Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1553 543

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

MayaBu
10.04.2018 2 z 5

Tahle knížka nebyla špatná, ale zároveň mi nevyrazila dech. V určitých místech mě přestávala bavit, připadá mi, že mohla být kratší a neuškodilo by jí to. Asi mám jakýsi osobní problém se slovem "OK", kterého bylo v textu plno a často kazilo kouzlo vět, do kterých se prostě absolutně nehodilo (což bylo vlastně ve všech dopisech...). Taky ke Stelle jsem si musela hledat cestu postupně a nejsem si jistá, jestli jsem ji nakonec vůbec našla.

Chápu, že lidem, kteří vyhledávají přímo romantické příběhy se to bude líbit, ale já v tom příběhu viděla až moc "úplných náhod" a nereálnosti. Navíc mi Dopisy, které nikdo nečetl v mnoha aspektech připomínaly jiné dopisy a to Dopisy z ostrova Skye a ty byly dle mého o třídu výš.

HDosoudilová
10.04.2018 4 z 5

Tato kniha s krásnou obálkou v sobě ukrývá dojemný příběh z 50.let, ale zároveň i ze současnosti. Ze začátku se mi četla těžce a moc mě nebavila, ale nakonec jsem ráda, že jsem ji neodložila. V polovině knihy mě začal příběh této nešťastné lásky neskutečně bavit. Ale Stelly mi bylo dost líto a vlastně i Dana. Druhá milostná dvojice se mi líbila už od začátku, ale dalo se předpokládat, jak to s nimi bude dál. Kdežto u Stelly a Dana jsem byla zvědavá, jestli se ještě potkají nebo ne.

cérka
09.04.2018 4 z 5

Na přič všemi žánry, sto let po konci první světové války a sedmdesát tři let od konce té druhé mám pocit, že v poslední době nečtu nic jiného než o válce. Navíc další kniha kde se proplétají dvě dějové a časové linky. Dva zamilované páry s podobným osudem, jen v jiném čase, s jiným koncem, ale snad i tady se dá říci s happy endem (už mi to bohužel nepřijde originální).
Téma výběru partnera a manželského života v padesátých letech mě každopádně zaujalo a až na dvě, tři přeskočení pár odstavců jsem si knihu i užila.

Téjuš37
28.03.2018 4 z 5

Čte se sama, má prostě všechno...
Strhávám hvězdičku za překlad, těch překlepů... :(

Acquenta
25.03.2018 5 z 5

Příběh naprosto skvělý, love story Dana a Stelly , ale i Willa a Jess mě naprosto pohltil a i po přečtení knihy na ně na všechny musím stále myslet. Opravdu čtivé a nádherné...

Safienka
23.03.2018 5 z 5

To bylo hezkýý! Dvě linky a obě hodně čtivé a prostě nemůžete přestat, dokud nedočtete! Zase se tu potvrdilo, že důležité je věřit a mít naději. Krása!

certik003
23.03.2018 5 z 5

Knížky, které střídají časové roviny, navíc ta starší je z období druhé světové války mám moc ráda a je to většinou sázka na jistotu. A tahle se autorce moc povedla. Určitě se pokusím sehnat její další knížky.

aluskacz
22.03.2018 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu. V knihovničce má své čestné místo. Je prostě dokonalá.

nicole1990
22.03.2018 5 z 5

nádherný příběh akorát jsem nepochopila rozhodnutí Stelly proč s Danem neutekla nebo proč ho nikdy nekontaktovala mohli prožít krásnou lásku.. Knížka mě doslova pohltila četla se skvěle

knihovnička007
20.03.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Komentář obsahuje spoiler!!
Romantikům určitě doporučuji k přečtení. Líbily se mi oba příběhy-ani nevím, který více. Fandila jsem oběma párům a bylo mi líto, jak příběh dopadl. Škoda, že se Stella nerozhodla jinak. Proč se nerozhodla jinak, když se to stalo Daisy? Proč ho poté již nikdy nekontaktovala? Výčitky svědomí? :(
Škoda lásky, škoda života.
Moc hezky napsáno.

Eva73
20.03.2018 5 z 5

Moc krásný příběh, krásná kniha :-)

Jittush
16.03.2018 5 z 5

Plakala jsem :( Bude patřit k mým nejoblíbenějším

jirinax16
16.03.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka, která chytne za srdce.

petula22
12.03.2018 5 z 5

Mě knížka nadchla, i když to není úplně můj žánr. Je skvěle napsaná, čtivá, zajímavý děj, za mě jednoznačně 5 hvězd.

Ťapulka
12.03.2018 5 z 5

Hodně dojemná knížka. A moc pěkná knížka. Nejsem zrovna fanynkou zamilovaných ženských románů, ale tahle kniha mi nedovolila se od ní odtrhnout. Našla jsem v ní přiblížení vztahů lidí za 2.světové války, jak tahle doba byla jiná a na rozvod, domácí násilí, nevěru apod. se nahlíželo úplně jinak a jak tyto postoje ovlivňovaly životy žen. Jak někdy "dobro" automaticky za dobro považujeme a přehlížíme jeho kazy. A zároveň mi kniha připomněla, jak je to krásné dostávat zamilované dopisy a taky je psát

mikejjla
10.03.2018 5 z 5

Neskutečně krásná a dojemná kniha. Ženským románům se spíše vyhýbám, ale tahle kniha si mne získala. Nádherná kniha, určitě jsem ji nečetla naposledy.

Liduka
08.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha, od které jsem se jen těžko odtrhávala, protože jsem potřebovala vědět, proč spolu nakonec Stella s Danem nezůstali. SPOILER: Jediné, co mě mrzelo byla skutečnost, že autorka odbyla jejich první polibek pouze zmínkou o tom, že se stal, ale žádné další podrobnosti k tomu neuvedla. Přeci jenom, když se jedná o romantiku, tak tohle je jeden z nejdůležitějších okamžiků. Takže to jí prominout nemohu. Přesto dávám plný počet hvězd, protože to byl knižní skvost.

Lokina
06.03.2018 5 z 5

Nebyla jsem si jistá, jestli si mám knihu přečíst, ale když byla k dostání v knihovně, dala jsem jí šanci. A dobře jsem udělala! Takhle si představuji román pro ženy. Jako něco kouzelného a nevyzpytatelného. Láska je zde čistá, jemná, romanticky nevtíravá. Příběh Dana a Stelly mně přirostl k srdci a hltala jsem každou stránku, abych se dozvěděla, proč nezůstali spolu. Konec je sice smutný, ale já se slzami na tvářích dočítala poslední stránku a byla jsem šťastná, že se opět setkali a našli v duši i v srdci klid.
Kniha se moc pěkně četla a já nemůžu dát nic jiného než plný počet.

Veendy
04.03.2018 5 z 5

Kniha byla velice čtivá, krásná a dojemná. Byl to příběh jedné velké lásky která se znovu musela setkat. Je to z období války a kdo má rád takové příběhy... příběhy o lásce, romantice tak vřele doporučuji přečíst.. :-)

evice26
01.03.2018 5 z 5

Tato kniha je přesně můj šálek kávy, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Pěkný příběh, který velmi ráda doporučím dál.
Jen mi vadily tiskové chyby :-(