Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1553 543

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

Lucibuska
01.10.2018 5 z 5

Moc se mi dej libil - jen mě nudili pasáže z přítomnosti. Ale jinak je kniha dojemná a moc se mi líbila.

alexis818
30.09.2018 5 z 5

Překrásná kniha,příběh nádherný,styl psaní skvělý.Prostě to nemělo chybu,přečteno za dva dny,prostě nešlo přestat.Jedna z nejkrásnějších knih,které jsem kdy četla.

dark.ma93
29.09.2018 4 z 5

Přenádherná kniha. Samotný příběh je sice obyčejný a ani konec není ničím překvapivý, ale celé osudy postav, jejich životy, všechny emoce. Kniha si mě získala čarokrásnými milostnými dopisy, které by si přála jistě číst každá žena. Dan byl jako partner k nezaplacení. :-)

Ubírám však hvězdu za to, že se kniha prolíná postava ze současnosti. To mi tam těžce nesedlo. A přiznám, že jsem pasáže se současnými hrdiny přeskakovala, protože nebyli můj šálek čaje oni ani jejich příběhy. Pojetí románu z pohledu současníku je přesně ten styl románů jaké nemusím. Zrovna tady mi to prolnutí s přítomností a konkrétně s těmito protagonisty nesedlo.

To však nic nemění na samotné romantice příběhu, který budu mít dlouho v srdci :)

Dermiska
26.09.2018 5 z 5

Moc krásné

Vendelie
25.09.2018 5 z 5

Velice strhující a dojemný příběh, který vas nutí číst, abys jste se dozvěděli co bylo dál. Určitě doporučuji ☺

Summer7
24.09.2018 4 z 5

Kniha se mi moc libila. Ze zacatku jsem mela strach, aby to nebyl jeden z mnoha dalsich pribehu na toto tema, protoze je celkem dost caste a pri spatnem zpracovani muze byt uz otrepane .. ale tady ne. Vsechno tady funguje. Postavy jsou sympaticke a kazda je hezky vykreslena. Ukazuje nam to lasku z dob minulych, kdy nebylo vse, tak jak dnes .. vlastne tak nebylo nic. Krasne vykresluje, co presne bylo tabu takove spolecnosti. Zena proste zadna prava nemela a musela delat to, co bylo prikazano.. Propletani minulosti a soucasnosti bylo fajn.

marci137
22.09.2018 3 z 5

Noo.... zacatek byl pro me celkem tezky. Valky atd moc nemusim, ale recenze me ukecali, abych knihu zkusila.
Nakonec me prekvapive mnohonasobne bavil dej z minulosti, nez z pritomnosti.
V minulosti me bavilo vse. Od postav pres dej. V pritomnosti jsem mela problem se vsim. Postavy a dej nebyly uplne podle mojich predstav.
Konec knihy byl pro me celkem neutralni. Nic z ceho bych se posadila na zadek, ale necekala jsem takove rozuzleni a zaver.
Skrz postavy z pritomnosti jsem dala toto hodnoceni. Pri cteni techto casti jsem zatinala zuby a snazila se prokousat dejem aniz bych preskakovala....

SimiGSXR
22.09.2018 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih co jsem četla! Zamluvila jsem si ji v knihovně a čekala na ni půl roku. Když jsem si ji přečetla, musela jsem si ji koupit, protože takto neobyčejnou knihu musím mít ve své knihovně. Byť je příběh svým způsobem otřepaný (za války se do sebe zamilují dva lidé a jejich lásku stíhají problémy a odloučení a ve finále to má šťastný konec) tak musím říct, že je to skvěle napsané. Během čtení se ve mě neustále střídaly emoce, vzrušení, napětí a nakonec jsem si i poplakala. Mám ráda válečné romány zatím je mojí největší srdcovkou Měděný Jezdec ale Dopisy se mu vyrovnaly a knihu mohu jen a jen doporučit. Krásný romantický příběh, který je velice smutný a to mě na tom nejvíc bavilo.

ladyka
21.09.2018 5 z 5

Mám ráda knížky, v nichž se prolínají příběhy v různých časových rovinách, a tato knížka se k nim řadí, je mimořádně zdařilá. Napjatě jsem sledovala jak osud Stelly/Dana, tak trampoty Jess. Fandila jsem oběma, oba příběhy mě zaujaly a prožívala jsem to s nimi. Pro čtení mě doprovázela řada emocí - obavy, dojetí, radost, občas sevřený krk a smutek a ke konci mi i ta slza mi ukápla. Krásné něžné vyprávění okořeněné sladkobolnou romantikou a dávkou lidskosti. Velmi ráda doporučuji!

bábuška
19.09.2018 5 z 5

Romantický příběh osiřelé dívky, která prožívá své nejkrásnější roky po boku podivínského pastora na zatuchlé faře, bez špetky porozumění. Sama se sebou si neumí poradit a není divu, že setkání s americkým důstojníkem ji probudí a dodá sebevědomí. Ale čas války je krutý a oba na dlouho rozdělí. Stále mezi nimi stojí manžel - pastor, skrývající svou skutečnou povahu a mstivost na slabé ženě. Až po mnoha letech, kdy je Stella starou dámou a na druhém konci světa umírající Dan,
dopomůže k jejich setkání mladá dívka, která našla krabici milostných dopisů. které Dan psal Stelle po celý svůj život. Je to smutná, ale krásná kniha.

Hedžoková
18.09.2018 5 z 5

Další příběh z druhé světové války prolínající se se současností. V této knize však je něco navíc, něco co vás vtáhne do děje, oblíbíte si Dana, tak trochu i Stellu (neměla to holka jednoduché), litujete Stelly manžela a vůbec vás neruší současná dějová linie. Alespoň že Will a Jess najdou svoje štěstí a lásku, alespoň nějaký happyend. Krásný příběh, kdy zatoužíte prožít lásku jako Stella a Dan, ale vlastně jim to moc nevyjde, takže není nakonec moc co závidět.

Martina023
16.09.2018 5 z 5

Nejkrásnější kniha, co jsem kdy četla...a to až tak, že ji musím mít v knihovničce. Krásný příběh, plný lásky, který ve Vás zůstane...

Gibis
16.09.2018 5 z 5

Ach, to byla taková krása! Příběh Dana a Stelly ve válečné době a Willa a Jess v současnosti. Otáčela jsem stránku za stránkou a s netrpělivostí hltala každé slovo, abych se dozvěděla, proč spolu Dan a Stella nemohli prožít krásný život, co se mohlo stát, že nemohli být spolu? Když poprvé strávili víkend v Cambridgi, toužila jsem stejně jako oni, aby se čas zastavil a víkend nikdy neskončil.
Moc krásný a dojemný příběh. Moje romantická duše by si přála, aby i dnes muži dokázali milovat tak, jako Dan miloval svou Stellu :)

klarinka9974
14.09.2018 5 z 5

Krásný příběh o lásce, která trvá věčně. Kniha má úžasné pouto, které vás pohltí.

marimari
03.09.2018 4 z 5

Přikláním se k těm, co chválí. Nemám moc ráda sladké milostné romány, ale na dovolené se hodila. Každá žena potřebuje být pro někoho ta jediná a pak se cítí jako královna. V případě hlavní hrdinky na jedné straně manžel, který je neschopný cítit lásku k ženě, na druhé vztah plný porozumění a lásky s milencem. Kdo by odolal?

KatnissLavender
01.09.2018 5 z 5

Tak tohle je další kniha, kterou si přidávám na pomyslnou poličku mých nejoblíbenějších. Vzala mě za srdce a nepustila až do poslední stránky. Věřím, že mne tak zasáhla hlavně díky rozpoložení, ve kterém jsem byla, když jsem ji četla, ale ona by vlastně byla skvělá v každém rozpoložení... :)

Vlcice72
27.08.2018 5 z 5

Dojemný milostný příběh. Doporučuji k přečtení.

E.lisabeth
27.08.2018 4 z 5

Prvni tretina knihy pro me byla utrpenim, nedokazala jsem se zacist a nechtelo se mi knihu znovu otevirat. Kdyz se zacal vice rozvijet romanek z minulosti, kniha me vtahla a najednou byl zbytek docten behem dvou dnu. Krasny pribeh lasky.

Lucky_one
24.08.2018 5 z 5

Je to nádherný příběh. Právě jsem dočetla a připadám si jak když plavu v moři emocí, které knížka vyvolala. :) Ten příběh je tak prostý a jednoduchý, jako umí být jednoduchý a nekomplikovaný sám život, když si uvědomíme, co je v něm to důležité. :)

Sisine
20.08.2018 5 z 5

Miluji tyto příběhy, nádherná kniha. Jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala.