Ubulená hromádka štěstí

Ubulená hromádka štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355427/bmid_ubulena-hromadka-stesti-Yn4-355427.jpg 4 459 84

Dospělost je mýtus série

Plavková sezona se blíží! Ulov plážového krasavce! Začni cvičit! Zvedni zadek! Hmm... ne. Radši na všechno zapomeň a buď hromádka štěstí! „Další várka skvělých internetových stripů!“ Další svazek pro všechny, kdo čtení považují za smysl života, kdo zvládnou celou řadu seriálu za jedinou noc, kdo se nejraději tulí v krásně teplých vytahaných svetrech, kdo žijí se svou kočkou, kdo se bojí více jak jednoho člověka v místnosti a kdo si připadají výjimečně nevýjimeční. Prostě pro všechny, kdo milují Sarah's Scribbles a našli se v jejích komiksech.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Big Mushy Happy Lump , 2017

adela2230
22.02.2020 4 z 5

Skvělé komiksy, ve spoustě se člověk najde. Ovšem část s uceleným příběhem už tak netáhne a není tak zajímavá jako ostatní komiksy v první části.

martina.culik
12.02.2020 4 z 5

Sarah's Scribbles zbožňuji - jak v angličtině, tak v češtině.
První polovina knížky mě bavila stejně jako prvotina Dospělost je mýtus. V druhé polovině, ale autorka přešla od samostatných komiksů do ucelenějšího příběhu o tom, jak se stala milovnicí koček a mě to nějak nebavilo tolik, jak jsem doufala. Proto nemohu dát 100% hodnocení.

sgjoli
21.01.2020 4 z 5

Nevím, jestli mám jásat či plakat nad tím, jak jsem se v některých stripech viděla a doslova se s tím ztotožňovala. :-D Ale nevadí, tuto knihu jsem si užila a pobavila jsem se u toho. Zároveň mi přijde fascinující, že se autorce podařilo tak trefně vystihnout, jak se cítí spousta lidí dnešní generace mladých, a přitom při své tvorbě použila zcela jednoduché černobílé kresby.

Tomas@S
02.01.2020 4 z 5

Opět velmi vydařené postřehy ze života introvertů. Zvláště mne pobavilo jak se stala autorka milovnicí koček. V některých situacích se občas vidím i sám. Škoda, že tohle byl poslední díl.

medvídě
31.12.2019 4 z 5

Pokračování vtipně zpracovaných komiksů ze života - jak (možná) autorky, tak i nás. Tento díl jsme nezhltla na jednu dobu, ale dávala jsem si jej v přiměřených dávkách a mohu říci, že jsem se u něj opět skvěle bavila. Už jen v knihovně vyhlíží možnost půjčit si 3. a zatím (?) poslední knihu.
Pokud máte špatnou náladu, rozhodně touto knihou neuděláte chybu, když si ji vyberete na zvednutí nálady :)

DomArt
24.12.2019 5 z 5

Má slova se teď budou opakovat jako u předešlého dílu: Dospělost je mýtus!
Tak tedy... Tahle roztomilá knížka je vážně úžasná, vtipná a tak moc přesná poněvadž jsem se na všech stránkách viděla!
Vážně, každá strana mě rozesmála a zároveň mi otevřela pusu dokořán tím, jak se to hodí na mou osobu!
Pokud jste pořád ještě děti - výškově či myšlenkově - určitě se v ní najdete i vy !
Plus mi byl velmi sympatický styl ilustrace.

Anetidlo
15.12.2019 2 z 5

Podle DK jsem tento komiks četla v dubnu, a nijak jsem neměla potřebu psát komentář. Ale říkám si, že nějaký ten řádek mě nezabije. Jsem na sebe mírně naštvaná, když si řeknu, že komentář nebudu psát, a pak si zpětně nedovedu vybavit, co pro mě přečtení znamenalo.
V žánru komiks bych pro příště raději sáhla po něčem dějovějším. Některé situace byly opravdu autenticky sepsané, ale tento formát bych uvítala spíše na sociálních sítí apod. Bylo to fajn, nic víc.

Alex.rrr
25.11.2019 3 z 5

Za mě slabší než předchozí díl. Není to špatné čtení, ale něco mi nepřijde až tak vtipné.

Osice
13.11.2019 5 z 5

I když ne tak povedený jako první díl, je i Ubulená hromádka štěstí skvělý komiks. Líbilo se mi, že kromě jednostránkových scének, zařadila S. Andersen také několik delších příběhů, v nichž kombinuje komiks s klasickým psaným textem. Nej pro mne byl ten o Sadie.

Musela jsem si dohledat, co je to "mileniál". A jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že jsem to i já?!:-) Postřehy k focení selfíček (s. 31) jsem hned odzkoušela a je to tak. Příště si dám pozor, z jaké úrovně se fotím:-)

"Snažím se zapamatovat si, že účelem setkávání s kamarády je užívat si jejich společnost, ne se stresovat tím, co si o mně myslí nebo že se mi něco nepovede." (s. 91)

Při čtení jsem spořádala pytlík brambůrků. Na vině obrázek na s. 5:-)

Knihomolka97
21.10.2019 4 z 5

Dospělost je mýtus se mi líbilo ještě o něco víc, ale i u téhle knížečky jsem se taky párkrát našla a zasmála se. 4 a půl. :-)

Romča11
01.07.2019 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí je druhou komiksovou knihou ze série komiksů "Sarah's Scribbles" z pera autorky Sarah Anderson.
Tahle knížka je ideální volba na zkouškové, je to lehké čtení, u kterého se zasmějete a když chcete máte to přečtené rychle nebo si můžete komiksy dávkovat.
Tenhle díl se věnuje problémkům, struggles a strastím knihomolů, introvertních a asociálních lidí, zároveň, ale obsahuje lásku ke kočkám a mnoho dalšího. A toto všechno autorka zachycuje s naprosto skvělým smyslem pro humor. Smála jsem se snad celou knížku.
Zároveň umí autorka ale také vtipně podat problémy dnešních holek jako jsou například deprese, anorexie, nízké sebevědomí.
Celkově má Sarah Anderson skvělý smysl pro humor, který miluju a umí skvěle vystihnout různé situace, které mě třeba i dost vystihuje.
A k tomu všemu má autorka i skvělou kreslířskou ruku, takže tato knížka je nádherná i po výtvarné stránce.
Prostě a jednoduše řečeno pokud se chcete zasmát, na chvilku se odreagovat (hlavně o zkouškovém), a vidět vripně podané problémy dnešních holek, tak tohle je přesně volba pro vás. Miluju komiksy od Sarah Andersonové.

Ivka14
26.06.2019 4 z 5

Dostala jsem to jako dárek od kamarádky, kterou to bavilo a mě to bavilo taky. V hodně těch věcech jsem se viděla a určitě se pustím do dalších knížek od téhle autorky.

Irsaf
03.06.2019 3 z 5

První díl se mi líbil víc...

Alena_S
10.04.2019 5 z 5

Dvojku jsem si nechala nakonec... a opět dokonalé. Každému čtenáři dá aspoň místy, ne-li všude, pocit, že v tom není sám, zatímco se smíchy ohýbá v pase. :-)

Lily101
22.02.2019 4 z 5

"Dospělost je mýtus" byla vtipnější a dynamičtější, avšak věřím, že napsat druhou knihu s ještě vyšší (či alespoň srovnatelnou) laťkou je náročné, leč já zase nemůžu hodnotit obě knížky plným počtem bodů, protože tam rozdíl prostě je. Zasmála jsem se, ale už ne tak moc jako u prvního dílu. Delší průvodní text v druhé části k následnému komiksu mi až tak nevadil, chápu záměr autorky. Obecný postřeh: Knížka se již začíná zaměřovat na specifické problémy (sociální úzkost, kočky,..), jež rozvíjí na vícero stránkách, tudíž si z mého úhlu pohledu buduje užší čtenářský okruh.

Andynka
20.01.2019 4 z 5

I u druhého dílu jsem se bavila. V tomhle jsem se opravdu našla. A myslím, že se v něm najde každý. :-D

lucygreen
17.11.2018 4 z 5

Velice dobrá kniha pro pobavení. Dospělost je mýtus jsem ještě nečetla a pokud má být ještě lepší než tato kniha, tak sem s ním :). Bylo to příjemné čtení, taky jsem se v tom našla a určitě to nikoho neurazí :).

Julinka679
15.09.2018 5 z 5

Hodně výstižné a hodně vtipné! Několikrát jsem doslova brečela smíchy! Třeba u "Na tašky" :D A ani jsem netušila v kolika komiksech se najdu.
Rozhodně jsem nečetla naposled! :-)

flanky
07.09.2018 5 z 5

Výběr neméně skvělých vtípků Sarah Andersenové. Opravdu skvělý počin, těším se na další její knihy.

Blančitos
06.09.2018 5 z 5

Opět skvělé, stejně jako první díl. Úplně jsem se v tom viděla. :)

humor stripy

Sarah Andersen
americká, 1992
2016  91%Dospělost je mýtus
2021  80%Tesáky
2017  88%Ubulená hromádka štěstí
2018  80%Kočky útočí
2021  74%Mimoňka

Kniha Ubulená hromádka štěstí je v