Drahá Avo

Drahá Avo https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504132/bmid_draha-avo-M5j-504132.jpg 4 585 158

Už je to deset měsíců, kdy jsi tu byla naposledy, ale já na tebe nemohu zapomenout. Chybělo mi vidět, jak jdeš po chodbě. Chybělo mi slyšet, jak fandíš při fotbale. Chyběla mi vůně tvých vlasů. V prestižní, břečťanem porostlé Camdenské střední škole vládnou bohatí a oblíbení Žraloci. Kdysi dávno jsem chtěla být součástí jejich světa – dokud mě nezničili. Nemůžu v klidu chodit po zdejších chodbách, aniž by na mě všichni koukali a šuškali si. Poslední, co jsem čekala, byl anonymní milostný dopis od jednoho z nich. Prosím. Nenávidím každého z těch bohatých kreténů za to, co mi udělali. Otázkou je, který ze Žraloků je můj tajný ctitel? Knox, zjizvený quarterback. Dane, jeho dvojče. Nebo Chance, můj ex, který mi dal kopačky po tom večírku, na kterém mě kdosi znásilnil…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Dear Ava , 2020

mmmisulka.r
04.08.2023 5 z 5

Sakra, tohle bylo vážně skvělý! Nejdříve jsem se prala s pocitem, zda je vhodné, aby se kniha s tímto tématem ubírala takovým směrem, jakým měla našlápnuto. Nějak mi to k tomu nesedělo. Tento traumatizující zážitek mi k tomu moc neseděl... Ale! Zase je tady to ALE.
Knihu jsem slupla opět jako malinu během pár hodin. Nešlo se odtrhnout a to mluví za vše!
Ava si prošla peklem a v tom pekle spočívala i nadále. Střední škola pro bohaté a privilegované. Snobští studenti, králové a královny školy - to vše tomu dodává punc ještě větší drsnosti.
Drahá Avo se může na první pohled jevit jako klišoidní slaďárna a vlastně jí i tak trochu je, ale díky té traumatizující zápletce v sobě nese i velký kus vážnosti.
Přes počáteční rozpoložení jsem se rychle přenesla a užívala si každou stránku a doslova ten příběh hltala. Nejdříve jsem nechápala, proč má kniha s takovým tématem tu bezduchou obálku s "Adonisem", ale v závěru mi to už tolik nevadí. Jen mi mrzí, že možná právě kvůli té obálce unikne spoustě čtenářkám, kterým by se kniha mohla líbit. Příběh v sobě totiž nese trochu toho poselství o síle, překonávání, odpouštění a víře v lepší budoucnost. To na vás, ale, z té obálky rozhodně nedýchne.
Drahá Avo rozhodně doporučuji, nenechte se odradit obálkou a určitě se po knize podívejte, nebudete zklamáni.

Opět jsem měla štěstí na dobrý příběh a jsem ráda za to, že jsem se nechala zlákat doporučením a hodnocením, protože kdybych měla sázet na obálku, tak po knize určitě nesáhnu.

Jidu
31.07.2023 5 z 5

Vidíte tu poslední větu? Znásilnění. A jak vypadá obálka? Ano, jako plochá erotika. Vůbec nevím, co komu šiblo, že tam dal polonahého šampóna. Vůbec se to nehodí a reálně jsem kvůli tomu knihu odkládala.

Nicméně jsem udělala chybu a zde opravdu platí přísloví "Nesuď knihu dle obalu". Jde totiž o smutný a srdceryvný příběh.

Hlavní hrdinka znovu objevuje sama sebe, svoji jistotu, svoji sexualitu. Totálně mě to dostalo a na samém konci jsem si poplakala jako želva.

Nádherný romantický příběh, kterému mohu vytknout jen obálku, za kterou autorka nemůže, takže doporučuji všemi deseti. Opravdu povedený příběh.

jana1874
28.07.2023 4 z 5

Střední škola pro bohaté, romantika, tajný ctitel, touha po spravedlnosti, odpuštění, hašteření mezi hlavními hrdiny... romantika jak má být
A epilogy byly nádherné :)

NicaCola
21.07.2023 4 z 5

Kniha se četla krásně. Příjemný styl psaní. Stredoškolská romantika. Tajemný ctitel. Úžasná hlavní hrdinka, se kterou soucitite od první kapitoly. Ráda si od autorky přečtu i nějakou další knihu :)

michaela5515
21.07.2023 5 z 5

Přečteno za dva večery. Příběh se mi moc líbil. Je o pomstě, odpuštění, nalezení sama sebe a bojování za to, co je pro nás nejdůležitější. Oba bojují, Knox i Ava. Každý za něco jiného a přesto za to stejné. Epilogy byly oba boží.

Wewe111
16.07.2023 5 z 5

Moc hezky zpracovaný námět a hlavní postavy mě silně bavily :)) To jejich špičkování bylo super zpestření těžkého příběhu "Tulipánka" . Knox i Ava byli za mě úplně top, i když měli jizvy jak na těle tak i na duši, museli v jejich věku ustát věci, které by nezvládl mnohý dospělý. A děkuji za závěrečnou kapitolu a následné epilogy, ty mám na knihách nejradši:-D

Veronika_mad
12.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Skvělá oddechovka se zajímavým příběhem. Knox je prostě ňufík. Je to tak hezky napsané, že vám vůbec nedojde, že v dnešním světě byste ho nejspíš zažalovali za stalking :) Epilog 1 ok, epilog 2 byl za mě úplně zbytečný.

petraLI
08.07.2023 5 z 5

Hezky napsaná kniha. Knox skvělý kluk se srdcem na dlani a Ava silná, sympatická dívka. Young love story, ale pěkné a čtivé.

princesse
23.06.2023 4 z 5

Skvělá love story, víc věcí dohromady, takže nejen romantika, ale i negativní věci, které život přináší. Věděla jsem dle anotace co přibližně začínám číst a toho se mi dostalo. Stejně tak mě dostalo slovo "jejým" a věřte nebo ne, několikrát jsem si větu s tímto slovem přečetla a nechápala smysl. Tak nějak vnitřně jsem si asi nechtěla připustit, že je to hrubka!!! A ejhle ... skutečně byla. Vážně tohle někoho nepraští do očí? Souhrnem čtivá, oddechovka s trochou erotiky. Vcelku příjemné čtení ideálně na dovolenou.

Wajny
22.06.2023 4 z 5

Drahá Avo je čtivý příběh se sympatickými postavami. Kniha zpracovává velmi vážná témata - znásilnění, důležitost rodiny, drogy, psychické problémy a šikanu. Bohužel autorka se všemu věnovala pouze povrchově a v kontextu romantického příběhu. Je to škoda, protože kniha měla velký potenciál, který nebyl využit.

Obvykle mi v romantickém příběhu nevadí předvídatelnost, zde toho ale bylo příliš a hodně výrazné. Například linka s tajným dopisovatelem byla zcela zbytečná, protože bylo zjevná snad pro každého a nepřinesla pro příběh nic převratného.

Pátrání po pachateli znásilnění mě zklamalo, protože jsem ho odhalila rychle. Indicie byly velmi nápadné a je mi záhadou, proč postavy nenapadlo to samé. Vadilo mi také, jak rychle bylo toto pátrání vyřešeno a uzavřeno. Očekávala jsem nějakou konfrontaci mezi viníkem a Avou, nebo alespoň ním a Knoxem.

Hlavní postava Ava je odvážná a silná. Líbí se mi, jak je odhodlaná odhalit pachatele. Knox na první pohled připomíná typického "bad boye", ale ve skutečnosti není takový (jaké překvapení!). Zvlášť si cením jeho starostlivosti.
Na svůj věk působí postavy velmi vyspěle a já jsem jim vůbec nevěřila to, že chodí na střední. Celkově to ubíralo na reálnosti příběhu.

Romantická linka v knize byla příjemná. Autorka se ponořila do hloubky vztahu mezi hlavními postavami a podařilo se jí vytvořit chemii mezi nimi. Jejich interakce a vzájemné pocity byly dobře vykreslené. Nicméně, i přes tuto pozitivní stránku, se občas vyskytovaly nesrovnalosti ve vývoji jejich vztahu.

3,5*

Instagram - Nikmakbooks

Karola050716
20.06.2023 4 z 5

Spokojenost. Menší výhrady bych měla, ale celkově se mi to hodně líbilo. Vážné téma, sympatická dvojice, hlavně Knox , na násilníka jsem tipovala někoho jiného, ale proč ne a konec před epilogama super.

Vorlovar
11.06.2023 5 z 5

Knox je prostě zlatíčko.

Kekik
10.06.2023 3 z 5

Super čtivá kniha, která ale bohužel ve výsledku trochu zklamala.
Snažila jsem se mít k Avě pochopení, ale bohužel jsem se dost často divila, proč se chová tak hrozně. Knox také párkrát řekl větu, která se k němu vůbec nehodila, ale oproti Avě je on prostě zlatíčko.
Kniha je zajímavá, a jak jsem již psala, i velmi čtivá. Potenciál má. Bohužel nebyl úplně využitý. Epilog jedna by bohatě stačil. Epilog dvě už je jen chvástání o bohatství a k tomu dvě příšerná jména navrch.
Moje švagrová Verča četla knihu souběžně se mnou, a shodly jsme se téměř ve všem.
Z vedlejších postav mě nejvíce zaujala Pipper. Ta by si zasloužila vlastní knihu.
Několikrát mě pobavila. Nejen ona. Škoda, že tam nebylo více humorných situací. Dramat je tu dost. Ovšem mohla se toho autorka zhostit lépe.
Takže abych to shrnula- Kniha mě bavila. Zároveň i zklamala. Chování Avy považuji za velké mínus. Na další knihy autorky se těším.

Books_by_Dee
08.06.2023 5 z 5

IG: books_by_dee
#spoluprace Knihy Dobrovský

"Nezáleží na tom, jakou cestu si vybereš, je jedno, jestli je krásná nebo ošklivá, tvrdá nebo měkká, dlážděná nebo plná výmolů. Je to tvoje cesta. Důležité je, jak skončí." - tahle věta je hned na 1 stránce a jakmile jsem jí přečetla věděla jsem že tahle knížka bude stát za to.

Knížka rozhodně patří k nejočekávanějším letošního roku, proto jsem na ni měla takový zálusk. Na Slovensku již vyšla a viděla jsem jenom pozitivní recenze. I na Goodreads je hodnocena 4,14 .

V podstatě hned na samém začátku zjišťujeme, že Ava byla znásilněná a celou knížku se snažíme přijít na to, kdo to provedl. Máte pocit, že to mohl být snad úplně každý, i Knox - hlavní postava, kapitán školního týmu, který může na Avě oči nechat. Ava a Knox nemůžou být více odlišní,alespoň co se sociálního postavení týče. Knox pochází z rodiny bohatého makléře a Ava pochází ze sociálního domova, ve kterém bydlí od doby, kdy ji a jejího bratra opustila jejich matka.

Dále chci říct, že přesto, že tahle kniha řeší náročná témata jako znásilnění, šikanu nebo závislosti, je to stejně neuvěřitelně romantické, roztomilé a sexy. U toho SEXY se zastavím, protože ty scény v téhle knížce -no myslím, že mnoho kalhotek nezůstane suchých. Omlouvám se za upřímnost a snad nikoho nepohorším.

Závěr knihy (nechci spoilerovat) mě velice překvapil. Takhe přece romantické knížky nekončí. Ale musíte si ji přečíst, abyste věděli o čem mluvím. Já se upřimně fakt lekla a bála se kam to míří. Ale jsem spokojená.

Já knížku miluji, je úžasná. Vyvolá ve vás kolotoč emocí. Budete s Knoxem a Avou cítit každou jejich emoci a budete jim neuvěřitelně fandit a hlavně Vás bude sakra zajímat, kdo ji tak ublížil.

Leniii
05.06.2023 4 z 5

Čtivá oddechovka :)

lucia0482
23.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Najradšej čítam horory, thrillery či detektívky, no sú dni,kedy potrebujem niečo ľahké. Knihu Drahá Avo som prečítala vo vlaku, keď som cestovala do Prahy a páčila sa mi. Hlavní hrdinovia, ktorí sa najprv nenávidia a potom milujú, sa mi páčili,aj keď mi občas strašne liezli na nervy. Ava prežila znásilnenie a ukázala,že ju nič nezlomí. Pripravená pomstiť sa bojuje za šťastie svojho brata a to na nej obdivujem. Kniha sa čítala ľahko, bola som zvedavá na každú ďalšiu stránku, aj som sa smiala,aj som plakala. Oplatí sa siahnuť po nej.

Deevv
17.05.2023 4 z 5

Mezi trilery, detektivky a scifi si čas od času propašuju tyto jednohubky. Romány pro ženy, young adult, červenou knihovnu.... Většinou od nich velké očekávání nemám, ale některé mile překvapí. Jako tento.
Chtěla jsem jen nakouknout. V pauze na oběd. Pak při čekání u lékaře. A večer už mi zbývalo jen pár stránek. Bylo to velmi čtivé, od začátku až dokonce. Když pominu hrubky, zvláštní obraty a přirovnání, tak to byl krásný příběh. Sice s drsnými a náročnými tématy, ale tak....... Svět není jen samý slunce a duha,
je to hodně zlý a drsný místo,
a i když si sebesilnější, srazí tě na kolena
a nechá tě klečet, když to připustíš.
Nikdo nerozdává, tak tvrdý rány jako život,
ale nejde o to jak inkasuješ,
tady de o to, kolik ran uneseš
a přesto se znovu zvedneš,
kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví tě.
Jenom tak se vítězí.
Chce to znát svoji cenu a jít houževnatě za svým,
ale musíš umět snášet rány
a ne si stěžovat, že nejsi tam kdes chtěl
a ukazovat na toho nebo na toho, že to zavinili.
To dělaj zbabělci a to ty nejsi,
si lepší pamatuj!! ;-)

Lovana
14.05.2023 5 z 5

Kniha, která po vydání sklízela jednu skvělou recenzi za druhou, postupem času se přidaly i nějaké méně pozitivní až negativní, ale ostatně tak je to vždy, nikdy žádná kniha nesedne úplně všem.
Já jsem knihu četla v rámci štafety a jsem za to moc ráda. Mě kniha hodně bavila, byla hodně čtivá, přestože jsem ji četla v době před zkouškovým a času jsem neměla na zbyt, tak jsem se k ní často vracela a chtěla jsem ji mít, co nejdříve přečtenou. Na druhou stranu jsem se nechtěla s postavami loučit, protože jsem si je hodně oblíbila, a to nejen hlavní dvojici Avu a Bezcitného ďábla (mimochodem tahle přezdívka je top), ale také další postavy, ať už to byl Knoxův bratr Dane nebo Avini přátelé, Piper a Wyatt. Celkově mám ráda knihy, které se odehrávají ve škole, i když zde jsem si občas musela připomínat, že je to teprve střední, občas mi přišlo, že se postavy chovají až příliš dospěle, někdy mi to přišlo zase naopak.
Výtku (za kterou ovšem nesnižuji hodnocení, jelikož za to autorka nemůže) bych měla k překladu a\ gramatice. Bohužel poslední dobou se stává čím dál častěji, že se v knihách vyskytují chyby. Já je vyloženě nevyhledávám, ale někdy to tak nehorázně bije do očí Jeden příklad z této knihy jejým, opravdu nechápu, jak toto někdo může napsat a že si toho nikdo nevšiml. Ale jak už jsem psala, toto není chyba autorky a hodnocení za toto nesnižuji.
Celkově se mi kniha líbila a hodně bavila, i když nějaké mušky bych také našla. Pokud u nás vyjde i nějaká další kniha autorky, tak si ji ráda přečtu.

Hodnocení 4,5*/5*

MamaKnihomolka
13.05.2023 3 z 5

Této knihy byl jednu dobu plný instagram, ale mě nějak nelákala. Náhodou se mi dostala do čtečky a já měla chuť na nějakou takovou knížku. Musím říct, že se četla hodně dobře, byla čtivá a střídání pohledů postav bylo fajn. Nebýt toho, Knoxe chování by jinak nikdo nechápal.
Ava se podle mě chovala divně (hlavně na začátku, musela jsem si na ni zvyknout), kor na takový výlevy jako: vyprsknu tichým smíchem apod.
Celkově mi tam ty postavy nějak neseděli. Hlavně jejich chování bylo divné. Chvíli se chovali a názorově byli na 13 let a za chvíli zas na 30. Nějak jsem jim to všechno nevěřila. Ale jejich vůli jsem obdivovala!

Celkově to byl zajímavý příběh a námět, ale nějak mi prostě nesedl. Konec se zbytečně protahoval a nebavil mě.
Věřím, že mnoho čtenářek si ji zamilovalo, ale mě příběh nějak nepohltil (I přesto, že, to co se stalo Avě bylo hrozné).

kamca4151
13.05.2023

Drahá Avo nenadchne ani neurazí.
Jak se říká, záměr dobrý, provedení horší.
Kniha nese vážná témata jako je znásilnění, důležitost rodiny, drogy, psychické problémy a šikana. Ale těch vážných témat je tolik, že v závěru se autorka pořádně nevěnuje ani jednomu.

Knox a Ava by byli určitě jedni z nejsympatičtějších hrdinů, ale bohužel mezi nimi nefungovala pořádká chemie, a to především kvůli urychlenému ději. Nechápejte mě špatně, já mám ážně ráda knížky s tématem " Hlavní hrdinové se nenávidí a pak začnou.", ale tady to bylo prostě takový urychlený a divoký.

Knize navíc strhávám body za překlad, překlepy a gramatické chyby. (Což už je takový standard.

Konečné shrnutí: Kniha je vlastně docela čtivá, ale když si jí nepřečtete, určitě se o nic neochudíte.