Dopisy z ostrova Skye

Dopisy z ostrova Skye https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196108/bmid_dopisy-z-ostrova-skye-rwy-196108.jpg 4 327 118

Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá Elspeth nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Když dostane dopis od studenta Davida Grahama až z daleké Ameriky, začnou si pravidelně dopisova a jejich přátelství přeroste v lásku. Elspeth je ale vdaná a David je vyslán do Evropy jako řidič sanitky na západní frontě. Elspeth nezbývá nic jiného než se modlit, že válku přežije. Druhá rovina příběhu se odehrává roku 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota.. čeká ji stejný osud jako její matku?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Motto

Letter from Skye , 2013

aliisalounu
21.08.2018 5 z 5

Oddychové čtení. Pěkně napsané, jako bych se na ostrově zrovna nacházela. A opravdu silný romantický příběh. Uvažuji, že si knihu někdy přečtu znovu.

xena2711
15.08.2018 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem knížku sehnala, ale čekání nelituji. Nádherný romantický příběh psaný formou dopisů, který Vás určitě chytne za srdce. Neuvěřitelná láska v období první i druhé světové války.

hapac
26.06.2018 3 z 5

Nápad - formou dopisů určitě fajn. Chvílemi mi to ale připadalo zdlouhavé a nejsem si jistá, že by Elspeth v té době byla skutečně tak otevřená. Navíc jsem si jenom tak říkala, co dělala, když zrovna nepsala dopisy a básně.....

Francesca14
22.03.2018 3 z 5

Bylo tu pár věcí, které mě na knize rozptylovaly - například způsob vyjadřování, který se nijak zvlášť nelišil od toho, jak se mluví teď, jen byl o dost poetičtější, ale to byl spíš výsledek postav, než doby (prostě jsem jim ten rok 1912 nějak nevěřila), občas děj pokulhával a já se trochu nudila a postavy byly na můj vkus příliš zamilované. Takovým tím ukecaným způsobem zamilované, hlavně si to musely pořád opakovat. Ale jinak mě knížka bavila, styl psaní nebyl špatný, děj taky ušel, líbily se mi popisy jejich životů - americký student a skotská básnířka, která nezná nic než svůj ostrov a pozdější válka... Konec v zásadě nezklamal, v průběhu se tam několikrát objevilo napětí a prolínání dopisů z doby za první i za druhé světové bylo dobrým okořeněním. Margaret jsem si překvapivě oblíbila asi nejvíc. Knížka určitě není ztráta času a stojí za to, si ji přečíst.

cleopatra11
10.02.2018 5 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Konečně něco jiného, než na co je člověk zvyklý (forma dopisu).

Pavlaj
25.01.2018 4 z 5

První půlka, kde si Elspeth a David dělají v dopisech legraci ze sebe a ze svých odlišných světů, je lehká, originální, vtipná a moc krásná. Ta druhá půlka už je moc taková nějaká.... moc zamilovaná, uvzdychaná, patetická a nepravděpodobná. Za tu hvězdu dolů.

estwen
24.01.2018 5 z 5

Romantická pecka, psaná nezvykle ve formě dopisů. Není co vytknout, lze jen doporučit :)

Annkag
18.01.2018 5 z 5

Nezvyknutá na takýto žánr a zvlášt formu písania ale nejako som bola ukecaná a prekvapilo ma ako lahko sa to čítala.Ako som bola zvadavá ako to bolo dalej,prečo sa tak milujú na vzdialenost míl.Ako jej dcéra pátra po minulosti svojej matky a potom kto bol skutočne jej otcom.ako zistuje že jej matka má romantickú dušu z ktorou sa narodila na ostrove tak chladnom a tažkom pre život a stala sa z nej básniřka.
Len ten koniec bol velmi presladený a happyend po tolkých rokoch m i do deja moc nesedel ale voči gustu žiadny dišputát.Autorka to tak chcela tak sme si to tak aj prečítali.

nickys
14.12.2017 5 z 5

Pro mě krásný, romantický příběh. Nejdřív jsem byla skeptická k formě dopisů, které si hlavní hrdinové píší, ale nakonec mi to vůbec nevadilo.

Boženka2
19.11.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, krásná, romantická

Aleh
11.11.2017 4 z 5

Přečetla jsem tento román v dopisech. Jako bych dělala něco, co se nemá. Četla jsem cizí korespondenci a ukradla jsem si kousek té lásky i pro sebe. Vztah, který mezi Davidem a Elspeth vznikl náhodou, postupně přerůstal ve velkou lásku a zcela opanoval život Davida, který pocházel z Ameriky i život Elspeth, která pocházela z ostrova Skye ležícího u Skotska. To první, co se mi od začátku homilo hlavou bylo, zda se budou moci David a Elspeth vůbec někdy potkat. Píše se totiž rok 1912 a Evropu čeká 1. světové válka....

jana79
08.10.2017 5 z 5

Knihu mi zapůjčila sestra,krásný příběh a na konci je potřeba mít u sebe kapesník. Ráda na tuto knihu vzpomínám,jeji příběh vám zůstane v srdci.

Terrez93
25.09.2017 5 z 5

Jedním slovem úžasná, byl to dárek do kterého se mi moc nechtělo...ale díky čtenářské výzvě jsem se do toho pustila a vůbec nelituju! Příběh senzační, krásně se četlo, zápletka krásná, krásný konec. Opravdu jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla

clouds
07.09.2017 3 z 5

Příběh byl v první polovině velmi poetický, vzájemné předestření dvou zasněných duší působilo nesmírně silně. Bohužel propuknutím tělesné lásky jako by padly všechny ochranné filtry a závory, najednou se vše zúžilo na množství vzdechů a vyznání o nehynoucí lásce a bohužel se z toho ztratila originalita a hravost..
Rozuzlení bylo navíc velmi nepravděpodobné. Přijde mi to škoda. Přesto jsem dočetla až do konce. Jako oddechovka to není špatné, ale má to své mouchy, pokud nejste sentimentální, bude vám to vadit....

ivanaci
25.08.2017 4 z 5

Prostě nádhera. Zaujala mě i forma deníku, velmi čtivé.

slecnapeta
15.07.2017 3 z 5

Knihy psané formou deníku nebo dopisů ve mně vyvolávají pocit, že postavám nahlížím daleko více do soukromí. Tím pádem mi všechny postavy docela rychle přirostly k srdci a kniha se příjemně četla, ačkoli se nestalo nic nečekaného a jedná se o klasickou lovestory.

šneki
13.07.2017 3 z 5

Popichování mezi postavami bylo na této knize to nejlepší, jinak to byla pro mě průměrná romantická knížka, která ve mě bohužel nevzbudila silné emoce, až na frustraci z jejich rozhodnutí ke konci knížky.

misaa.p
12.07.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Stále jsem chtěla vědět víc a víc, a byla napjatá, jak to vlastně dopadne.

modranka
27.06.2017 3 z 5

Klobúk dole napísať z jedného pera toľko listov po hromade.... ALE... keďže mám vo zvyku čítať knihy na jeden záťah, v polovici knihy ma začala taká záplava korešpondencie unavovať nie kvôli tomu, že ich bolo veľa, alebo že neboli zaujímavé, ale listy, hoci ich písalo viac osôb, boli písané v jednom duchu, v jednej myšlienke - nič nenasvedčovalo tomu, že to píšu rôzni ľudia v rôznych časových hraniciach.
U mňa iba priemer.

Sarah01
24.05.2017 3 z 5

Pěkně napsáno, přestože formou dopisů, tak vše je jasné, ale pro mě přesto těžko uvěřitelné. Taková knížka pro ženy, spíš až červená knihovna, nic mi nedala, proto si ji znovu asi už nepřečtu.