Dopis

Dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389412/bmid_dopis-Znt-389412.jpg 4 663 217

Tina Craigová pracuje do úmoru, a ještě k tomu o sobotách prodává v dobročinném obchodě, aby ve svém nešťastném domově trávila co nejméně času. Když prohledává kapsy starého obleku, který někdo charitě věnoval, objeví dopis se zalepenou ofrankovanou obálkou bez razítka. Dopis otevře a přečte si ho – a to změní směr jejího života navždy. Billy Stirling ví, že se nezachoval právě hezky, ale doufá, že může ještě všechno napravit. 4. září 1939 se posadí a napíše dopis, o němž doufá, že změní budoucnost. A to se také stane – ale více způsoby, než by si kdokoliv dokázal představit… Je na čase otevřít Dopis.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Letter , 2015

knihomolkadorfa
09.07.2021 4 z 5

Knížka se mi hodila do čtenářské výzvy. A příjemně překvapila. I když ... s Tinou jsem měla trochu problém. Nejraději bych s ní zaklepala, ať už se konečně probere ...

xena2711
30.06.2021 4 z 5

Moc krásný romantický příběh. Tři časové roviny. Příjemné odreagování.

JezinkaJ
21.06.2021 3 z 5

Přiznávám se bez mučení, kniha do Výzvy.
Největší plus je, že se příběh dobře čte. Sice jsem se hned v první části začala kroutit, neb Tína, ta světice jedna, mi lezla na nervy svou veskrze kladnou povahou, možná ze mě mluví závist?
Nemám moc ráda tohle rozdělení s jasným ohraničením - on lump, ona světice. Ale dík lehkosti čtení jsem knihu dorazila za jeden letní den na lehátku a ještě jsem se u toho opálila. To je druhý klad. Víc jsem jich nenašla.
Námět je dobrý, příběh lehce napsaný ale na mě moc ženská literatura. Je mi jasné, že čtenářky, na ni zaměřené, budou spokojené, protože nad průměrem červené knihovny tahle kniha je.

hanap
20.06.2021 4 z 5

Krásný příběh o lásce, přátelství a lidských osudech.

Gibis
21.05.2021 5 z 5

Moc krásný příběh, ve kterém se střídají dvě časové roviny...vlastně tři, protože příběh vlastně vypráví v současnosti babička své vnučce po její otázce, jak se seznámila s dědečkem. Příběh předválečný je plný nedorozumění a promeškaných příležitostí, příběh Tiny z roku 1973 je zase skoro nepochopitelný, jak neustále dokázala svému muži odpouštět a dávat další a další šance. Ale vím, že takto přesně týrané ženy reagují. Kniha vyvolala spoustu emocí a dojetí jsem se neubránila.

Josh
13.05.2021 5 z 5

Tohle je kniha, kdy otevřete 1.stranu a čtete dokud nejste na poslední. Ano, tak to u knih bývá, jenže tady to uběhne tak rychle, že nevěříte počtu 300 stran:o)) Tak je to skvěle napsané - „svěží“ jazyk, vyjadřování, myšlenky postav, děj… Žádné táhlé pasáže o ničem a podrobný a ještě podrobnější popis čehokoliv.

Za mne byla záhada dopisu dobře promyšlená a až tak průhledná nebyla, dozvíte se vše včas tak, aby byl děj plynulý a nepřemýšleli jste jako u detektivky, proč taky? Propojení dopisem v časových osách 1939 a 1973-4 (snad moc neprozradím :o) je moc pěkné, a spíše mne u „dopisu“ napadlo něco jiného...

... tohle se stane, když někomu věříte, a i přes vám známé nedobré vlastnosti toho člověka vás ani nenapadne, že zajde „až tak daleko“. ALE zajde. V této situaci se ocitnou postavy v obou dobách. V tomto ohledu autorka svět neidealizuje, naopak (bohužel) je to velmi reálné, pro hodně z nás... Myslím, že se autorce podařilo "dostat pod kůži čtenáře", jakkoli se kniha může zdát jako „slaďák“ patří k těm, kdy nebudete litovat svého času :o))

Tebby
02.05.2021 3 z 5

Většinu knížky jsem uvažovala, jaký postoj k ní zaujmout. Faktem je, že kniha je velice čtivá, ale některé části příběhu byly prostě mírně nereálné. Takže nakonec 3*.

Jessybelle
23.04.2021 5 z 5

Čteno kvůli výzvě, nicméně vůbec nelituji, že jsem ji četla, ba přímo naopak jsem neskutečně nadšená. Kniha je opravdu čtivá, minulost se prolíná se současností a obě linie jsou skvěle propracované. Mohu doporučit.

alexis818
18.04.2021 5 z 5

Moc krásný příběh. Taková nenápadná kniha i název a skrývá tak krásně napsaný dej.

TaJeMa
17.04.2021 3 z 5

Velice příjemné čtení, lehce předvídatelné, ale čtivé. Myslím, že by se kniha nejvíce hodila pro náctiletá děvčata, pokud by chvilku nekoukala do mobilu, ale otevřela tuto knihu, věřím, že by je vtáhla do děje. Přečetly by ji jedním dechem a došlo by určitě i na slzičky.

PetraBery
16.04.2021 4 z 5

Dvě časové roviny, dvě ženy a jeden neodeslaný dopis. Román o nevysvětlených pohnutkách, náhodách, naději i lásce. Obě hrdinky se mi líbily, jejich příběh pěkně plynul, za mne odpočinková záležitost.

MíšaS.
09.04.2021 3 z 5

Dalo se to přečíst, ale nebylo to nic extra. Velmi předvídatelné.

Simona7771
18.03.2021

Moc pěkně napsaná kniha, četla jsem jí jedním dechem. Ke knize jsem se dostala náhodou v knihovně a rozhodně nelituji.

Kabátice
09.03.2021 4 z 5

Moc pěkně zpracovaný příběh. Knihu jsem četla jedním dechem a dokonce i slzu uronila.

Schary
02.03.2021 5 z 5

Krásná kniha. Propracovaný romantický příběh, který spojuje osudy dvou nešťastných žen.

tittanie
27.02.2021

K téhle knize jsem se dostala jenom díky výzvě. A jsem tomu ráda. Obě dějové linky byly moc fajn. Přijde mi, že u těchhle knih se autor zabývá tou minulostí a přítomnost jenom nějak odflákne. Tady ne. Vyloženě se mi líbila i ta "přítomnost". Na rozdíl od knihy Dopisy, které nikdo nečetl, kde mi přišla linka v přítomnosti odfláklá.

Olivie11
25.02.2021 5 z 5

Tato kniha je úžasná!!! Přečetla jsem jí jedním dechem .Velice silný příběh, který střídá dvě časové osy .Velice silný příběh plný lásky, násilí ,manipulace a zrady. Při čtení jsem měla husí kůži.Konec krásný.

kachnat
22.02.2021 5 z 5

Vybrala jsem si knihu podle dobrých recenzí, potřebovala jsem splnit bod ve čtenářské výzvě. A musím tedy napsat, že mě dokonale dostala. Úžasně napsané, poutavý, i když smutný příběh, tedy ne jeden.....

Cuprinka
15.02.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Přečteno za dva dny. Styl psaní se mi moc líbil. Smutné a dojemné čtení, při kterém vás bolí u srdce z křivd, nespravedlnosti a toho, jak to dřívější generace měly těžké. A ty můry jeptišky v klášteře, hnus. Bohužel vím, že realita tak opravdu probíhala, o to je to smutnější.... Dávám pět hvězdiček a ráda si od autorky přečtu další knížky!

Mayaotzin
01.02.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Ačkoli se příběh odehrává v několika časových úrovních, tak je velice přehledný. Příběh o pátrání v minulosti, který se nakonec protká a krásně zapadne do sebe. Moc hezké čtení o smutných věcech.