Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1556 1556

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

Anie94
12.01.2018 5 z 5

Moc nádherná kniha. Samozřejmě historická část se mi líbila víc a netrpělivě jsem čekala jak příběh dopadne. Prostý příběh plný složitých strastí lidí ve válečném světě.

Lucie_D
09.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Doporučuji

Ouninka
09.01.2018 5 z 5

Tato knížka je naprosto úžasná, začetla jsem se do ni velmi rychle a nedala se odložit, vždy jsem se znovu těšila, až se vrátím ke Stelle a Danovi a k Jess a Willovi - knížka si zaslouží plný počet hvězdiček, určitě se k ní za čas vrátím znovu :-)

Siraelxy
07.01.2018 5 z 5

Nečtu milostné příběhy....ale tohle...tohle jsem přečetla jedním dechem. Nádherný příběh, tak opravdový, tak prostý přitom složitý....

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Kniha byla jedním slovem překrásná. Byl to starý dobrý velký milostný příběh, u kterého jsem uronila nejednu slzu. Dějová linie z minulosti jako skoro vždy u takových knih byla mnohem lepší a zajímavější, než současnost, nicméně obě se nakonec tak pěkně provázaly, že to ani jinak nešlo. Nikdy na Stellu a Dana nezapomenu autorce děkuji, že jsem je díky ní mohla poznat.

knihomolkadorfa
28.12.2017 5 z 5

Krásná knížka, možná nejlepší v letošním roce.

Michaela91
15.12.2017 4 z 5

Milá romantická oddechovka. Hltala jsem dějovou linku z minulosti. Ta přítomnost mě zase tak nenadchla. Přišla mi tam zbytečná a já ji chtěla přeskočit abych věděla jak to bude dál se Stelou a Danem. Prostě se mi ta část knihy líbila vic.

Danago
14.12.2017 3 z 5

Hodně romantická knížka. Moc pěkně napsaná , velice čtivá knížka o lásce. Doporučuji všem kdo mají rádi čistou romantiku.

PetraBery
09.12.2017 4 z 5

Kniha psaná ve dvou dějových linkách - v jedné osudová láska amerického letce Dana a nešťastné vdané ženy Stelly, ve druhé rodící se láska mezi Willem a Jess, která objeví Danovy dopisy Stelle. Válečné vyprávění mě asi bavilo více, ale bez současnosti by určitě nemělo ten správný náboj. Krásný romantický příběh o hledání lásky z války, která přetrvala celá desetiletí.

spencer
02.12.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Dobře se četla a předešla má očekávání.

jluky
01.12.2017 3 z 5

Romantické, pekné, ale .....no, silne to pripomínalo Ztracenú manželku...., a tá bola pre mňa o triedu vyššie. Zbytočné sa mi zdali pasáže ohľadne Willovho vzťahu so zamestnávateľom - tie som preskakovala...

smile1
27.11.2017 5 z 5

Kniha má krásný a strhující děj, více mě také zaujala ta historická část ... ale i ta druhá byla zajímavá. Během čtení této knihy ve čtenáři vyvolává mnoho emocí a je to kniha, která ve člověku i po dočtení NĚCO zanechá.. :) Moc doporučuji...kniha mi příjde, že si v ní zalíbění najde mnoho lidí. :)

gossipavlina
23.11.2017 4 z 5

Hezká byla, čtivá, ale pro mě asi příliš kýčovitá. Víc mě bavila ta historická linka.

Ivana11
20.11.2017 5 z 5

Uf. Tak takto nádhernou a dojemnou knihu jsem dlouho nečetla. Kdyby bylo možné dát víc hvězdiček, tak bych je určitě dala.

ritz
20.11.2017 5 z 5

Moc hezká knížka, dvě dějové linie byly velmi zajímavé. Krásně čtivě napsaná.

josska
18.11.2017 5 z 5

Knížka mě příjemně překvapila,byla čtivá,moc pěkně napsaná a ty dvě dějové linky mě moc bavili

michaela7087
15.11.2017 5 z 5

Ach jo, dočteno! Nevím zda dokážu vůbec popsat pocit, který ve mně tahle kniha zanechala. Bylo to opravdu krásné čtení, plné obrovské a nekonečné lásky, která přežila 2 sv. válku, přežila několik desetiletí a taky přežila všechno to jejich velké trápení. Příběh Dana a Stelly je pro mně opravdu nezapomenutelný. Poslední stránky jsem dočítala v slzách.

Kekik
12.11.2017 5 z 5

Příběh Stelly A Dana- nádherné !!! To sbližování, ta láska, ty slova, činy... Romantika. Dan je hrdina. Muž s velkým M. Odvážný, chytrý (broskve).
Příběh Jess a Willa- nádherné. Prostě skvělé.
Obě dějové linky jsou krásné.
Přesně tohle jsem potřebovala. Inteligentní, citlivý, romatický příběh.
Úžasné !!!

matula1977
07.11.2017 5 z 5

Trvalo mi několik dní, než jsem se z knihy "oklepala", opravdu silný, dojemný příběh. Přiznám se, že současnost mě tak moc nechytla, dokonce jsem i některé kancelářské pasáže přeskočila, ale úplně to vyvážil příběh z minulosti, napětí až do konce, co se vlastně stalo, fakt super.

kaca3606
05.11.2017 5 z 5

páni,tak tohle byla vážně síla!