Dokonalá manželka

Dokonalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/bmid_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 4 596 203

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife , 2019

E_Lan
08.11.2020 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení s krátkými kapitolami, trochu sci-fi nádechem a hlavně poučením o postižení dětí a jak se s ním vypořádat. Konec se přiznám mě malinko zklamal, ale jinak jsem se celou dobu dobře bavil.

Rowana
05.11.2020 3 z 5

Sci-fi thriller z prostředí robotiky, v němž se ale robotika jako taková nebo umělá inteligence obecně vlastně příliš neřeší a nijak zvlášť se nehledí na to, co je a není pravděpodobné. Trochu jako Stepfordské paničky, k nimž sebe sama knížka tak trochu přirovnává. Ne, o sci-fi tu vlastně vůbec nejde, i když se o něj příběh otírá.
Hned od začátku je čtenáři jasné, že všechno bude asi trochu jinak, než se mu přímo předestírá, už proto, že se jedná o thriller. Ale jak to bude jiné, v čem se ten příběh zvrtne a jak moc?
Na několika místech jsem dost lapala po dechu, jinde jsem pokyvovala hlavou splněným očekáváním. Závěr pro mě byl překvapení. Velkým. A pak ještě o něco větším.

lendinka.k
02.11.2020 5 z 5

Tak něco podobného čtu poprvé. Vyprávění ve druhé osobě je pro mě také novinka. Myslela jsem, že je to schválně, aby byl děj více sugestivní, ale má to jiný záměr. Teprve na konci se dozvíme, kdo je vlastně vypravěčem. Přestože hlavní hrdinka je robot, moc jsem jí fandila, a úplně jsem ji chápala. Trochu lze srovnávat s Čapkovým R.U.R. - zamyšlení nad tím, jak bude fungovat vztah robotů a lidí, jaké to bude mít následky... Nejvíce šokující byl závěr. Ten jsem musela přečíst dvakrát, abych vše pochopila. Ocenila jsem, že v knize nejsou žádné zdlouhavé technologické postupy. Citově se mě dotýkal příběh autistického dítěte a dopad této choroby na celou rodinu. Od knihy se nedalo odtrhnout.

Lelaqu
31.10.2020 5 z 5

Knihy od Delaneyho miluju, a tak bylo jasné že tahle mě nemine. Ze všech tří knih bych řekla že Manželka je nejslabší, ale i tak je to pecka! Upřímně můžu říct, že ani já sama jsem na konci nevěděla, co je pravda a co ne. Navíc, miluju jak autor žije a vylíčil život s postiženým synem

milpri
26.10.2020 5 z 5

Čistě náhodou jsem se dostala k této knize a nelituji. Byla skvělá, děj mě pohltil a měla jsem jí rychle přečtenou. Byla jsem překvapená, že mě toto téma zaujalo. Doporučuji!

kačenka80
07.10.2020 5 z 5

Po dlouhé době zajímavé téma. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Překvapila nejen námětem ale také koncem. Sci-fi nemusím ale vřele doporučuji. Čekala jsem nudnou paničku co se stará o dětičky ale kniha mi vyrazila dech.

martina2540
06.10.2020 5 z 5

V první chvíli jsem byla zděšená, že se mi do rukou dostala kniha se sci-fi tématikou a ani jsem ji číst nechtěla. Během pár minut jsem se začetla a knihu jsem téměř nemohla odložit, děj byl napínavý a závěr mě překvapil.

Pdede
05.10.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, který byl napínavý až do samého konce.

Jahnet
05.10.2020 5 z 5

Pro mě vážně úžasná kniha...moc pěkné!

Katulinka69
29.09.2020 3 z 5

No já teda nevím, docela mi dělalo problém si udělat reálnou představu, ale nakonec to nebylo tak zlé, plný počet hvězd, ale určitě ne.

janik6969
27.09.2020 5 z 5

přečetla jsem a musím zhluboka dýchat... čtivé od začátku až dokonce, za samotný závěr, tj. cca 60 stran, bych dala 7 hvězdiček, skoro každou stránku, každý odstavec jsem musela číst dvakrát a pomalu, abych to vše pochopila a neztratila se, kdo je kdo... četla jsem všechny tři autorovy knihy a Ta přede mnou a Dokonalá manželka se "perou" o první místo.. .ne žánrem, ale napínavostí a to je pro mne to nejdůležitější

cmelda26
23.09.2020 5 z 5

Dokonalá manželka - dokonalý thriller - dokonalý konec - za mě kniha čtivá od začátku do konce.

Mojepočteníčko
22.09.2020 3 z 5

Dokonalá manželka nebyla můj šálek kávy. Přitom se mi obě předchozí autorovy knihy moc líbily. Nemám ráda tematiku umělé inteligence. Závěr byl překombinovaný, mnohdy jsem se ztrácela, chaos.
Chválím obálku, čtivost, kratší kapitoly, podle kterých se dalo snadno orientovat - díky názvům jsem aspoň přibližně věděla, kde jsem.
No, jsem zvědavá, co si pro nás autor připraví příště.

LucaR8
20.09.2020 2 z 5

Jako klobouk dolů tohle celý napsat a hlavně to vymyslet. Neměla jsem ani ponětí, kdo knihu vůbec vypráví až teda k rozuzlení, co bych nevymyslela a nečekala ani náhodou. Pasáže s autismem bych úplně vynechala. Dobře se to četlo, to neříkám, ale tohle už ne.

HanaNov
20.09.2020 3 z 5

Předchozí knihy jsem doslova zhltla, ale do Dokonalé manželky jsem se nemohla vůbec začíst a když jsem si k tomu sedla, vůbec mě to nebavilo. Nevím, čím to je, nápad je zajímavý, čtenář celou dobu neví, na čem je, hodně překvapivý je i hlavní vypravěč (celou dobu jsem si lámala hlavu, kdo to vlastně příběh vypráví a na konci mi spadla čelist), ale přesto všechno jsem se musela donutit, abych knihu neodložila.
Popravdě jsem chtěla dát dvě hvězdy, ale konec byl povedený, takže trošku vylepšil skóre.

Angelicca
13.09.2020 2 z 5

Tato kniha mě nenadchla, sci - fi mi nevadí, ale tohle bylo na mě nějak moc:/

klarence
09.09.2020 3 z 5

tak přiznám se, že mne kniha krapet zaskočila a to nejenom ve stylu psaní, ale musím říct, že se mi kniha nakonec četla dobře.. konec mi trochu zklamal,ale kniha jinak se mi celkově líbila

Simmminek
07.09.2020 5 z 5

Jedním slovem: NECHÁPU! Nechápu, jak někdo (autor) může mít takovou fantazii a vymyslet tak skvělý a nepředvídatelné děj. Úžasné. Kdybych si před začátkem přečetla, že je to o umělé inteligenci, asi bych knihu odložila. Takové žánry nepreferuji. Ale tohle bylo něco jiného. Opravdu skvělá knížka i přes počáteční zděšení.

Peyka
29.08.2020 3 z 5

Jak řekla Lucka Zelinková (online marketing Luxor - kdo ji nezná, měl by se mrknout ;)), tohle je prostě šmakoláda! Naprosto souhlasím. Pro mě už třetí Delayneho kniha, kde jsem vypozorovala, že autor má velmi zvláštní vztah k neživým věcem a vcelku dobře experimentuje s moderními technologiemi.

Děj plyne svižně, krátké kapitoly jsou výstižné. Zajímavé jsou ty psané v neobvyklé du-formě referující k ještě zajímavější hlavní postavě. Zásadní roli opět hraje technika a její vliv na člověka. Vztah kybernetiky a autismu se mi taky moc nelíbil, bylo to až moc přitažené za vlasy.

Kniha je překombinovaná, ale tak nějak dobře, proto ta "šmakoláda". Autor myslel na každý detail.

Těším se na jeho další počiny,pro mě ale zůstává číslo jedna Ta přede mnou.

martin3554
26.08.2020 3 z 5

Musím říci, že mě tato třetí kniha tolik nenadchla. Sice tradiční autorův pohled minulost - současnost, navíc strašně překombinovaný děj i závěr a propojení cybernetiky a autismu není můj šálek čaje. Kniha Věř mi se mi líbila daleko více.

roboti autismus umělá inteligence psychologické thrillery technologie budoucnosti thrillery pro ženy

J. P. Delaney (p)
britská, 1962