Dopisy na konec světa

Dopisy na konec světa https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232234/bmid_dopisy-na-konec-sveta-fiu-232234.jpg 4 651 172

Vše začíná úkolem z anglické literatury: Napište dopis mrtvému člověku. Laurel si vybere Kurta Cobaina, kvůli své sestře, která ho zbožňovala. Zemřel mladý, stejně jako May. Brzy má Laurel notebook plný dopisů mrtvým lidem jako jsou Janis Joplin, Heath Ledger, Amelia Earhart nebo Amy Winehouse, které nikdy neplánuje odevzadat učitelce. Píše o nástupu na střední školu, začátcích nových přátelství, žití se svojí rodinou, první lásce a o tom nejdůležitějším - zkoušení truchlit po May. Ale jak lze truchlit pro někoho, koho jste neopustili? Až když Laurel začne chápat svoji sestru takovou jaká byla - půvabná, úžasná a trochu divná - může začít objevovat svoji vlastní cestu. Hlasem který je lyrický a pravdivý stejně jako oblíbené skladby, Ava Dellaira píše o cestě životem jedné dívky skrz výzvy a vtíravé a srdcervoucí krásy.... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Love Letters to the Dead , 2014

Davina
11.09.2016 3 z 5

Tak tohle bylo lehké zklamání. Obálka super, příběh až tak moc ne. Nedokázala jsem se začíst. Jediné plus, je zajímavé zpracování formou dopisů, ale jinak mě to nijak nenadchlo ani nezaujalo.

little.chemik
06.09.2016 5 z 5

Nádhera. Shrnuto jedním slovem. Je pravda, že zlomení srdce se u mě až tak úplně nekonalo, přesto se jedná o úžasnou knížku. Je psána formou dopisů, které občas působí deníkovou formou. Líbil se mi výběr osob, kterým byly dopisy adresovány i nepatrné odkrytí jejich minulosti. Jedná se o působivý příběh, v němž jsem našla moudra i pravdy života a spousty nezapomenutelné hudby. Nádhera.

KleaM
25.08.2016

nedočetla jsem, nechytlo mě to

martas1907
16.08.2016 3 z 5

Kniha mě bavila, ale jak se píše "Nechte si zlomit srdce dojemným debutem mladé americké autorky" tak mi to opravdu srdce nezlomilo. Dobře se četla a konec byl trochu předvídatelný, bylo jasné, že se Laurel a Sky zase dají nakonec dohromady. Hodně se tam psalo o May, která umřela. Kniha je hezky psaná v dopisech, které píše Laurel, ale většinou jsem nevěděla komu to píše.

rarášek
15.08.2016 4 z 5

Pro mě tato kniha zklamáním rozhodně nebyla. Něco jsem se dozvěděla o lidech, kterým Laurel adresovala své dopisy a kteří pro ni něco znamenali. Postupně jsem se také dozvídala o životu samotné Laurel, smrtí její sestry a důvodu, proč si to dává za vinu. Moc se mi líbil Sky, i když jsem později měla chuť mu jednu vlepit, ale to samé i u Laurel. Taky se mi líbily kamarádky Nathalie a Hannah.
Knihám od nakladatelství Yoli začínám přicházet na chuť. Moc se mi líbí obálka. Kniha formou dopisů mi nijak zvlášť nevadila. Krásná oddechová knížka. :)

BojácnéKuře
10.08.2016 3 z 5

„Nechte si zlomit srdce dojemným debutem mladé americké autorky.“

Tohle na mě nezabralo. Bohužel, ani jednou jsem se u knihy nerozplakala.
V knize mi vadilo spoustu věcí, jako třeba závislost Laurel na její sestře, nebo přeslazená
trapná romantika. Taky jsem se těšila, jak bude vypadat ta forma dopisů, ale jak už tady někdo psal, byl to jen obyčejný deníček. Lituji, že jsem si knihu koupila, protože to byly vyhozené peníze.

NikaMirka
10.08.2016 1 z 5

Tato kniha je zklamáním! Koupila jsme si ji na základě recenzí v dobré víře, že jde o krásné čtení, ale opak je pro mě pravdou. Nemohu dát hodnocení "odpad". To by bylo nefér! Dávám jednu hvězdu a knihu odkládám nepřečtenou na jinou dobu.

Rosemari18
18.07.2016

Skvělá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Knížka mi zůstala v srdíčku. Opravdu všem doporučuji:-)

DenisePartridge
06.07.2016 4 z 5

Jelikož jsem už četla knihu Ten, kdo stojí v koutě, zhruba jsem věděla, co mám od díla očekávat, ale to ještě neznamená, že mě nemohla překvapit. Co říct, je zkrátka úžasná. :)

Jekysek
02.07.2016 3 z 5

Rozhodně zajímavá kniha, ještě jsem nic ve formě dopisů nečetla.
Podle mě měl příběh hodně co nabídnout, ale autorka potenciál úplně nevyužila. Nebo je to možná tím, že jsem na teen knížky nikdy nebyla.
Laurel je klasická holka, co přišla na novou školu, seznamuje se s lidmi, navazuje přátelství, ale především se snaží ze sebe dělat někoho, kým není. Svojí sestru. Malá Laurel svoji May zbožňovala (doslova) a dělala z ní nejlepšího člověka, jaký kdy žil. Postupně se ale z dopisů dozvídáme, že to tak úplně nebylo, a i když pro svoji malou sestřičku udělala hodně, měla i svoje chyby a neřesti.
Zkrátka - oddychovka fajn, nic náročného na čtení, krátké "popisy adresátů dopisu" na začátku každé kapitoly byly milým osvěžením, lehčí filosofické myšlenky... Z lepší poloviny YA.

Karcoolka2210
01.07.2016 4 z 5

Zaujímavá kniha. Zaujímavé zadanie učiteľky deťom. Ak by som si ja mala vybrať niekoho mŕtveho, ktorému by som mala napísať list, asi by som sa nevedela rozhodnúť. Laurel to vyriešila tak, že písala niekoľkým a písala im o svojom miestami veľmi bolestnom živote, o sestrinej smrti, o prvej láske, o dospievaní a mnohými ďalšími udalosťami, ktoré by žiadne dieťa nemalo zažiť. Isto dobrá kniha. AJ

Dennynka
26.06.2016 5 z 5

Na tuto knihu jsem se opravdu těšila. Ze začátku jsem se ale do knihy nemohla začíst, vadilo mi, že je psaná jako dopisy a dokonce jsem přemýšlela, že ji odložím a nedočtu. Pak jsem se ale dozvěděla, že Laurel skrývá tajemství. Takže jsem četla dál a dál a jsem vážně ráda, že jsem se tak rozhodla. Na titulní stránce je uveden komentář Gayle Formanové: "Milá Avo, tvoje kniha mi zlomila srdce a jednotlivé kousky zase slepila dohromady." Zpočátku jsem tento výrok nechápala a ke knize mi neseděl. Nyní ale nemůžu než souhlasit. Myslela jsem si, že pokud knihu dočtu, nebudu z ní mít moc dobrý pocit nebo nějaký zážitek. Ale teprve když jsem dočetla poslední stránku, došlo mi, že na příběh Laurel už nikdy nezapomenu - budu jej nosit v srdci. Zlomil mi srdce a jednotlivé kousky zase slepil dohromady...

_Žanet_
18.06.2016 4 z 5

První co mě na této knize upoutalo, byla obálka. Poté jsem si přečetla o čem kniha je a přišlo mi to celkem zajímavé a tak jsem se rozhodla, že si knihu koupím a musím uznat, že jsem za to ráda. Ze začátku se mi kniha moc nelíbila, ale postupem času jsem zjistila, že to vlastně není tak špatné, jak jsem si na začátku myslela. Občas mi přišlo, že jsou zbytečné ty životopisy slavných, ale nijak mi nevadily a aspoň jsem se třeba dozvěděla něco jiného. Jinak jsem s knihou spokojená a četla se fakt příjemně.

redsharon
30.05.2016 5 z 5

Ta kniha je tak strašně zvláštní až jsem se v ní našla. Nádhernej příběh, kterej mi vehnal slzy do očí a okouzlil mě svojí neobyčejností. Koukat se na svět tímto způsobem je jaksi extraordinérní, ale nádherný... A srdcovým momentem pro mě bylo, když Laurel začala mluvit o písni Heart-shaped box... Naprosto jsem chápala, jak se asi cítila, když jí poprvé uslyšela, protože stejně tak to bylo u mě, akorát už před dlouhou dobou. (A vážně je pravdou pravdoucí, že většina řekne Nevermind, ale to jen proto, že dobře nenaslouchají In Utero...)
Knížka podle mě není pro každého. Je pro povahy, které svět vnímají trošku jinak, jsou citlivější, než lidé v jejich okolí a nedokážou se vždy hned se vším poprat a každého, kdo se do nich naváží, odpálkovat. A to jsem (nevím jestli bohužel, nebo bohudík) celá já.
Dala jsem 5*, ale to jen proto, že noční obloha plná hvězd bohužel není na výběr.

book7
22.05.2016

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Měla dobré myšlenky. Nad některými jsem přemýšlela. Při čtení mi ukáplo pár slz. Dopisy na konec světa jsem po dočtení zamilovala ♡. Moc děkuji autorce za krásnou knihu. Určitě si ji ještě přečtu.

knihomil1
04.05.2016 4 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila, protože mě zaujala její krásná obálka a když jsem se doma podívala dovnitř knihy a zjistila jsem, že je psaná formou dopisů, tak jsem byla lehce zklamaná, ale když se do ní začtete a opravdu si na ni uděláte čas a klid, tak Vás uchvátí nejen tím jak je to psané, ale i tím, že mě osobně tahle kniha nutila přemýšlet nad věcmi, co se děly v knize ale i ty co zažíváme v normálním životě a jak jsou některé věci nespravedlivé nebo je nechceme dělat, ale stejně je děláme například pro své nejbližžší nebo že si málo říkáme, že se máme rádi atp. Prostě mi přijde, že tahle kniha dá každému čtenáři něco jiného a každý si v ní něco najde, ať už ty bolestné chvilky ze ztráty nebo ty pěkné chvíle. Každopádně každý okamžik v životě stojí za to a my bychom si je měli užívat.
Takže rozhodně doporučuji. :)

Attia
04.05.2016 5 z 5

Některé knihy zkrátka přečtete, možná se pobavíte, budete se trochu bát nebo napětím tajit dech. Dopisy na konec světa nemají možná nejoriginálnější téma, nabízí ale ještě něco víc. Přináší vám jedinečnou příležitost nechat se pohltit citlivým povídáním o dospívající Lauren, která těžce snáší smrt bytosti, jež pro ni byla vzorem a svítící hvězdou. Dává vám exkluzivní možnost nechat si srdce rozbít na tisíc malých kousíčků. Dostane vás do kolen, možná vás donutí ukápnout slzu, ale to všechno jen proto, aby ve vás zanechala obrovský dojem a dodala vám schopnost podívat se na svět jinýma očima.

Během čtení se ve mně bouřily pocity, které nebyly vždy jen příjemné. Jsem za to ráda.

lilined
03.05.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Styl psaní v dopisech se mi velmi líbil. U konce jsem sílou vůle zadržovala slzy. Myslím si že na této knize není nádherná jen obálka, ale i obsah

K.Lara
29.04.2016

Knížka je skvělá. Rozkošná. Úžasnoúchvatná. Jenom Mayina smrt mi připomněla Princeznu Pampelišku. Zajímalo by mě, jestli ji Ava četla

STilinski24
29.04.2016 5 z 5

Jen tak jsem se šla podívat do knihkupectví a vykoukla tam na mne krásná obálka této knihy. Vlastně jsem ani moc nevěděla o co tam půjde, ale všechno nasvědčovalo tomu že bude příběh nádherný. A taky byl.
Dopisy na konec světa nejsou obyčejný román pro teenagery. Má to určitou myšlenku. A ta se mi neskutečně líbila. Ava Dellaira udvedla dokonalou práci. Každé slovíčko zapadá do textu tak, jak má.
Příběh Laurel a jejího okolí nebyl každodenní. A to se mi na tom líbilo. Nebyla to obyčejná lovestory, se kterou se setkávám denodenně. Autorka dokázala napsat něco, za co jsem jí neskutečně vděčná. A také mě ,jako jedna z mála, tahle kniha dokázala i rozplakat.
Ač jsem vlastně nikdy nic takového nezažila, neskutečně jsem s Laurel celou dobu soucítila. Kdyby se mi tohle stalo, asi bych si to taky dávala za vinu i když to vlastně její vina nebyla. A Sky... Se Skyem to byl neskutěčně krásný a napínavý románek, u kterého jsem opravdu nevěděla jak dopadne.
Gayle Forman měla pravdu: "Kniha mi zlomila srdce a jednotlivé kousky zase slepila dohromady. "
Doporučuju úplně všem, komu nevadí trocha přemýšlení, smutku a citu.