Projekt ideálna manželka

Projekt ideálna manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175479/projekt-idealna-manzelka-175479.jpg 4 617 176

Don Tillman série

Don Tillman sa chce oženiť. Ešte však nevie s kým. Má tridsaťdeväť rokov, je slobodný a inteligentný, má vysoké spoločenské postavenie a nadpriemerný príjem. Logicky by mal priťahovať širokú škálu žien, no ťažko nadväzuje kontakty. Trpí totiž Aspergerovým syndrómom a vedie systematizovaný život, v ktorom panuje rutina, tabuľky a harmonogramy. Jeho problém by mal vyriešiť Projekt ideálna manželka – podrobný dotazník, pomocou ktorého chce nájsť svoju partnerku. Rozhodne by ňou nemala byť fajčiarka, barmanka, žena, čo priveľa pije a chodí vždy neskoro. Rosie Jarmanová má všetky tieto nežiaduce vlastnosti. Okrem toho je temperamentná, inteligentná a krásna a túži spoznať svojho biologického otca. Pri tomto hľadaní by jej Don, profesor genetiky, mohol byť veľmi nápomocný.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Rosie Project , 2011

gleti
27.05.2017 4 z 5

Čtivá kniha, o tom, že přestože nám osud nerozdal ty nejlepší karty, záleží jen na jedinci, jak s nimi naložíme.

Silmarien
27.04.2017 4 z 5

Bolo to skutocne vyborne!
Co sa stane, ked sa akademik a genetik Don trpiaci Aspergerovym syndromom rozhodne najst si manzelku? Nic, co by sme cakali... (hoci po podobnej vete cakame vsetko len nie ocakavane :-)). Nadych detektivneho patrania sa skvele miesa s Donovou kazdodennostou a specialitkami jeho rozmyslania, priatelia Gene a Claudia dobre dokresluju mozaiku a Lily, hoci ju nezazijeme ani na minutku, je moj top charakter :-)
Naozaj to bolo dobre, tesim sa na pokracovanie :-)

Chytuš
20.04.2017 4 z 5

Takové spíš holčičí čtení, i když vyprávěné mužem. Don byl v mnoha ohledech výborný, vtipný a okouzlující, ale typicky aspíkovským způsobem, tak držím palce, aby ten vztah Rosie nervově vydržela (já bych to asi nedala...). Trochu mě mrzelo, že výsledek Projektu otec jsem prokoukla moc brzo, ale i tak bylo putování se sběrem DNA milé a úsměvné. Odpočinkové.

Anasa
08.04.2017 5 z 5

Milé čtenářky, doporučuji tuhle knížku mít při ruce, třeba v nočním stolku. Až budete někdy naštvané na své blízké muže, až budete vrtět hlavou nad mužským chováním, zalistujte. Určitě si za chvílí s úsměvem řeknete, ale on ten kolega, manžel, brácha ... je úplně zlatý! Dona Tillmana si zamilujete, ale jen na papíře!

happy-smile
31.03.2017 5 z 5

Skvělá knížka, za mě sto procent. Při čtení jsem měla na tváři neustále přiblblý úsměv. Bavila jsem se od začátku do konce a Donovi jsem celou dobu fandila. Graeme Simsion má podle mě ohromný talent a doufám, že od něj vyjde ještě něco dalšího.

Beeper
28.03.2017 5 z 5

Velmi mile a vtipně napsaná kniha. Ideální odpočinek

mankurt
13.03.2017 4 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Skvělé čtení o tom, jak už i tak neprostý fakt hledání vhodné manželky může zkomplikovat Aspergerův syndrom a jak si s tím dotyčný poradí. Báječně jsem se pobavila. :-)

Kešu1981
08.02.2017 5 z 5

Příběh Dona, muže s Aspergerovým syndromem o hledání "té pravé", což ve finále je právě Rosie...romantika a humorně podané nahlédnutí do života lidí s AS...autor mě svým příběhem uchvátil :o)

Sagisia
24.01.2017 5 z 5

Rosie a Dona si prostě nelze nezamilovat... A našla jsem recept na humrový salát z balkonové večeře: https://bbfbooksbeautyfood.wordpress.com/2016/11/23/the-rosie-project/ . Jak bude hezky, vyzkouším :)

terezamarsik
18.01.2017 4 z 5

Inteligentní, poučná a hlavně zábavná kniha. Postavu Dona jsem si neuvěřitelně oblíbila a kniha je opravdu vtipná, aniž by si z někoho nevhodně dělala srandu. Časem si ráda přečtu i další díl.

koala
03.10.2016 5 z 5

Zábavné a roztomilé ... i když autismus ve skutečnosti asi moc roztomilý není! Doporučuji.

vandalka
03.10.2016 3 z 5

Pokud patříte mezi fanoušky Big Bang Theory, vězte, že Sheldon se nekoná. Koná se Don, který působí jako výsledek fantastického experimentu vytvořit kombinaci Sheldona s Leonardem. Pokud nevíte, o čem mluvím, představte si sociálně neobratného vědeckého pracovníka s potenciálním Aspergrovým syndromem, který si hledá životní partnerku. Milé odpočinkové čtení, předvídatelné, v zásadě romatika maskovaná mužským úhlem pohledu.

babsi66
26.09.2016 4 z 5

Že bych se u čtení válela smíchy pod stolem, to určitě ne. Ale jako sonda do vnímání člověka s Aspergerovým syndromem, který řeší problém jak najít "tu pravou", je to fajn.

Vzhledem, k tomu, že story na téma "jak najít toho pravého/pravou" bylo už milionkrát zpracováno za doprovodu mnoha více či méně trapných/vtipných/neuvěřitelných historek, dovedu si představit, že vzhledem ke specifikům AS mohl autor z tématu vytřískat mnohem víc. V rámci oddechovek je to však určitě to lepší, po čem se dá sáhnout.

Ladiva
24.09.2016 3 z 5

Ako námet to nebolo zlé, ale príliš ma to nebavilo. Knihou som sa ,aspoň zo zotrvačnosti, prehrýzla, ale sľubovala som si od nej viac, než mi poskytla.

Horselen
07.09.2016 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale Don se mi zdál ze začátku hrozně protivný - hlavně tím, že měl naplánovanou téměř každou minutu svého života a jeho stereotypní chování mě dohánělo k šílenství :D (ale chápu, že právě v tom tkvěla jedna z hlavních myšlenek knihy).
Oproti ostatním jsem z titulu nebyla nijak zvlášť unešená, nicméně knížka je příjemná, oddychová a poměrně dobře čtivá. Pasáže z genetiky a vytříbený slovník jí přidaly na originálnosti.

tweed
29.08.2016 5 z 5

Naprosto jedinečná kniha, samotná dějová linka není v jádru nějak nová či překvapivá, to co však dělá knížku výjimečnou je Don, z jehož pohledu je kniha napsána. Jeho myšlenkové pochody a slovní obraty ozvláštní i nejobyčenější situaci, nejednou jsem se zasmála a hned po dočtení jsem se vrhla na druhou knížku!

lencin
19.08.2016 4 z 5

Vtipná a dobře se čtoucí kniha. Miloučkou formou popisuje obtíže života člověka s Aspergovým syndromem a jeho vztahy k ostatním lidem.

cukrovka
28.07.2016 5 z 5

Skvělé a vtipné čtení. Souhlasím s Alma-Nacida o tom, že kdo zná ve svém okolí "aspíka" ví, jak je příběh pravdivý. Pro takového člověka je opravdu těžké navazovat konvenční vztahy. Kniha vtipně ukazuje jak je pro hlavního hrdinu těžké navázat vztah se ženou.

Alma-Nacida
21.07.2016 4 z 5

Jo jo, kdo má ve svém okolí "aspíka", ten ví, jak je tato kniha kromě vtipnosti i pravdivá. Trochu jsem se ze začátku zdráhala, ale jsem ráda, že jsem knihu přečetla a oceňuji vtipnost, která vydržela až do odhadnutelného konce. :)

ajla5
10.07.2016 4 z 5