Dominika na cestě Jižní Amerikou

Dominika na cestě Jižní Amerikou https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367192/bmid_dominika-na-ceste-jizni-amerikou-3a2-367192.jpg 4 290 79

Velká cesta malé motorkářky. Metr a půl vysoká Dominika s ještě menší motorkou se vydává sama napříč Jižní Amerikou. Setkává se s padouchy i vzteklými psy, s poruchou i nemocnicí. Být to fikce, čtenář by si řekl, že to autor se zážitky přehnal a Dominika je neohrožená cestovatelka, kterou nic nezastaví. Ona se však bojí úplně všeho a jede dál jen proto, že si myslí, že se to zlepší. Nezlepší. A čím hůř je, tím víc je jasné, že jedinou obranou je dělat si z toho všeho srandu.... celý text

j287
16.10.2018 5 z 5

Naprosto super kniha, napínavá, poutavá, vtipná bez příkras skutečnosti. Doporučila bych všem samotným cestovatelkám. Spousta lidí kritizuje negativní zkušenosti (nemoc, porouchaná motorka, boj s celníky..) ale podle mě i právě toto k cestám patří a žádný cestovatel nezažívá nonstop jen radost, ale málo kdo o tom mluví nebo píše. Obdiv Dominice, že to nevzdala a motivace tolik se všeho nebát.

Pařmen
08.10.2018 5 z 5

Kniha Dominika na cestě je kniha kterou jsem přečetl jedním dechem jak se řiká. Kniha je velmi vtipná a zajímavá. Dominika popisuje svoji cestu a země které projíždí ale i trablé které se jí na cesté přihodily at už s poruchou motorky nebo se zdravím. Opravdu je to neuvěřitelný příběh který by klidně mohl být z filmován. Kniha mě bavila od začátku do konce a na konci každé projeté země jsou krásné fotografie. Dávám plný počet hvezdiček protože kniha je opravdu krásná, vtipná a místy i napínavá. :-)

Gooverka
02.10.2018 3 z 5

Cesta sama o sobě musela být opravdu zajímavá, plná zvratů i problémů. Kniha na mě působila dost rozporuplným dojmem, v někerých momentech jsem ani nedýchala a s Dominikou soucítila, v dalších mi vadila stylistika, věčné stěžování si i negativita, jako kdyby autorka ani cestovat na motorce nechtěla. Vrcholem mi přišlo, když popisovala, jak její motorka tu výšku určitě nezdolá, že na to není stavěná - potom nevím, proč takovou cestu podnikala.

Katka2382
01.10.2018 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem zhltla za jeden den(neděle).A u každé stránky jsem si říkala že ta holka je opravdu blááázen.Já to fakt obdivuji vydat se SAMA na takovoudle výpravu to jako fakt klobouk dolů.

Olia
06.09.2018 5 z 5

Výborná knížka, hodně jsem se bavila a těšila se, až zas budu mít čas číst.. a i přes poměrnou hmotnost knihy, jsem ji vozila v MHD .. ačkoli tu nejsou hlubší info o jednotlivých zemích, pocity a subjektivní vnímání jsou popsány báječně.. a to mě na tom hodně ba, stejně jako Dominičina posedlost urbexem.. pro ni jako fotografku ta urbex místa musela být prostě žrádlo (jak já jí ta místa závidím).. fotky v knize jsou víc než povedené! Dobrá práce Dominiko! (a samo Ládíku taky):-))

Purple7
03.09.2018 4 z 5

Ač oba originál, srovnání se Ziburou se nabízí. Obojí pohodové čtení, Ladislav vtipnější, ale Dominika napínavější. I tak jsem se ale bavila do sytosti. Zatímco Ladislav byl detailnější, Dominika vypíchla to nejzajímavější. Obojí mělo něco do sebe. Je ale fakt, že i Dominika někdy zacházela do takových detailů, které bych snad ani vědět nemusela. :) Ale i tak za ně palec nahoru, protože díky nim to bylo takové opravdovější a snazší tomu všemu uvěřit. Oba mají můj respekt, já bych se po..... strachy už na cestě do Prahy na letiště.

MichaelaH
03.09.2018 5 z 5

Čtivě napsaná knížka. Dobře jsem se bavila, občas se člověk neudrží a musí se zasmát nahlas. Nečekejte podrobný popis navštívených zemí, ale skvěle a bez uhlazení vyprávěné příběhy, které se po cestě dějí.

MildeZ
01.09.2018 4 z 5

Nebylo to věru zlé, bylo to prostě jiné, komplikovanější, ale osobně i tak si představuji cestovatelské zážitky v cizích zemích. A zvláště pak v Jižní Americe :-) Kniha se mi líbila i po grafické stránce!

Andynka
19.08.2018 4 z 5

Cestopisy nečtu, ale tuto knihu jsem vyhrála, tak už by byla škoda si ji nepřečíst. A dobře jsem udělala. Kniha mě moc bavila, krásné fotky. Četla jsem hodně recenzí, kde lidem vadilo, že jsou v knize napsané jen negativní historky a že je to odradilo se někam vůbec podívat, ale jako cestovatel si vždycky nejdřív vzpomenu, co se nám všechno stalo a zasmějeme se tomu, protože to krásné se moc dobře popsat nedá a tady to spisovatelka doháněla krásnými fotkami z cest. Takže za mě opravdu super počtení. Hned bych na pár míst jela také. :)

Jolina
05.08.2018 2 z 5

Nějak to nešlo...když se mě manžel zeptal, jaká ta kniha je, tak jsem to shrnula do několika vět - hlavní autorka stále opravuje motorku, případně jí, nebo je nemocná...možná to bylo tím, že kniha obsahovala cestu napříč Amerikou - možná jsem očekávala hlubší vhled do jednotlivých států. Chápu, i cesta může být cíl...ale to ponoření mi tam prostě chybělo. Nejvíce jsem se vždy z každé země těšila na fotografie:-D Tak snad příště.

alca.h
04.08.2018 3 z 5

Dominika sama o sobě tvrdí, že není motorkářka a že zas tak dobře jezdit neumí. Není prý ani cestovatelka, často jí ty země, které dosud projela, byly ukradené. Na cesty se vydává jen proto, že se chce projíždět na motorce.
Projížďka po Jižní Americe je ale trochu drsná. Po přečtení mám dojem, že tuto jízdu si příliš neužila. Snad jen poslední jedna dvě země jsou spojené s optimismem a radostí z cestování. Do té doby na mě její cestovatelský deník působí dost sklesle. Neustále se jí něco nedaří - motorka nejede, servis s její motorkou nemá zkušenosti, pak motorka zase exne, ona se všeho bojí, celníci nepracují, zdraví zlobí. Za mě ale klobouk dolů, že to nevzdala, že si jde pořád za svým.

aychend
09.07.2018 2 z 5

Knížka se četla hodně rychle, a kdyby mě bavila, zhltla bych ji za večer. Ale to "kdyby" se bohužel nekonalo. :-( Takhle jsem ji odkládala a nutila se do pokračování. Připadalo mi to jen jako seznam nehod, které se jí staly, co se jí nelíbilo, co jí vadilo, kdy bylo blbě jí, kdy motorce a jak dlouho seděla na celnici. Holt to není moderní Evropa, tak se nemá čemu divit. Vypadá to, jako by celou cestu jen protrpěla a nic krásného ji vlastně nepotkalo (ty světlé výjimky to nezachrání).

Jen jsem si říkala, proč to vůbec dělá? Komu chce co dokazovat? Asi patřím mezi ty, kteří nikdy nepochopí, proč tito dobrodruzi si vezmou na cestu na konec světa, kde pomalu není moderní civilizace, ten největší vehikl, na který nejsou náhradní díly pomalu ani v Evropě, a proč se pak tak hrozně diví, že oprava trvá měsíc a víc?

Barticek
05.07.2018 5 z 5

Dominika mě bavila stejně jako princ Ládík - velké plus pro Dominiku jsou krásné okomentované fotografie na konci kapitol.

Petrasuvicka
28.06.2018 4 z 5

Kupovala jsem v předprodeji a když mi o měsíc později dorazila domů, byla jsem překvapena jaký designový kousek na mě čekal. Krásné fotogalerie na konci kapitol, trefné a vtipné ilustrace. Navíc v každé situaci poznávám svoje vlastní reakce, protože se bojím stejných věcí. A co víc, hrozně jsem se si při čtení odpočinula. Navíc některé pasáže si pamatovala z doby, kdy je aktuálně řešila na facebooku, třeba leguán / kuře v Ekvádoru a složité shánění náhradních dílů.

Yanic79
28.06.2018 4 z 5

Sledoval jsem Dominiku po celou dobu cesty na soc. sítích, takže jsem její zážitky už znal. Kniha je hezky napsaná, občas je tam těch "strachů" až příliš mnoho, ale já bych se asi bál taky :) Vtipná umí být taky a hezky fotí. Občas mi přišlo, že jsou některé zážitky popsány příliš stručně, ale asi to jinak nešlo, jinak by to bylo na několik pokračování. Velké + za Ilustrace Dany Lendl.

veronika0382
21.06.2018 5 z 5

Dominika na cestě Jižní Amerikou je pro každého, kdo miluje cestování, poznávání cizích zemí, dobrodružství, zvyky v Jižní Americe, motorky a prostě život. Budete se bavit, budete se smát, budete Dominice držet palce, ať to vše ustojí, zvládne a může pokračovat dál. Více v mojí recenzi zde v záložkách :)

mira.l
19.06.2018 5 z 5

Sice by se tam pár nedostatků našlo (opravdu jsem přehlídl třeba pasáž z jezera Titicaca nebo tam fakt o něm není v textu ani slovo??), a je taky do jisté míry pravdou, že to byl ze značné části popis toho, jak Dominika šla z jednoho povětšinou zdravotního průseru do druhého, ale za to, JAK jsou jednotlivé pasáže napsány ("To je den. Posrat se a píchnout", "...dřepí tam a kaká", "Proč to piju, nechápu. Musím si dolít tereré", a mnohé jiné), tomu prostě ten plný počet dám:).
A v neposlední řadě si zaslouží zmínku grafická úprava knihy. Dominika na cestě pořídila opravdu nádherné fotky, které jsem prohlížel už během její cesty na facebooku, a naštěstí je jich v knize docela dost a ve velmi dobré kvalitě. A knihu velmi pěkně doplňují ilustrace Dany Ledl, v čele se samotnou obálkou. Ten nápad se zrcadlovým obrázkem je výborný:)!

Guinevra
17.06.2018 5 z 5

Jedním slovem bomba, přečteno za 2 dny, 2 dny po vydání knihy:D

tomas8334
11.06.2018 5 z 5

Musím říct, že mě to dost bavilo. Cestu Dominiky jsem průběžně sledoval na FB, ale knížka s krásnými fotkami a vtipnými ilustracemi to posunula ještě o třídu výš. Velikej respekt před touhle slečnou!

cestopisné příběhy cestování Jižní Amerika české cestopisy motorkáři

2015  84%Dominika na cestě