Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1556 1556

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

evice26
01.03.2018 5 z 5

Tato kniha je přesně můj šálek kávy, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Pěkný příběh, který velmi ráda doporučím dál.
Jen mi vadily tiskové chyby :-(

Hankie
27.02.2018 5 z 5

436 stran plných romantiky zhltnutých za jednu noc. Krásný příběh!

Střelka
26.02.2018 5 z 5

Moc pěkný, čtivě napsaný román, který rozhodně stojí za přečtení. O této knize jsem přemýšlela ještě několik dní a to u mne znamená, že byla opravdu hodně dobrá! Dojemný příběh Stelly a Dana mi velice připomíná skutečný příběh, který se rovněž odehrál v období 2. sv. války a stejně jako v románu se .... (více najdete na Googlu) :-)

zuza_zuzule
26.02.2018 5 z 5

Nádherná kniha, kde se prolínají dvě časové linky. :) Je velmi poutavá. Čte se velmi rychle a dobře. Ještě nejsem na konci, ale mohu jen doporučit. :)

Elza_Nofka
22.02.2018 4 z 5

Znáte ten pocit, kdy se v části knih ztotožnite s momenty z vašeho zivota? Ze začátku jsem nechapala ten povyk kolem knihy a postupně jsem se pročetla k pocitu, že potřebuji dobrý konec.. Byl, ale ne takový jaký jsem chtěla pro Stellu i Dana.. I pro sebe. Ráda se ke knize vrátím..

ajka91
22.02.2018 5 z 5

Opravdu krásná knížka. Ze začátku mi trochu nesedl styl, jakým mezi sebou jednotlivé postavy komunikovaly. Přišlo mi to na období druhé světové války, a ještě k tomu odehrávající se v Anglii, až moc prosté a netaktní oproti jiným knihám s touto tématikou, které jsem četla. Nicméně příběh mne opravdu ohromil. Těžko se mi loučilo se Stellou a Danem a ostatními postavami.

Kopretina_aku
13.02.2018 5 z 5

I když to zavání červenou knihovnou, tak musím dát 5*, protože mám ráda knihy z 2. sv. války. Tento příběh byl poutavý, zasazený do Londýna, líbilo se mi propojení se současností. Hodnotím jako velmi krásnou knihu.

simaja
10.02.2018 5 z 5

Wau, tak tahle knížka je nádherná! Vtáhla mě do děje hned od začátku a krásně se četla. Přečtená za jeden den, nešlo se od ní odtrhnout a určitě se k ní ještě vrátím :-)

Paja85
09.02.2018 5 z 5

Knížka byla moc hezká. Bavila mě a trochu mě mrzí osudy hrdinů z historické dějové linie. Doporučuji

Michajela.cz
06.02.2018 4 z 5

Četla jsem mnoho knih s tématikou druhé světové války, tudíž mě začátek knihy nijak nepřekvapil a bylo to pro mě spíš takové bla, bla, bla...ale najednou mě to chytlo!
Nevím, co přesně mě vtáhlo do děje. Možná ten krásný a velmi detailní popis jednotlivých postav, prostředí a pocitů hlavních postav :) Ať už to bylo cokoliv, najednou jsem soucítila se Stellou a zamilovala se do Dana. Najednou mě ten škrobený černoprdelník Charles vyloženě ... grrr! Chvilkami jsem dokonce cítila i cigaretový kouř, vůni rozkvetlých růží ale i zimu, která prostupovala dům na Greenfields Lane (a to tak intenzivně, že jsem si musela vzít pletený fusekle!).
Musím se přiznat, že posledních cca 20 stran jsem dočítala s očima zalitýma slzami a s krabicí kapesníků v ruce...

Elinda.Ellis
04.02.2018

Jedna z mála knih, která mě dokázala rozplakat.....rozhodně ji stavím na příčku jedné z mých nejoblíbenějších knih

reny111
03.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha

IvcaIvet
29.01.2018 5 z 5

Příběh mi přišel trochu fádní, zpočátku jsem měla smíšené pocity,ale druhá polovina dostala spád a já dodnes vzpomínám jak mě zásahl konec..proto musím uznat, že je to kniha, která mě dokázala chytit za srdce..a za a to jí děkuji..

B89
28.01.2018 5 z 5

Za me, nejlepsi. Kniha, kterou si rada znova prectu

adriane9
24.01.2018 5 z 5

Nádherný historický skvost, kde mi vůbec nevadila i ta část v přítomnosti. Je to zkrátka kniha o lásce, o té, na kterou se dnes už moc nevěří. Byl to zážitek tohle číst a kniha zaujala čestné místo u mě v knihovně.

Nikyna8
21.01.2018 5 z 5

,,,Úžasná,,, jedním slovem,
jsem plná emocí.Nádherná kniha.

broskev28
21.01.2018 4 z 5

Už podruhé v krátkém čase jsem přečetla knihu, která se dotýká reality běžné ještě v 50.letech 20.století: manžel = majitel rodiny. Manželka i děti jsou závislé pouze na jeho rozhodnutí.
Kdo nemá přečteno, nechť můj komentář přeskočí!!!
Všechny komentáře se rozplývají nad krásou a sladkobolností historického příběhu, případně nad neuvěřitelnou shodou náhod novodobé dějové linky. Mě mnohem více oslovilo, resp. pobouřilo právě chování Stellina manžela - pokud ona byla cizoložnice, jak bychom měli nazývat jeho? Jakým právem takový člověk mohl rozhodovat o své ženě a své dceři? Jak se vůbec mohl podívat svým farníkům do očí, natož aby jim kázal o bohabojném chování každého jedince?
Další věc, která je hodna odsouzení, a autorka to ve své knize jasně dává najevo, je rozdělení lidí, resp. způsob, jakým s nimi jednáme, podle majetku a původu. Upřímně jsem se rozesmála, když došlo k setkání Jess a Holtovy matky a já jsem si přečetla větu: Jess v minulosti mnohokrát slyšela spojení "ledový výraz", ale až do této chvíle si nedokázala pořádně představit, co to znamená.
Suma sumárum: zajímavý námět knihy je dobře zpracován (těch několik tiskových chyb lze snadno tolerovat) a určitě si najde spoustu čtenářů. Přeju příjemné počtení!

krtecek_1
18.01.2018 4 z 5

Moc hezké. Ale příběh ze současnosti byl trochu "přitažený za vlasy". Vše do sebe naprosto zapadalo, "nádherná" romantická pohádka. Příběh Stelly a Dana mě ovšem chytil za srdce :).

Vališa
18.01.2018 5 z 5

Krásná knížka, která předčila očekávání a rozhodně se k ní vrátím.

KKlara
16.01.2018 5 z 5

Kdyz jsem knizku hledala v knihkupectvi a namisto ve svetove beletrii jsem ji nasla v zenskych romanech, zavahala jsem. No - a zarazena byla fakt dobre: je to cervena knihovna, stylove nic obohacujiciho... Ale kdyz od knizky neocekavame nejake intelektualni obohaceni, tak je vazne pekna. Proto 5 hvezd. Jen by stacila pujcit z knihovny. Pribeh byl poutavy, romantika jak blazen, za dva dny jsem ji prelouskala. A ted si snim a usmivam se u toho :)