Dopis

Dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389412/bmid_dopis-Znt-389412.jpg 4 663 217

Tina Craigová pracuje do úmoru, a ještě k tomu o sobotách prodává v dobročinném obchodě, aby ve svém nešťastném domově trávila co nejméně času. Když prohledává kapsy starého obleku, který někdo charitě věnoval, objeví dopis se zalepenou ofrankovanou obálkou bez razítka. Dopis otevře a přečte si ho – a to změní směr jejího života navždy. Billy Stirling ví, že se nezachoval právě hezky, ale doufá, že může ještě všechno napravit. 4. září 1939 se posadí a napíše dopis, o němž doufá, že změní budoucnost. A to se také stane – ale více způsoby, než by si kdokoliv dokázal představit… Je na čase otevřít Dopis.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Letter , 2015

Kniholenka9
25.02.2022 4 z 5

Krásná kniha odehrávající se ve dvou časových rovinách. V roce 1973 žije svůj nelehký život Tina, která stále věří, že se její manžel změní. Nakonec jí život změní až nalezený starý neodeslaný dopis. V roce 1939 prožívá Christina svojí první lásku, které bohužel nepřeje její otec ani začínající válka. Jedná se o první autorčinu knihu, ve které je více šťastných náhod a příběh je jednoduchý, ale i přesto knihu doporučuji.

Gambettka
25.02.2022 5 z 5

Nadherna kniha,krasny pribeh. Urcite si prectu i dalsi autorciny knihy.

Jenny46
21.02.2022 4 z 5

Dopis jsem četla jako třetí v pořadí od autorky a zatím moje nejoblíbenější kniha je Klíč taková srdcovka.
Trochu jsem bojovala na začátku knihy takový zdlouhavý, ale možná čtení v autobuse tentokrát nebyla dobrá volba...
Určitě vážné téma až depresivní a příběh docela předvídatelný, ale mě až tak kniha neoslovila 3,5*

ydnac
21.02.2022 5 z 5

Přečetla jsem nejdříve knihy Klíč a Tajemství a teď Dopis :-)
Jsem stále nadšená úžasnou dojemností těchto příběhů.
Děj je smutný tématem týrání žen.
Tina, hrdinka současnosti, prožila jednu ránu osudu za druhou.
Objevila dopis starý 35 let a ten změnil její život...
Opět je to kniha, na kterou nezapomenu, protože ve mně zanechala silné emoce.
Autorku řadím mezi jednu z nejlepších, vtáhne čtenáře do děje a nepustí.
Těším se na Poslední slib :-)
DOPORUČUJI :-)

pydla
19.02.2022 3 z 5

Dva silné, smutné, příběhy, které jsou základem knihy jsou silné a smutné, ale co je smutnější, chybí jim hloubka. Tina je týraná manželem, ale ač jsem byl zhnusen jeho chováním, nedokázal jsem politovat Tinu. Chrissii bylo odebráno dítě, smutek, bol, ale jen se litovala a nic neudělala. Nakonec ji našel syn, skoro bez větších potíží.
Pro dnešní, uspěchanou dobu, zpracování asi postačující, ale myslím, že kniha má fakticky na víc. Příběh hezký, smutný, k zamyšlení, ale nedopracovaný.

laura
07.02.2022 3 z 5

Na začátku byl Dopis. Jen kvůli této knize jsem sáhla po těch dvou dalších. Klíč, Tajemství. Obě byly skvělé. Bolavě krásné a krásně smutné. Dopis jsem si nechávala na konec - říká se přece: to nejlepší na konec ;)

No, nevím. Za mě byla tahle kniha nejslabší. Příběh nebyl špatný, ale nedokázal mě tak vzít za srdce jako ty předchozí dva. Jako by ho autorka nedovařila. Jako by odešla dřív, než to pořádně zhoustlo, než ten pokrm zdárně okořenila.

Předvídatelné a nereálné. Chyběl tomu život. Něco uvěřitelného, skutečného. Jako by někdo slepil rozbité zrcadlo a ty slepené kousky k sobě nepasovaly...

Arwen777
01.02.2022 3 z 5

Na to, jak dlouho jsem měla knihu v seznamu knih, které chci přečíst, jsem poměrně zklamaná. Tentokrát se neztotožňuji s nadšenými komentáři. Kniha není vyloženě špatná, příběh, ač není příliš originální, je docela dobře vymyšlený, osudy jsou pohnuté a čtenář si povzdechne nad nespravedlností osudu a nad neštěstím žen, které trpí pod násilnickým mužem nebo despotickým otcem v době, kdy bylo nemyslitelné se vzepřít a žít svůj život navzdory společenským konvencím.
Za poměrně silným nápadem ale pokulhává zpracování. Jak už tu bylo zmíněno, kniha je psána ve stylu červené knihovny, poměrně jednoduchým jazykem, postavy jsou jen bílé nebo černé. Dialogy jsou šroubované, těžko si představit, že by tak opravdu lidé spolu mluvili. Je to takový starosvětský styl, ale i u linky z konce minulého století. I chování postav je takové odtažité, o emocích se tu hodně píše, ale jsou málo cítit ze samotných postav.
Myslím, že příběh má co říct, jsou to nestárnoucí témata jako násilí v rodině, zakázaná láska, postavení ženy bojující proti tlaku společnosti, pátrání po svém původu. Kniha je díky své čtivosti a nenáročnému stylu vhodná pro chvíle, kdy se chcete nechat vést předvídatelným dějem a odpočinout si.

Zuzkanka
31.01.2022 4 z 5

Mám ráda tento typ knih. Děj odsejpá, nejsou nějaké extra prostoje, nicméně strhávám jednu hvězdu za příliš mnoho náhod.

Zuzulinka
11.01.2022 5 z 5

Nádherná kniha. Zajímavý a prolínající se příběh. Těším se na další knihu Klíč.

andream
11.01.2022 5 z 5

Velice čtiva kniha, cte se sama a tezko se od ni odchazi… za me sice romanticka oddychovka, ale napsana tak dobre ze davam plny pocet hvezdicek. Smutna a chvilemi beznadejna , o to vetsi radost mam z dobreho a hlavne uzavreneho konce.. doporucuji moc.

borupet
09.01.2022 4 z 5

Smutný příběh s dobrým koncem. Prolínání dvou dějových linek, originálně promyšlená zápletka, v níž dopis hraje hlavní roli. Život dvou žen, jedna naivní, zmanipulovaná násilnickým manželem - tyranem, druhá doplatila na manýry tehdejší doby - dcera, která udělala rodině "ostudu", musí být "odejita".... "V tragédii jedné ženy se skrývá naděje druhé..."

zimka.r
03.01.2022 4 z 5

Líbilo se mi hledání a postupné nacházení minulosti a lidí v součastnosti. Jen ta linka s Tinou, to mi rvalo nervy na dranc, že byla neponaučitelná.....a to co ji nakonec otevřelo oči by člověk nepřál ani nejhoršímu nepříteli. Knížka se mi líbila. Dočtena jako poslední z výzvy 2021, ale až 2.1.2022 :D

Vivetkav
28.12.2021 4 z 5

Velmi příjemná kniha ... Začíná jakoby snem, ale vlastně je to skutečné.. násilí, které se stále děje a taky mstivost a nepochopení.. vyprávění svého života a pátrání jiného minulého vás vtáhne a už nepustí

Dela111
22.12.2021 4 z 5

Kniha Dopis přináší dějově bohaté vyprávění o životních osudech několika lidí, jejichž cesty jsou neuvěřitelně propletené. Vše odstartuje otevření jednoho dopisu, který na doručení čeká více než třicet let. Je to příběh o tom, kolik životů může ovlivnit zatvrzelost a nenávist jediného člověka.
Zápletka je dobře vystavěná a emotivní příběh je napsaný tak poutavě, že i mě, která čte podobné příběhy zřídka, kniha bavila.

chrastova.m
20.12.2021 5 z 5

Velmi čtivý příběh, který byl smutný, ale nutí člověka číst dál a dál.. Skvělá kniha stejně jako Tajemství od téže autorky :-)

WaN635
13.12.2021 5 z 5

Příběh, i přes svou tragiku, se mi líbil, kniha se četla sama.
Vyprávění bylo poutavé, smutné a přitom jsem pořád měla pocit, že se to musí zlomit a přijde obrat. Naštěstí se tak stalo a konec byl nakonec dobrý.

berila
07.11.2021 4 z 5

Hezký román, sice smutný, ale s dobrým koncem. Určitě zkusím další román od této autorky, styl psaní mi moc vyhovuje. Stojí za přečtení.

josska
07.11.2021 5 z 5

Moje další kniha od autorky,a opět skvělá,,v hlavní roli dopis,minulost a součastnost,tekly mě slzy,zajímavá dějová linka,silné lidské osudy,,moc moc se mě to líbilo,,,a těším se na novou knihu Tajemství

Zoulinda
30.10.2021 5 z 5

Kniha je velice čtiva a do děje jsem se dostala po pár stránkách. Často jsem se zamyslela nad příběhem, který se mě neskutečně dostal pod kůži.

Knižnítoulky
21.10.2021 5 z 5

Kniha je napsána velmi poutavým způsobem. Pro tentokráte se mi velmi líbil i konec, který nebyl uspěchaný a příjemně mě dovedl na samotný konec. Příběh je plný utrpení a smutku, ale je úžasný. Rozhodně kniha zaslouží dostatečnou dávku naší čtenářské pozornosti a je hodna přečtení. Když pominu její čtivost, tak její téma je skutečné v dobách minulých, přítomných i budoucích. Síla ženy jež odejde od svého násilnického manžela i přes svou obrovskou lásku k němu je neskutečná a je cítit z autorčiných slov. Dokázala mě vtáhnout do děje a já s postavami sympatizovala i některé nenáviděla.