Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1557 1557

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

Evikj
03.08.2019 5 z 5

Nádherná kniha plná emocí! Smutný příběh, stačilo málo a vše mohlo být jinak! "Čas na rozhodování se stal minulostí"! Doporučuji..

wencatko18
03.08.2019

Krásný příběh, který Vás nutí číst a nepřestat. Byla jsem stejně jako Jess zvědavá, co se stalo se Stellou a nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem to nezjistila. Nakonec ukápla i slza. Krásná kniha, krásný příběh.

kyticka152
03.08.2019 5 z 5

Tahle knížka se mi opravdu líbila. Zamilovaný příběh mě unášel po řádkách stránek a já jsem nedokázala přestat číst. Přitom je příběh krutě reálný a období 2. světové války to ještě dokresluje. Byla jsem zvědavá, jak kniha nakonec dopadne a poslední stránky jsem četla se smutkem, že už další nepokračují. Doporučuji k přečtení!

Vladii
27.07.2019 4 z 5

Knížka byla hezká a četla se dobře, ale nevyvolala u mě takové nadšení jako u ostatních čtenářů. Mé hodnocení zvedl určitě závěr, během kterého všechno do sebe krásně zapadlo a který byl opravdu dojemný. :-)
PS: V originále se kniha jmenuje Letters to the Lost. Český překlad mi ke knize nesedí... Hlavním motivem jsou dopisy, které četla jak Stella, tak Jess, nejde tedy o dopisy, které nikdo nečetl. :-)

Ms.Patricie
26.07.2019 odpad!

Pokud vás baví romantika na pozadí historických událostí, je pro vás tato kniha dobrou volbou.
Já osobně romantickou literaturu ráda nemám a tuto knihu jsem si koupila, jelikož jsem od ní čekala něco jiného - víc 2. světové války, více ze života vojáka. Bohužel mě kniha naprosto zklamala a z mého úhlu pohledu je to přeslazená, romantická, sentimentální pitomost... Hlavní hrdinka je velice naivní, postava Dana je vykreslena jako druhý Captain America - čestný, pozorný, milý, statečný, slušný a vlastně naprosto BEZCHYBNÝ. Jenže tyto vlastnosti se hodí pouze pro postavy komiksů či pohádek a ne pro knižní postavu, která ztvárňuje člověka z masa a kostí, bez jakýchkoli nadpřirozených schopností.
Za mě prostě naprosté zklamání, které mě jen utvrdilo v pokračování čtení knih sira Doyla a Stephena Kinga...

lehaje
25.07.2019 5 z 5

Ach to bylo, prostě krásné. Něco pro mou romantickou duši.

Janniska
22.07.2019 5 z 5

Asi stárnu.je to romanťárna jako prase ,přeslazená s pořádnym hepáčem, ale mě se to tááák líbilo.Brečela sem jak želva a byla celkově dojatá.Při té vší literatuře faktu kterou jsem o válce přečetla bylo tohle vítanou změnou....stárnu no :-)

sgjoli
17.07.2019 2 z 5

Těžko se mi to hodnotí, protože jsem si tuhle knihu vybrala sama a jednoduše špatně - nejsem cílová skupina. A přitom nemůžu vysloveně říct, že by autorka psala špatně. Po nějaké té řemeslné stránce mi to přišlo celkem solidní, akorát mně osobně to nesedělo z hlediska děje. Pokud máte rádi romantické příběhy na historickém pozadí, bude vás tohle pravděpodobně bavit. Ale já romanťárny ráda nemám, nebaví mne to, nudí mne to - a to byl bohužel případ této knihy. Je to především romance - ta historická složka je tam spíše jen na okrasu. V druhé půlce knihy jsem pak dost přeskakovala, abych zachytila jen ty nejzákladnější obrysy děje.

Nechci ale zároveň autorce křivdit jen proto, že jsem si vybrala něco, co mně osobně nevyhovuje. Takže místo 1 hvězdy dávám 2, protože se mi zdálo, že minimálně tu potenciální čtivost jsem tam viděla a solidní výstavbu příběhu jako takového také. Akorát prostě mně to nesedlo, protože romantické příběhy mne neoslovují. Pokud jste na romantiku, určitě si kniha zaslouží dostat šanci. Pokud romantice příliš neholdujete, asi vám tato kniha moc nedá.

Nikkiproch
15.07.2019 3 z 5

Nějak se nemůžu ztotožnit s všeobecným nadšením z tohoto příběhu. Ano, je to krásné, knížka se čte moc dobře, některé momenty jsou velmi silné. Kdyby na konci nebyl happy end, asi by mi to utrhlo srdce, ale čeho je moc, toho je příliš.

a.k
14.07.2019 5 z 5

Velmi emotivní příběh lásky z dob druhé světové války, který se prolíná se současností. Osudy všech protagonistů jsou natolik silné, že ponechám stranou maličkosti, které by se daly vytknout. Bylo to moc krásné a dojemné čtení.

mayinka
04.07.2019 3 z 5

Happy end za kazdou cenu,.. pripomina mi to film Trhak... "Bude finále, a tam se všichni musí oženit".
Kdyby takto fungoval zivot, to by byla jedna velka radost.

Kočičáci
02.07.2019 4 z 5

Připravte se na těžkou romantiku, nad dojemným příběhem Stelly a Dana vám bude srdce usedat. Jejich vášnivá láska propukne v období druhé světové války a svého osudového naplnění se dočká až za několik desítek let. Dopisy, které Dan psal Stelle jsou nádherné, naprosto jedinečné. Jejich obsah nám zprostředkuje Jess, která je objeví v opuštěném domě. Díky nim začne rozplétat dávnou minulost a také řešit svoji přítomnost. Celý příběh vygraduje do velmi emotivního konce. Vřele doporučuji romantickým duším.

85098211
29.06.2019 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, která se mi kdy dostala do rukou...
Příběh je strhující hned od první stránky, zároveň tak procítěně napsaný, smutný a jedním slovem nádherný. Musím přiznat, že jsem často polykala slzičky, jak mi bylo Stelly a Dana líto, ani jeden z nich to neměl lehké. A hlavně se Stellou si osud nepěkně pohrál... I druhá dějová linka ze současnosti s Jess je dobře vystavěná, přestože mě nedokázala upoutat hned, ale až po nějaké chvíli ;-). Víc však nechci prozrazovat, knihu určitě doporučuji, já jsem byla doslova nadšená a hodnotím - jak taky jinak? - plným počtem hvězdiček.

Ronny97
25.06.2019 5 z 5

Neskutečně krásný, romantický, ale taky smutný příběh. A ta obálka :)

mirka2558
24.06.2019 5 z 5

velmi pekne pisane.... od stranok sa nedalo odtrhnut. bola som velmi zvedava co bude dalej a ako sa príbeh skonci....jedna z knih ,,kym nedocitas nezaspis,, davam 5 hviezdiciek kniha sa mi velmi pacila a zanechala vo mne prijemny pocit

Irsaf
23.06.2019 4 z 5

Hezký příběh...
Podobný jako Ztracený dopis...

ela1972
13.06.2019 5 z 5

Moc krásný i když smutný příběh z těžkých časů. Musím vyzdvihnout propracované přechody mezi současností a dobou minulou. Knihu vřele doporučuji.

Jančislava
10.06.2019 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení, které ne mě v mnohých skupinách vykukovalo. Není to sice můj oblíbený žánr, ale nedalo mi to a koupila jsem si ji. Četla se hezky a příběh je zajímavý, ale očekávaný. Až tak mě to nechytlo, ale ráda jsem si ji přečetla. Při poslední větě i mě ukapla slza. Znovu asi číst nebudu, ale mohu doporučit dál.

Aghatte
10.06.2019 5 z 5

Velmi smutné čtení, moc dobrá kniha. Má přes 400 stran, ale ty hltáte a nemůžete odložit. Též výborný jazyk!

Eleanor-ka
29.05.2019 5 z 5

Mám ráda milostné romány s válečnou tématikou a celkově historicky naladěné knihy, takže už jenom z tohoto pohledu jsem byla spokojená. Nevadilo mi na knize ani to, že byla místy zbytečně natahující, především tedy v přítomné rovině. Příběh Jess a Willa mi nepřišel tak dechberoucí jako ten Stellin s Danem, ale byla jsem ráda za happyend tak jako tak. Knihu jsem četla poměrně dlouho, vzhledem ke kombinaci s učením se na ústní zkoušky, ale konec dobrý - všechno dobré. :D
Hodnotím striktně kladně. Oddechová záležitost, která vám však uvízne ještě delší dobu v hlavě. :)