Projekt ideálna manželka

Projekt ideálna manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175479/projekt-idealna-manzelka-175479.jpg 4 617 176

Don Tillman série

Don Tillman sa chce oženiť. Ešte však nevie s kým. Má tridsaťdeväť rokov, je slobodný a inteligentný, má vysoké spoločenské postavenie a nadpriemerný príjem. Logicky by mal priťahovať širokú škálu žien, no ťažko nadväzuje kontakty. Trpí totiž Aspergerovým syndrómom a vedie systematizovaný život, v ktorom panuje rutina, tabuľky a harmonogramy. Jeho problém by mal vyriešiť Projekt ideálna manželka – podrobný dotazník, pomocou ktorého chce nájsť svoju partnerku. Rozhodne by ňou nemala byť fajčiarka, barmanka, žena, čo priveľa pije a chodí vždy neskoro. Rosie Jarmanová má všetky tieto nežiaduce vlastnosti. Okrem toho je temperamentná, inteligentná a krásna a túži spoznať svojho biologického otca. Pri tomto hľadaní by jej Don, profesor genetiky, mohol byť veľmi nápomocný.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Rosie Project , 2011

Vivetkav
14.06.2022 3 z 5

Dostala se mi do rukou audioverze.. nejdřív jsem byla skeptická, ale potom mě kniha zaujala a už jsem ji hltala.. moc se mi líbila, asi si přečtu i potomka...

Termaap
26.04.2022 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha.

Humorné knížky… já se jim vlastně vyhýbám; ta stále se ozývající obava, že to bude trapné, většinou zvítězí nad zvědavostí. Mohlo by se tudíž zdát, že kniha vděčí za mých pět hvězdiček hlavně nízkým očekáváním, ale ne! Tohle byla prostě pecka!

Opravdu vtipné, kouzelné, milé, doporučuji mužům i ženám bez rozdílu věku, do jakéhokoli počasí:).

zazvorka
03.04.2022 5 z 5

Výborná knížka, nejen pobaví, ale přinutí i k zamyšlení. A dokonale kompenzuje chmury, pokud hledáte něco ke čtení po temnějším příběhu. Vřele doporučuji.

ADE138
22.03.2022 5 z 5

Doktora Tillmana jsem si představovala jako Sheldona Coopera. Poslouchala jsem jako audioknihu, příjemná oddechovka

karel0684
28.02.2022 4 z 5

Vtipné, absurdní, a velmi čtivé. Doktor Tillman je skvělý a dokonalý aspík se vším co k tomu patří. Parádní čtení

Pasadenka
19.02.2022 4 z 5

Pro mě dlouho odkládaná knížka, která mě velmi potěšila.

Příběh mi tak trochu připomíná 100letého staříka. Sociálně neobratný génius – i když v tomto případě skutečný génius :D – a jeho trampoty se světem okolo. Knížka si neklade žádné vyšší ambice – žádné šokující zvraty. Mě se povedlo do příběhu se ponořit a po jedničce hned následovala dvojka. Velmi příjemná romantická komedie. ️

Mateo67
11.12.2021 5 z 5

Hlavní hrdina si mě okamžitě získal. Pro mě jedna z nejlépe prokreslených a vystižených postav z knih přečtených letos. Kniha je zařazena mezi knihy humorné a právem. Ale já u ní oceňuji něco víc ( i když vtip a humor rozhodně nejsou málo). Mohla (a měla) by sloužit jako skvělá, přesná, názorná, a přesto odlehčená výuková pomůcka pro všechny, kteří chtějí více pochopit prožívání a myšlení lidí s PAS. Celá hromada odborných knih věnujících se této problematice navršených na sebe jí nesahá ani “po kotníky”.
Done, nebylo možné si tě neoblíbit a nefandit ti! Ať se ti daří.

Blanche77
04.10.2021 5 z 5

Humorné

Ales.BD
24.08.2021 4 z 5

Úsměvný příběh mladého profesora, který si nedokáže poradit s emocemi a hledá štěstí svým vlastním způsobem. Jemného humoru akorát a několik vypjatých momentů spolehlivě vtáhne, i když děj je snadno předvídatelný. Trochu mi vadilo, že zatímco "nenormální" Don kvůli své vyvolené obrátí život naruby, "normální" Rosie dává jen málo. Jinak pěkné pozitivní čtení.

ElikaS
23.08.2021 5 z 5

Téhle knížce jsem se poměrně dlouho vyhýbala, protože mě absolutně nezaujala obálka. Nakonec jsem se rozhodla pro audioknížku a jsem nadšená!
Knížka je vtipná, především na začátku jsem se při vytváření dotazníku luxusně pobavila. Zároveň se v ní pěkně polehoučku rozvíjí romantická linka, takže vše co mám ráda.
Don byl naprosto dokonalý, do něj jsem se zamilovala, i když ruku na srdce - doma bych ho nechtěla. Rosie byla také fajn a sympatická.

Mg222
04.08.2021 5 z 5

Vtipné vyprávění o čistě vědeckém projektu, který se naštěstí nepodařilo realizovat.

elenai
03.08.2021 2 z 5

Nejspíš jsem od této knihy díky skvělým doporučením čekala mnohem víc. Ale nevím, jak to popsat. Nic mě nenutilo, abych knihu otevřela a s chutí četla dál a dál. Konec byl docela předvídatelný a jediné, co mě u knihy drželo, byl hlavní hrdina Don.

š.m.i.k
24.05.2021 5 z 5

Vtipná oddechovka, těch není nikdy dost ;) Bavila jsem se, ale ve skutečném životě bych takového chlapa asi "zabila"...

Isew
24.02.2021 3 z 5

To byl příběh jak na houpačce. Chvílemi to mělo neuvěřitelný spád a chvílemi to byla nuda k nepřečkání. Líbilo se mi, jak hlavní hrdina sestavil dotazník, který mu pomůže vybrat dokonalou manželku a očekával, že ji najde. Shodou okolností jsem zrovna v tu dobu narazila na jednu reality show, která fungovala na podobném principu (spoiler - nefungovalo to). Zvláštní je, že ač vědec, vůbec nezohlednil fakt, že by ta jeho dokonalá partnerka nemusela mít zájem o něj. A zvláštní opravdu bylo, že ty potencionální partnerky opravdu vyplnily dotazník a všechny, které pozval, si s ním i vyšly. Trochu přitažené za vlasy, ale špatné to nebylo.

Janadvorackova
07.02.2021 2 z 5

Příběh podle anotace vypadal dobře. Hlavní hrdina, jako mnohým tady, mi "někoho" připomínal. Ale oproti Donovi je Sheldon roztomilé hebké kotě, co v klubíčku si spí.
Hlavní hrdina této knihy je... mnohem víc na zabití.
Některé pasáže vtipné byly, ale ve výsledku jsem humor hledala lupou.

jaroiva
07.01.2021 5 z 5

Existují pro mě jen dva druhy humoru, ten, co mi sedí, a ten, co mi nic neříká. U knih s nálepkou "humor" se tedy výsledek dostane buď na 5* nebo někam hodně nízko.
Tohle je ten první případ. Prostě mě to bavilo. Poslechla jsem jako audioknihu, skvěle načtenou. Doporučuji.

kaja3190
03.07.2020 5 z 5

Kniha mě bavila, protože v ní byly různé vtipné momenty a v hlavním hrdinovi jsem se mnohokrát našla a to hlavně v těch jeho rituálech.

lucifess
08.06.2020 5 z 5

Velmi jsem se bavila při čtení těchto řádků. Rozhodně více se mi líbila první část knihy, ke konci se už příběh i humor vytrácel. I tak jsem ale byla velmi potěšená, že jsem si knihu vybrala, ač obálka se mi nelíbila.

Toffee
24.05.2020 2 z 5

Ne. Tady jsem opravdu sáhla vedle. Čekala jsem humor a dostalo se mi nudy (přitom hrdina je kopií Sheldona z Teorie velkého třesku, takže přísliby tu byly). Druhou půlku už jsem vzala rychločtením, kdyby se to náhodou zlepšilo, tak abych o to nepřišla. Nestalo se.

Daenerys
18.05.2020 3 z 5

Možná jsem tomu nevěnovala dostatek pozornosti, ale jako zas taková pecka mi to teda nepřišlo... Celkem milé, ale v podstatě o ničem.