív byla z toho množství úplně zmatená, potom mi ale vše začalo dávat smysl a souvislosti a už jsem ten děj plně chápala. Vše mi na knize připadalo úžasné: časocestovací gen, kroniky Strážců, zákony o nositelích genu, elapsování, kruh dvanácti a mnoho dalšího, díky čemuž autorku obdivuji. Kerstin Gier myslela i na ty nejmenší detaily. :)

Kniha skrývá hodně zajímavý a promyšlený příběh. Po jejím dočtení mi ale zůstalo pár nezodpovězených otázek, takže doufám, že mi budou v příštích dvou dílech zodpovězeny. :)
Je to vážně skvělá kniha, obdivuju ji čím dál víc. DOPORUČUJI!!!

IttyBitty
15.07.2014

Knížka se mi moc líbila. Jen je taková mírně nedořešená. Chtělo by to další díl.
Pár věcí mi na knize celkem vadilo. Přišlo mi, že celý příběh je úžasně propracovaný, ale konec je jen tak letem světem. Jinak opravdu skvělá kniha. Doporučuji všem přečíst si ji!

kvapsv
11.07.2014 5 z 5

Když jsem knihu dočetla a zavřela, nemohla jsem uvěřit, že je konec..tedy prvního dílu. Páni jak tohle se mnou zacloumalo.. Kniha způsobila přesně to co měla..vydala jsem se do knihkupectví koupit si druhý díl. Snažím se moct nečíst YA knihy (přijdou mi někdy až moc jednoduché a tak je raději čtu jen když potřebuji nějakou "oddechovku"), ale tahle za přečtení opravdu stála. Řekla bych, že vede žebříček "časocestovacích" knih, které v dnešní době vycházejí u různých nakladatelství a to nejen u mě, ale i u spousty ostatních čtenářů.

Film byl také moc povedený a už se těším na jeho pokračování. :)

dubakm
09.07.2014 4 z 5

Hezká ,,teen" fantasy a jako zatím vše, co jsem od p. Gier četla hodně čtivá.Tak vzhůru do časostroje procestovat s G+G minulostí :-)

Tina 243
06.07.2014 5 z 5

Knížku jsem už četla a musím vám jí vážně doporučit a to všechny tři díly této série. Knížka se čte dobře.Postavy v knize jsou sympatické a myslím že Gwendolyn vám přiroste k srdci. Děj v knize je napínavý nemyslete si že víte konec, ujišťuju vás že když si myslíte že vás kniha už nepřekvapí.....BUM. Kniha je čtivá a má poutavý děj :D

Wolfinéria
05.07.2014 5 z 5

Super knížka, i když to byl zatím jenom takový "rozjezd" :) další díl již zakoupen a moc se těším až se dozvím jak to s Gwendolyn a Gideonem dopadne i kdo vlastně jsou Lucy a Paul :)

ema57
30.06.2014 5 z 5

je to úžasná knížka. dlouho jsem přemýšlela co vytknout ale na nic závažného jsem nedošla. jediné, a to mě opravdu naštvalo, je obálka, ale za to autorka nemůže. ten popis na druhé straně obalu -_- co to má jako být?! podle toho jsem čekala že při cestování časem se Gwendolyn zamiluje do nějakého týpka z 16.století který je už dávno mrtvý. jinak opakuju že knížka je úžasná!

Venezia
29.06.2014 5 z 5

to mirrab: až na ktoré nemecké mená je kniha perfektná? Myslíš Gwendolin Shephard, Gideon de Villiers, Lucy Montrose, profesor Whitman, Saint Germain, Xemerius, madam Rossini, Leslie, Grace, Maddy, Nick, Gordon, Glenda, Arista alebo James August Peregrin Pimplebottom?
Autorka sa kvôli tvojej xenofóbii nenechá určite premenovať.

mirrab
29.06.2014 5 z 5

500 stránek? Brnkačka, s tímhle příběhem a vyprávěním jsem nemohla odtrhnout oči. Tato knížka je moje srdeční záležitost a rozhodně DOPORUČUJI. Je to skvělý mix mezi sci-fi a fantasy se špetkou románu. Je to skvělá knížka pro holky co si chtějí odpočinout od románků, ale nakonec se tam místy začne objevovat. Až na německá jména perfektní!

FreckledCathy
16.06.2014 4 z 5

No jako rozjezd to nebyl špatnej, pěkně se to čte...akorát mi přijde, že to skončilo dřív, než to vůbec začalo. Taková jedna dlouhá úvodní kapitola se zajímavým koncem a pár naťuknutými příběhy, které nutí hrábnout po druhém díle. 3,5*

jebnapicus
06.06.2014 5 z 5

Kniha je skvělá a Gwendolyn je moje oblíbená postava - ne jen v této knížce, ale celkově ze všech knih, co jsem kdy četla.

Barbastelle
03.06.2014 4 z 5

Byla jsem touto knihou poměrně příjemně překvapená. Zahlédla jsem na ni veskrze pozitivní recenze, ale nikdy jsem je pozorně nečetla. Měla jsem dojem, že je to "jen dobře napsaný dívčí román" a nemá cenu tím ztrácet čas.
Nakonec jsem se teď v pauze mezi zkouškami nechala zlákat a byla to perfektní oddychovka, která byla ale dobrodružnou knížkou pro mládež s nějakou tou vztahovou zápletkou na pozadí. Tudíž jsem si to užila, nadšeně jsem si příběh přečetla takřka jedním dechem a okamžitě jsem se pustila do dalších dílů.
Možná tu máme trochu černobílé postavy, ale co naplat, svůj účel všechno plní tak, jak má.=)

Avantýra
31.05.2014 5 z 5

Knihu jsem četla ve čtečce, ale okamžitě jsem si odložila peníze na její koupení. Je to jedna z mála knih, u kterých jsem vydržela do dvou do rána vzhůru i v případě, že jsem za čtyři hodiny měla vstávat do školy. Když se začtete, už vás to nepustí do doby, než to budete mít celé za sebou. Teprve poté nastává kritická situace, kdy si nejste jistí, jestli spánek stojí za zmínku, nebo rovnou chytnou po druhém dílu.

Je to jako rozhovor mezi mnou a druhým dílem:
"Připravená?"
"Připravená, jestli jsi i ty."

Úžasně čtivé, skvěle zpracovaná kniha. Vřele doporučuji! :)