Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1550 543

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

MayaTom
14.08.2018

Tak to bylo tedy něco. Připadá mi, jako kdybych měla jedinečnou možnost žít chvíli životem lidí za 2. světové. Tohle není můj obvyklý žánr, ale už teď vím, že tuhle knihu jsem nečetla jen jednou.

DDD
08.08.2018 5 z 5

Tak tato kniha opravdu stojí za to! Neskutečně mě bavila. Líbilo se mi propojení současnosti a minulosti a neustále Vás nutí přemýšlet, jak se to bude vyvíjet dál. Konec možná nebude takový, jaký očekáváte, nebo jaký chcete, ale příběh vás opravdu pohltí. Příběhy o válce mě nikdy moc nebavily, ale spojení s romantickým příběhem bylo úžasné. Knihu doporučuji všem. Dávám 5 hvězdiček, neboť tento příběh si to opravdu zaslouží!!!

ThePeace135
27.07.2018 5 z 5

Další kniha o válce, říkali. Další přeslazený román, říkali. Nečekala jsem mnoho, zvlášť potom, co mě tak zklamala kniha "Všem statečným se odpouští", ze stejného období, ale tohle? ... Kniha se zařadila zcela nekopromisně mezi mé nejmilejší a to i přesto, že romantické příběhy normálně moc nevyhledávám. Nádherně propojené dvě linie příběhu - Stelly a Dana, jejichž romance byla tím hlavním gró příběhu, a Jess a Willa, u kterých zde mnozí píšou, že je jejich příběh nudil, ale bez nichž by to nebylo ono, protože jen díky nim mohl příběh Stelly a Dana znovu ožít a hlavně, to díky nim celé dopadlo tak, jak to dopadlo.

Nikla92
18.07.2018 5 z 5

Kniha měla duši, přesně jak jsem očekávala.

MichaelaFilip
15.07.2018 5 z 5

Úchvatná kniha, nejvíc jsem na erotické romány, ale po této knize jsem začala číst podobné knihy. Prolínání minulosti a současnosti perfektně zpracované. K této knize nemám ani jednu výtku. ❤️

medvídě
12.07.2018 5 z 5

Nemám slov ...
Knihu jsem právě dočetla, a myslím, že ji budu ještě nějaký čas vstřebávat.
Autorce se podařilo vytvořit nádherný a přitom i velmi bolestný příběh o dvou časových liniích, které se vzájemně propracovaně prolínají a doplňují.
Sice mi ze začátku trvalo začtení se do knihy a uvažovala jsem, co to bude, když to všichni vychvalují, ale byla jsem zaměstnána jinými povinnostmi a tak jsem se knize moc nevěnovala.
Teď jsem s ní strávila poslední 2 dny a nelituji. V práci (o přestávce, kterou jsem málem i přetáhla) mi neuvěřitelně zvedla náladu a chuť do života a hlavně touhu zjistit, jak příběh nakonec dopadl.
Takže, jestli někdo váhá na začátku, tak vytrvejte, stojí to za to.

dendishek
11.07.2018 4 z 5

Příběh Stelly a Dana byl velmi krásný a citlivý. Kniha byla napsána takovým zvláštním způsobem, který mě jednoznačně chytl za srdce. Dějová linie Jess a Willa už natolik sympatická nebyla, ale ani neurazila. Chápala jsem, že autorka tímto asi chtěla přenést lásku z minulosti do současnosti, ale už to nemělo takový šmrnc. Dokážu si představit zfilmovanou verzi knihy na krásný romantický večer :-)

jasnenka
06.07.2018 4 z 5

Naprosto úžasná! Nemohla jsem se od ní odtrhnout a nemůžu přestat myslet na Stellu a Dana... nádhera!!!!!.... co mi vadilo byla ta nová doba s Jess - to mě docela nudilo. Škoda...

lidunka1
02.07.2018 2 z 5

Kniha je možná zajímavé, ale dle mého názoru je příšerně přeložená. Odkládám a píšu do nakladatelství. Budu jim citovat "perly", které jsem tam našla.

katynais
30.06.2018 4 z 5

Zase jesna kniha co me chytila za srdce. Citila jsem tu lasku i to zoufalstvi. Skoda, ze se Stella nerozhodla jinak...

jarmila6295
29.06.2018 5 z 5

Jedním slovem - NÁDHERA!!!

attila1
29.06.2018 5 z 5

Krásná knížka, která chytne za srdce. Moc hezky napsané,dojemné. Určitě doporučuji přečíst.

Corly
25.06.2018 4 z 5

Taky se připojuji k těm, kdo dávají hlas Stelle a Danovi! :-) Chápu, že ta přítomnost tam asi nějak být musela, ale kvůli ní ubírám hvězdičku. Možná nemusela mít tolik prostoru..postavy z dneška mně extra sympatické nebyly a hlavně jejich děj hooodně zaváněl červenou knihovnou...škoda. Příběh z minulosti byl krásný...kvůli nim to všechno stojí za to!

swon
25.06.2018 3 z 5

Ach tak tato kniha byla opravdu slaďárna. Nečekejte super šťastný konec, ale splňuje to takřka všechny atributy milostných příběhů přetnutých válkou, katastrofou či nešťastným vztahem, ze kterého v určitých dobách nebylo úniku.
V tomto případě je četba oddechovou záležitostí, stránky ubíhají jedna po druhé. Další z řady, kde se protíná současnost a dnešní společenské strasti s minulostí. V tomto ohledu mi to velmi připomnělo knihy J. Moyes. Zjevně mají Angličanky zálibu ve spojování minulého s dnešním.

sebemi
21.06.2018 3 z 5

Tak nevím, strašně jsem se na čtení těšila, knížku jsem si přála k narozeninám a za mě zklamání. Celou knihu mě provázel pocit, že už jsem to někde četla a bylo to tak předvídatelné :( Musela jsem se nutit, abych dočetla. Jediné plus knihy jsou opravdu krásné milostné dopisy a těch mohlo být více.

myšpa
20.06.2018 2 z 5

Příběh, jak z červené knihovny.

jittik
19.06.2018 5 z 5

Příběh věčné lásky, zoufalství i naděje. Příběh který, alespoň z části, by chtěla prožít každá z nás...

Mojepočteníčko
16.06.2018 5 z 5

Možná bude pro tentokrát lepší, když se zdržím svého obvyklého úvodu o tom, jakým způsobem si ke mně tato kniha našla cestu. Dopisy, které nikdo nečetl, jsou příběhem, který mě okouzlil. A já cítím potřebu vám okamžitě prozradit proč.

Jess utíká tmavou nocí. Touží se oprostit od násilnického milence a žít jiný, lepší život. Útočiště nachází ve starém opuštěném domě. Rozhodne se, že v něm přečká pár následujících dní do doby, než se ze všeho vzpamatuje.
Jednoho dne uslyší kroky a napětím zatají dech. Uleví se jí až v okamžiku, kdy neslyší zvuk klíčů v zámku, ale obálku dopadající na zem. Rozmýšlí, zda ji otevřít, ale pokušení je příliš velké. Odesílatelem je jakýsi Dan. Jess po dočtení zjišťuje, že dopis, který drží v rukou, je jedním z mnoha, které nebyly evidentně nikdy přečtené.
O několik dní později najde shodou okolností starou krabici, která se hemží otevřenými dopisními obálkami. Jsou adresovány dívce jménem Stella a podpis je totožný s tím, který se nachází na konci toho nejnovějšího. Jess začne před očima díky Danovým krásným dopisům vyvstávat před očima příběh, který touží rozluštit. A proto se rozhode, že mu pomůže jeho ztracenou lásku zase najít.

Příběh je rozdělen do dvou časových linií. První z nich se odehrává v roce 2011. Patří Jess, jejímu životu a všemu, co se v něm odehrává. Druhá nás vrací zpět do minulosti. Konkrétně do 40. let 20. století a období druhé světové války v Anglii. Právě zde se setkáváme s pilotem amerického letectva Danem a Stellou, dívkou, která s nadějí čeká na příchod svého velkého dne a toho, co po něm bude následovat.
Autorčin styl psaní, způsob, jakým zachází se slovy, vytváří postavy nebo konkrétní popisy míst a situací, je nesmírně čtivý a poutavý. Při čtení se zakrátko dostanete do situace, kdy vám začne být naprosto jasné, jaký motiv si autorka pro svůj román zvolila a jakým směrem se bude příběh ubírat. Avšak právě díky způsobu podání první ze dvou linií, vás dokáže udržet v napětí až do úplného konce.
Také nesmím opomenout nádhernou obálku, která se nakladatelství Fragment skutečně velmi povedla!

Já osobně řadím Dopisy, které nikdo nečetl k jedné z nejkrásnějších knih, které jsem za tento rok doposud měla možnost číst. Avšak musím přiznat, že jsem si pasáže, týkající se Stelly a Dana asi zamilovala přece jen o něco víc. Možná proto, že příběhy, ve kterých je zachycen hluboký vztah dvou lidí, ze mě díky tomu, co prožívám v osobním životě, dělají ještě většího melancholika a snílka, než kterým v reálném životě běžně bývám.
Z každé stránky doslova sálá touha po zachycení a plném prožití výjimečných chvil, síla krásného vztahu, prchlivost jedinečných okamžiků, tíha zodpovědnosti a korektního chování, typického pro určitý druh společenského a sociálního postavení.
Nebylo těžké, aby příběh nabyl v mých myšlenkách konkrétních rozměrů. I když jsem autorčin záměr brzy prokoukla, toužila jsem s každou další stránkou zjistit, jak to všechno nakonec dopadne. Největším plusem pro mě byla romantika a způsob, jakým s ní autorka v knize zacházela. Nebylo nutné, abych na poslední chvíli běžela pro hrníček a zachytila cukr, odkapávající z poslední stránky.

Děkuji nakladatelství Fragment za krásný čtenářský zážitek. Dopisy, které nikdo nečetl, si čtenářskou pozornost rozhodně zaslouží. Doporučuji!

Lestatova
10.06.2018 2 z 5

Ľutujem kúpu tejto knižky. Veľa strán a pritom samotný príbeh krátky a plytký. Bolo tám zopár dojemných momentov, ale kvôli nim si určite knihu už neotvorím. Škoda, malo to potenciál.

melien
06.06.2018 5 z 5