Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1556 1556

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

Kerberos
11.03.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha,příběh lásky plné bolesti na pozadí válečného Londýna.Americký letec a nešťastně vdaná žena,která dá přednost dceři před láskou a celý život toho bude litovat.

Terka18
09.03.2019 5 z 5

Krásná kniha plná lásky a té pravé nefalšované lásky, kterou nezažije každý. Prolínání minulosti a přítomnosti nenarušuje nijak tu krásu příběhu. Knihu jsem si zamilovala a na konci jsem měla i slzy v očích. Stella je úžasná žena a naprosto chápu všechny kroky, které udělala a že celou dobu čekala na Dana. Prostě nádhera, která zahřeje u srdce.

Hana721
06.03.2019 5 z 5

Velmi pěkná kniha, ale na mě docela dost srdceryvná. Celou dobu jsem si přála, aby to dopadlo jinak. Trošku to odlehčil příběh ze současnosti. Všichni hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí.

za.ma
05.03.2019 5 z 5

Zajímavé pojetí a krásný, i když trochu smutný příběh. Rozhodně doporučuji - přečíst i přibalit balíček kapesníků :-))

ANDY28
05.03.2019 5 z 5

dávám 100%, takové pohlazení pro duši, a už dlouho se mi nestalo, abych se nemohla dočkat vzít knížku do ruky a číst dál a dál a vědět jak bude příběh pokračovat

4xbabča
28.02.2019 5 z 5

Tak o téhle knize se dá mluvit pouze v superlativech. Nádherný lidský příběh, plný lásky, porozumění, ale i zášti a čte se doslova jedním dechem s očekáváním, jak celý příběh, který probíhá během 70 let skončí. Nelze jinak, než dát plný počet hvězdiček a dílo všem doporučit k přečtení.

Theresa28
27.02.2019 5 z 5

Dneska jsem tuto nádhernou knížku dočetla a všem, kdo nad touto knihou váhají, vzkazuji jdete do ní! Je naprosto perfektní a příběh, který se v knize odehrává je jedním slovem kouzelný, ale zároveň smutný. Přesto tato kniha splnila veškeré mé očekávání a jsem s ní naprosto spokojená. Vzala mě za srdce a na konci knihy jsem i brečela. Měla jsem strach, že mi tato kniha nedá to, co jsem od ní chtěla, ale strach byl úplně zbytečný. Do hlavních postav jsem se úplně zamilovala, hlavně do Dana. To je tak výjimečný člověk. Milovat někoho tolik let, anizby věděl že se ještě někdy potkají, je tak nádherné. A myslím, že by takovou lásku měla zažít každá žena nebo dívka. Takže za mě určitě ano! Hodnocení, které má na těchto stránkách, má právem.

sarekaslukova
26.02.2019 5 z 5

Tato kniha na mě opravdu hodně zapůsobila, nepřála jsem si její konec protože mi bylo jasné jak dopadne. Raději bych zůstala u čtení dopisů mezi Stellou a Danem. Uvědomoval jsem si jaké mám já v životě štěstí, stejně jako bylo na konci uvedeno, že dnešní zamilovaní mají svobodu volby, nic nás prakticky neomezuje. Líbili se mi obě linie příběhu, jak Stelly a Dana, tak rození lásky mezi Jess a Willem. Jediné co bych na knížce vynechala, byl epilog, bez něj bych se klidně obešla ;).

tereza94
24.02.2019 5 z 5

Nádherná kniha, kterou budu ještě dlouho vstřebávát. Už dlouho se mi nepovedlo, se tolik vcítit do pocitů hlavních hrdinů. Celou dobu jsem jim všem fandila a držela palce. A konec jsem trochu oplakala. Tato kniha patří k těm nejlepším, co jsem kdy četla.

hzd
22.02.2019 5 z 5

Nádherný příběh. Nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout. Napínavé až do konce. Bylo mi líto hlavní hrdinky, měla krutý život. Dan byl velký sympaťák narozdíl od jejího manžela. Bohužel osud si s nimi ošklivě zahrál. Knížku všem vřele doporučuji. Akorát ten konec bych ještě víc rozepsala. Třeba o Nancy a o Stelle bych se toho ráda dozvěděla více.

bata44
21.02.2019 5 z 5

Už je to měsíc, co jsem knihu dočetla, ale jako by její poselství bylo pořád ve mě. Splňovala vše, co by měla dobrá kniha mít a odolat kouzlu příběhu zkrátka není možné

irskádívka
18.02.2019 4 z 5

Pro tuto knihu mám jen definice: Krásná kniha, hluboký příběh a půvabná obálka. Příběh něžný, radostný i dojemný, šťastný i melancholický konec. Nádherný zážitek.

marcolka
16.02.2019 5 z 5

Tahle kniha by zasloužila minimálně 10 hvězdiček. A to včetně nádherné obálky. Krásně a rychle se četla. Sympatičtí hlavní hrdinové. Poutavý a důmyslně propracovaný děj bez hluchých a zbytečných míst a popisů. Ach a ten smutný a dojemný konec, ze kterého běhal mráz po zádech. A teď už jen závidím těm, na které zážitek ze čtení této knihy teprve čeká.

Ellissabeth
03.02.2019 4 z 5

Krásný příběh, hrozně hrozně smutný, ale krásný, děsivý a člověku jednou zase dojde, že má být šťasten za vše co má! Jak hrozně jsme někdy sobečtí a řešíme hrozné nesmysly. Přitom to jediné je žít, být šťastní a dělat svět lepší... ;-) A zkrátka někdy je život nespravedlivý.... Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, občas jsem se ztrácela v čase... ale po určité době člověk jen čte čte a nemůže přestat.... Doporučuji.

Venny345
25.01.2019 3 z 5

Do knihy jsem se začetla rychle a snadno, byla jsem plná očekávání a to byla asi trochu chyba. Děj byl snadno předpovídatelný a měla jsem pocit, jako bych už to někde četla. Jako by autorka psala podle předem dané univerzální předlohy. Avšak nápad knihy byl hodně dobrý a moc se mi líbilo paralelní prolínání dvou příběhů, které vlastně byly jedním zapadajícím celkem. :)
P. S. Dan Rosinski si velmi získal mé sympatie, obdivuji jeho respekt a toleranci...a vlastně celkově jeho povahu. :)

serhoolka
23.01.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začít, ale pak mě příběh pohltil. Akorát smutný konec.

hanicka5541
21.01.2019

Krásný příběh, sice smutný, ale svým způsobem šťastný. Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla a pochopila kdo je kdo a o co jde, ale pak jsem nemohla přestat... :)

majule
20.01.2019 5 z 5

Pro mě kniha s velkým "k". Mezi řádky ukazuje, jak si vážit každého okamžiku, jak dojít ke smíření sám se sebou. Nádherný příběh.

Sasanka173
14.01.2019 5 z 5

Kniha mě dostala... Krásný, ale smutný příběh... I tak to někdy v životě bývá, bohužel :-( .. Přečtěte si, aby jste věděli :-)

Peti081
07.01.2019 5 z 5

Kniha mě dostala,krásný ač smutný příběh,moc jsem jim fandila a hltala každou stránku,nedalo se odtrhnout. Závěr mě dohnal k slzám. Určitě stojí za přečtení.