Rudá jako rubín

Rudá jako rubín
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2628 2628

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

HPmagor
19.02.2019 5 z 5

Nejprve jsem narazila na film, brala to jen jako kulisu k vaření, ale později jsem hned musela vyhledat další díly a pak jsem našla i knihy a jak to bývá kniha je ještě lepší :-)

Čtenářka602
15.02.2019 5 z 5

Naprosto super!!! Kniha mi naprosto ohromila... Jediné co, mne štve je fakt, že Gideon si ze začátku o Gwen myslel hrozné věci. Všem naprosto doporučuji

Knihomolka10942
11.02.2019 5 z 5

Tohle bude určitě výborná série!!! :-D

Andi
12.01.2019 2 z 5

Přemýšlela jsem jak to napsat. Tak nějak slušně, no vlastně si o těchlenctěch lidech myslím to samé jako maminka Gwen, jen cituji: satanistická sekta trpící patologickou vírou v horoskopy. Lépe bych to neřekla.
Komu to tady ta paní autorka psala na objednávku? Je tu přes 1800 hodnocení, ale nikde nevidím reakci na fakt, že jsme četli o zednářích a vůbec o tom, co je to za sebranku - to tu nikdo nijak nepoznamenal, jako by nikoho nezajímalo kdo tu vlastně dělá ve světě všechen ten bordel ... (Oni a jim podobní)
Vcelku anotace o ničem, kniha o 16ti leté holce co se zamiluje do kluka. (chovající se a řešící věci jako 13ti letá). Zní to tak nevinně, ale tohle dílo nám řeklo něco víc.
Nevím jestli se mi chce pustit do dalších dílů, i když se to čte samo, asi bude nálada spíš někdy příště.

Hankah265
20.12.2018 5 z 5

Už nějaký čas nejsem cílová skupina této literatury, ale to mě od čtení neodradilo a jsem ráda. Pokud hledáte nenáročné čtení, trochu romantiky, vtipu, prostě oddech, mohu doporučit, jako i celou sérii. Vrátila jsem se při čtení o pár let zpátky. :)

Emičkazknihy
22.10.2018 4 z 5

Kniha pohltí do děje, ale je psaná písmem lehce pochopitelný. Tudíž se nedá s přesnotou určit, pro kterou věkovou kategorii je kniha vhodná. Knihu jsem vyhodnotila jako dobře čitelnou a chytlavou. Malý podíl zápletek a dramatu mě u knihy uspával. Doporučuji pro čtenáře od 9 do 13 let. Jinak jsou všechny postavy velice sympatické a nelituji četby knihy.

Sisinka05
20.10.2018 5 z 5

Moje první autorčina kniha a byla jsem mile překvapena. Příběh byl plynulý, četl se rychle, hlavní hrdinka mi sedla (Gideon byl též super), a celkovou knihu jsem měla rychle přečtenou. Rozhodně se pustím co nejdříve do dalšího dílu, a chystám se i přečíst si další knihy od této autorky :).

babystar
13.10.2018 5 z 5

Jsem hóóódně starší ročník, ale tuto knihu jsem překvapivě přečetla na jeden zátah. Opravdu milé počteníčko. Dívenka, odstrkovaná rodinou, je náhle nositelkou časoprostorového genu a bez dlouhodobé přípravy se musí vyrovnat se skoky do minulosti. Už jsem zvědavá, kam dospěje podraz záhadného hraběte Saint Germaine. Nedalo mi to a podívala jsem se i na film, ale kniha je mnohem lepší.

A.K.A.R.
11.10.2018 4 z 5

Knihu bych neviměnila.Tak zábavnou romantiku člověk,jen tak nenajde a ten obal.Prostě velmi dobré.Jako první jsem tedy viděla film a musím se přiznat,že to byl jeden z důvodů, proč jsem se do toho pustila.Senzace.Těším se na další díl.

Aquagirl
07.10.2018 5 z 5

Absolutně zbožňuju sérii Drahokamy!!! Tohle je prostě něco tak skvělého, tak plného fantazie, tak výborně napsaného, že nemám slov.

Kopretina
06.10.2018 1 z 5

Není to můj šálek kávy a nebyl by ani v době, kdy jsem byla cílovou skupinou této knihy.

ame
05.10.2018 5 z 5

Mám jednu vadu nedívám se na jména autorů, když mi blízká kamarádka řekla že je tato kniha od stejné autorky jako knihy snů, nesmírně mě to překvapilo, protože je to úplně jiný svět. Když se ale pozorně podíváte, vidíte ty malé věci, které knihy spojují. Jako například v knihách se cestuje a i hlavní hrdinky mají podobné povahy, ale teď ke knize. Nesmírně jsem se zasmála, ale to určitě nestačí k dokonalé knížce, kterou autorka sepsala. Několikrát jsem se musela zamyslet nad světem ve kterém jde cestovat časem, nebo spíše o světě ukrytém před našimi běžnými životy, kde jen řádka vyvolených je seznámena a hlavně schopná pochopit či dokázat cestovat mezi uzly času a prostoru. Vyvolení musí zvládat skoušky a překážky postavené časem, ale i lidmy v okolí. Kdyby někdo váhal o přečtení, nemá to smysl. Vrhněte se na to a kniha vás okamžitě pohltí.

books_are_life
20.09.2018 5 z 5

Úžasná série :D :D :D

lucie0134
16.09.2018 3 z 5

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už dávno, ale pořád nebyla na ni taková chuť. Každopádně byla fajn, hezky popsané osoby, kterým bylo věnováno čtvrt knihy. A ve srovnání s filmem no úplně něco jiného. Na jednu stranu vím proč udělali film jinačí, protože tu chybí taková ta akce. Celá kniha mi přijde jako dlouhý úvod. Což může pro někoho být i nuda. Pro mě to byla taková oddechovka, zas jiný styl psaní, který mě baví. Každopádně jsem zvědavá na dvojku. Jak to dopadne :3

NinaStikova
11.09.2018 3 z 5

Na knize mě zaujal především nápad. A taky obálka.
Cestování časem geneticky děděné v rodině a přitom ne u všech členů je zajímavý koncept. Navíc to cestování není úmyslné a vůlí ovládané, což může vyústit v cestu z třetí ho patra do času, kdy to třetí patro ještě neexistovalo. A to je blbý. Pokud o vás tedy neví strašně tajný kult s krvesajnou mašinkou, pak jste v pohodě. Až to trochu připomíná nějaké onemocnění ledvin, kdy musíte obden(?) na pár hodin do nemocnice, abyste neohrozili svůj život. Asi bych se cestovatelům v čase neměla tolik smát.
Popis postav je jen povrchní, pamatuju si akorát to, že jsou doma u Gwen všichni zrzaví. V příběhu je navíc dost výrazné dělení na tábor těch hodných a tábor těch zlých. Dokonalí klaďasové dělají chyby jen tehdy, chtějí-li se navzájem chránit, a podlí zloduši jsou ztělesnění satani nebo naprosto nesnesitelní protivové.
Bylo to docela příjemné oddechové čtení, nic moc složitého, ale celkem nápadité.

Atanone
08.09.2018 4 z 5

Takže jsem pro oddych zamířila do Y/A. No a - bavilo mě to. Fakt. Ta kniha jiskří nápady,hláškami i fantazií,je zábavná,vtipná,romantická i dojemná.Byla to vlastně i pro mě taková cesta časem do minulosti.Bylo fajn se přenést zase někam do 16. A vzhledem k tomu,že díly jsou tři,ještě se tam vrátím ☺

Míša06
01.09.2018 5 z 5

Kniha byla krásná a rychle se četla. Vadili mi sice některé scény, kdy to Gwendolyn přehání, ale i tak to bylo zajímavé. Líbilo se mi propracování chronografu, cestování čase, nebo také hrabě, který ovládal různá hrůzná umění. Měl by sice nahánět strach, ale mě připadal opravdu zajímavý. Ano vím co se z něj vyklube, ale to už v jiné knize.

Žožik
30.08.2018 4 z 5

Klasická, nenáročná četba. Ale krásná. A také velice čtivá. Od této série jsem se v podstatě nemohla odtrhnout. Akorát mi připadalo, že by se klidně mohly všechny tři knihy spojit v jednu (nebo ve dvě) delší, zato by se v nich alespoň stihlo něco pořádného stát. Jako chápu, že takhle je to možná víc napínavé, když musíte čekat na další zvrat do další knížky, ale já bych spíš ocenila, kdybych se v průběhu knížky dostala do další části děje. Obzvlášť v tomhle prvním dílu mi přišlo, že jsme se pořádně ještě nic nedozvěděli a kniha už skončila... :/

preny
24.08.2018 5 z 5

Musím říct,že jako první jsem viděla film,poté jsem zjistila,že je podle knihy. Kniha je opravdu skvělá,předčí film a je čtivá,přečetla jsem jí jedním dechem. Prostě super. Ale i film nebyl špatný,proto jsem byla nadšená,že je podle knihy. Alespoň člověk porovná rozdíly.

lenka608
23.08.2018 5 z 5

Přesně ten typ knihy od které se neodtrhnete ani ve tři ráno i když v 6 vstáváte do práce.
Bohužel jsem prvně viděla film, což mě od knihy málem odradilo, ale naštěstí se nestalo a za to jsem opravdu ráda, protože tahle kniha prostě stojí za přečtení.