Dokonalé ticho

Dokonalé ticho
https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 933 933

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Toto vydání knihy ještě není v prodeji.
Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Bude vydáno: , Lindeni

Perfect Silence , 2018

Migi99
10.06.2020 5 z 5

Opět velmi hezky a čtivě napsáno. Pro mě lepší než předchozí díl. Napínavé až do konce, trošku drsné provedení vražd, ale co taky pořád vymýšlet :-) celá série od Helen Fields je velmi povedená, moc hezky se to čte a člověk se do děje dostane hned od první stránky. Doporučuji všem, co mají rádi bandu vyšetřovatelů v čele s Avou, Callanachem, Trippem, Livelym atd. Už se těším na další díl.

Shanib
08.06.2020 4 z 5

Oba případy byly super, ale jejich vyřešení mělo trochu hořko-sladkou příchuť. Občas mi také přišlo, že by děj mohl být kratší.
Líbilo se mi nakouknutí do vztahu Seliny a Luca. Tuším, že spolu nevydrží, ale i tak mi je tato vedlejší postava daleko sympatičtější než Ava, kterou z nějakého důvodu všichni tak moc obdivují. Pak se nám tu rýsuje nová postava Paxe Grahama. Klidně se vsadím, že poleze Lucovi do zelí.

Trustty
05.06.2020 5 z 5

Ufffff.... :)))
Helen mockrat Vam dekuji za tuhle serii. Opet skvely pribeh s velkou davkou napeti, deje a obcasneho sarkasmu :)))
Doporucuji a tesim se na dalsi DOKONALY dil :)

ddkk
03.06.2020 4 z 5

Je neuvěřitelné, že autoři thrillerů jsou stále schopni vymýšlet další a další nové způsoby jak oběti svých zločinců trápit, mučit, unášet a zabíjet. A zdá se mi, že Helen Fields je skutečně vynalézavá, i když motivace zločinů už ta jednoznačné nejsou.

Trochu mi vadila rychle a trochu do ztracena ukončena druhá dějová linka, týkající se bezdomovců. I když na ní možná autorka chtěla ukázat pravý charakter komisařky Overbeckové, která mně osobně zas tak nesympatická není - tedy, až na ten úlet na jejím pracovním stole...

Dávám za čtyři a doporučuji.

Hella
31.05.2020 3 z 5

Tak fajn, zase o něco lepší díl než ten výrazně slabší předchozí. Jen mi také připadá velmi blbá nepochopitelná realita Spojeného království, kdy policisté běžně nenosí zbraň. Pak se perte s padouchem, když on má navrch!

Bulldog
28.05.2020 5 z 5

No opět super díl a vůbec nevím co víc napsat...celý vyšetřovací tým je opravdu sympatický a mě tam hodně bavila i lady Overbecková,dračice se vším všudy :)) pomalu si zvykám i když těžko, že v Anglii a ve Skotsku policejní sbor snad vůbec nepoužívá zbraně a občas jsou členové sboru až příliš empatičtí a humánní tam, kde se tomu dá jen těžko uvěřit.. ale jinak samozřejmě knihu doporučuji a čekám na další díl.

rlupinek
21.05.2020 4 z 5

Další díl výborné série, kde mě snad víc než případy vražd potěšil otevřený konflikt Avy s nadřízenou (škodolibá radost - ta baba byla nesnesitelná!). Asi jsem čekal nějaký hlubší motiv vzhledem k brutálnosti provedení vražd. Další problém, který mám je s ukončením dějových linek, a to jak hlavní (nemůžu prozradit, kdo četl, asi pochopí), tak i vedlejší s pořezanými bezdomovci... Jakoby došel limit stran a další se dozvíme v další knize. I tu si ale určitě přečtu, asi to byl záměr autorky.

ivousekk
21.05.2020 4 z 5

Bylo fajn, přiměřeně napínavé, o level výš než třetí díl, který v kvalitě hodně spadl. Ale i tak nedosáhl na úroveň prvního dílu.
Co mě až trochu rozčilovalo, že zase zůstal otevřený a nevyřešený osobní vztah Calanach – Turnerová.

Titas9001
21.05.2020 5 z 5

Trochu Carter v sukních, a to mě hodně baví. Sympatický detektivní tým, svižné tempo, napětí v každé kapitole. Ta bezdomovecká linka tam pro mě snad ani nemusela být a bylo by to ještě lepší, i když se na krátkou chvilku protnula s dějem, aby se ještě více poodkryly charaktery. Ale co už! Celá série si drží úroveň, a tak se máme na co těšit

Dela111
19.05.2020 5 z 5

Tento díl je lepší než předchozí, nechybí tu spád, napětí a zajímavá zápletka. Trochu mi vrtá hlavou, že ve Skotsku podle autorky policie asi nenosí klasickou služební zbraň. I když, pravda, výběr jejich zvláštních zbraní čtenáře aspoň pobaví - když přijde na věc, bojují vidlemi a cihlou... :-)
K postavám - Ava výrazně změnila slovník, tříbí si ho po vzoru lidových mas. Lively je lepší a lepší, ten chlap mě baví. Co se týče Overbeckové - potvrdilo se mi, že je to zajímavá postava ;-). Celkově Luc i Ava měknou a já se obávám, aby autorka do thrillerové série nezačala přidávat větší množství romantiky než je únosné...
90 %

martinka07
19.05.2020 5 z 5

Nejdřív mě mrzelo, že více prostoru nedostal rozvoj vztahu mezi Lucem a Avou, ale ten závěr to trochu vynahradil... Tak třeba se dočkáme v další knize.

Lenny.Wolf
14.05.2020 5 z 5

Z minulé knihy jsem byla lehce zklamaná protože příběhu zmizel ten spád, který mám na téhle sérii ráda, ale takhle kniha zase celkový dojem napravila. Těším se na další pokračování této "dokonalé" série :)

RADOST
12.05.2020 5 z 5

Tato série je prostě dokonalá! Přeji dokonalý čtenářský zážitek.

JustWomen
10.05.2020 5 z 5

Dokonalé čtení, četla jsem všechny Dokonalé díly a jsem opět spokojená. Konečně zase inteligentní policejní sbor, obdivuhodné postavy, vztahy a způsob vyšetřování na úrovni.
A nejvíc miluji Avu, je prostě úžasná, svá, inteligentní a nenechá si nic líbit.
Helen Fields, thank you.

Awča
09.05.2020 5 z 5

Velmi čtivá detektivka, ještě o něco lepší než předchozí díl. Tentokrát mě bavily oba vyšetřované případy. Byla jsem napjatá, zda se podaří unesené zachránit, zajímavé byly i životy dívek do osudného okamžiku. Druhý příběh celkem vhodné sekundoval hlavní dějové lince. Dobře vykreslena byla i situace na stanici, návrat Salterové, a přišla jsem na chuť dokonce i Livelimu! Opravdu! Moc se mi líbil hezký vánoční závěr.
Prostě povedený kousek.

Katulinka69
08.05.2020 5 z 5

Ano,ano,ano.Plny počet, tohle bylo přesně podle mého gusta. Prosím další.

irva
08.05.2020 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Těším se na další

happy-smile
06.05.2020 4 z 5

Tato autorka umí velice dobře psát. Stále se jí daří přicházet s dalšími zvrácenými způsoby vražd. Oba vyšetřované případy jsou zajímavé. S nimi se prolínají různé osobní linie, boj Avy proti byrokracii, návrat Saltrové, zkrocení Livelihy atd. Prostě dobře vyvážená kombinace vyšetřování a dalčích věcí okolo Snad už se v nějakém z dalších dílů dočkáme prozření Avy a Luca.

Sabča92
05.05.2020 5 z 5

Dokonalé ticho je čtvrtým dílem ze série, ale není zde nutná znalost předchozích dílů. V knize se řeší dva různé případy, s čímž jsem se v knize setkala poprvé. Charaktery vyšetřovatelů v tomto příběhu jsou uvěřitelné a mají také své chyby. Vyšetřování zabíjení mladých žen není vůbec snadné, jelikož je vrah opravdu pečlivý a nezanechává za sebou žádné stopy. Obětí přibývá a napětí roste. Ačkoliv primárně sledujeme kriminalisty, autorka nám umožňuje nahlížet na střípky násilí, kterého se dopouští Zabiják panenek. Téměř do konce ponechává záhadu nevyřešenou, a díky čemuž jsem byla napnutá jak kšandy a knihu nedokázala téměř odložit. Ze závěru jsem nadšená. Autorka nic nepřekombinovala, naopak ponechala vyšetřovatelům jejich lidskost. Navíc se celý příběh odehrává ve Skotsku, které jsem si díky sérii Cizinka velmi oblíbila. S přibývajícími stránkami se napětí dalo krájet a já si s každou další obětí přála, aby se konečně podařilo Zabijáka chytit. Zabiják panenek je geniálně zpracovaný vrah, který mě děsil a fascinoval zároveň. Závěr si ponechal otevřená vrátka. Zápletka postavená na víře je dle mého názoru opravdu geniální. Právem patří mezi TOP thrillery a dávám plný počet hvězd!

Petronela16
29.04.2020 4 z 5

Výborná detektívka, lepšia ako predošlá...Zase však dávam * dole, kvôli tomu nešťastnému vedľajšiemu deju s tými bezdomovcami.Neviem prečo autorka v každej jednej knihe musí nejakú tú vedľajšiu linku pridať, myslím, že by to bolo aj bez nej fajn.Ale OK , rešpektujem, asi je to jej charakteristická črta.Odporúčam aj tak prečítať.