Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1553 543

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

Zuzka222
27.12.2018 5 z 5

Tahle kniha mě po dlouhé době chytla za srdce. Musíte přečíst, abyste pochopili...

Marfuška89
22.12.2018 5 z 5

Nádherná kniha ;-) ... I slzička ukápla :-) ... Miluji Stellu, Dana a Jess, Willa ❤ !
Doporučuji :-) !

bigben
20.12.2018 3 z 5

Po všech těch morbidních detektivkách trocha červené knihovny. Kdo má rád HLP, přijde si na své.

MíšaS.
19.12.2018 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale že by mě nějak speciálně zaujal říct nemohu. Takže takové klasické odpočinkové čtení.

simona5r
18.12.2018 5 z 5

Ano, takovéhle knížky přesně můžu! :-) Osud muže a ženy na pozadí války. Války nenáviděné i částečně opěvované, protože jinak by se ti dva nepotkali a neprožili tak silnou lásku. Moc mě mrzelo, že jim nebylo dáno více společného času, jelikož jim doba nepřála. Víc už prozrazovat nebude. Knihu si určitě přečtěte, silný příběh vás vtáhne a nepustí.

Anahk1
08.12.2018 5 z 5

Malinko červená knihovna ( ale opravdu malinko :-) ), krásný, ikdyž smutný příběh jedné lásky každopádně stojí za přečtení..

katerina2660
03.12.2018 4 z 5

Krásná knížka, skvělé téma... to se prostě mohlo stát a o to je to hezčí zážitek...

Kaktus613
28.11.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla! Poutavá hned od začátku! Úžasný děj, nabitá emocemi. Rozhodně doporučuji!

lite
19.11.2018 5 z 5

Krásná kniha, kterou si ráda přečtu znova a vřele doporučuji,pokud máte rádi tento žánr.

stavinohova
11.11.2018 5 z 5

Krasna romanticka krizka ;) moc dobre se cte

kathla
01.11.2018 4 z 5

Velmi čtivá a dojemná kniha. Příběh se mi líbil, určitě se k němu ráda jednou vrátím, ale mám raději trochu složitější zápletku a napínavější děj, bohužel na Kate Morton, a její knihu s obdobnou tematikou (2.sv.válka a prolínání více časových linek), to nemá :-)

martousek
30.10.2018 5 z 5

A ještě mám spousty otázek? Jaký byl vlastně život Nancy? Co Vivien? Celá kniha je jedna velká "pohádka", čte se dobře, má spád a časové přechody jsou přehledné. Nejedná se o nic náročného, je to spíš oddychové čtení;-).

Makyny
30.10.2018 5 z 5

Ach... To byla zase nádherná kniha... Právě jsem dočetla, utírám slzy a rozplývám se... Příběh krásné, čisté ale nenaplněné lásky nakonec končí hořkosladce. I když konec byl celkem předvídatelný, nechtěla jsem, aby to tak skončilo a tak moc jsem si přála aby, Stella s Danem dostali mnohem více času. Ani jednou jsem se nenudila, příběh se četl velmi dobře a postavy Stelly a Dana mi byly velmi sympatické. Prolínání minulosti se současností mi vůbec nevadilo. Nádherné, silné, srdcervoucí, láskyplné... Takovouhle lásku by měl zažít každý z nás...

MV111
18.10.2018 3 z 5

Tolik procent? To vážně ne :-) S knížkou si dala autorka dost práce, to se musí uznat, ale literárně jsme dost jinde než třeba Larssonovo Milenium, které má stejné hodnocení. Koncentrované obraty typu "pořád se díval na Jess, která se zrcadlila v jeho očích", "jeho výraz byl vážný a plný něhy a Jess to málem znovu rozplakalo" myslím naznačí, pro koho je knížka určena.

verka5083
13.10.2018 4 z 5

Kniha je velmi pěkně napsaná. Sice konec není tak překvapivý, jak by jsem očekávala. Ale Danova láska, která trvala přes 70 let, je hodně ohromující. Kdo z dnešních lidí by dokázala tak dlouho někoho milovat a ještě po něm pátrat.

Ewilka
12.10.2018 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl je pro mě strašně těžké hodnotit. Téměř polovinu knížky jsem se trápila, nemohla jsem se začíst do autorčina hodně popisného stylu. Druhá polovina byla o hodně lepší. Z postav, které se mi zprvu zdály neslané, nemastné, se vyklubaly celkem sympatické osoby. S napětím jsem očekávala, jak a co se stane dál. Nakonec je to tedy tak napůl. 6/10

jana2144
08.10.2018 4 z 5

Brečím...právě jsem dočetla a konec mě vážně dostal. Ne že bych nečetla nikdy lepší knihu nebo některé pasáže nebyly předvídatelné...ale sakra, kdo netouží po lásce, která přežije přes 70 let? V dnešní době spíš pár měsíců, se štěstím let...milá oddechová...

Aquagirl
06.10.2018 5 z 5

Krásná knížka se silným příběhem. Líbilo se mi prolínání dvou časových rovin, líbí se mi i autorčin styl psaní.

Misha224
04.10.2018 5 z 5

Krásná kniha se zajímavým příběhem. Pro mě by byla více zajímavější, kdyby byla napsaná jen o Danovi a Stelle. Děj odehrávající se v současnosti mi přišel až moc pohádkový..

iveetka
03.10.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a jsem velmi ráda, že jí mám ve své knihovně. Určitě se k ní ještě v budoucnu vrátím. :) Doporučuji jako oddychovku.