Dohadzovačka

Pôvabná historická romanca obľúbenej americkej autorky. Od svojho vstupu do spoločnosti si krásna, duchaplná Olivia Byrdová zapisuje poznámky o každom slobodnom mužovi. Jej záznamy už pomohli niekoľkým priateľkám zakotviť v manželskom prístave, no zatiaľ nenašla nikoho, kto by sa k nej aspoň trochu hodil. Keď jej však cestu skríži lord Neville Hawke, odrazu všetci muži v jej denníku vyzerajú v porovnaní s ním priam dokonalí. Hawke je totiž svetácky bonviván a vychýrený londýnsky zvodca......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123821/dohadzovacka-123821.jpg 4.2101

Dámy (1.)

The Matchmaker (2001)

Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Kniha Dohadzovačka

ariel platto
28.09.2018

První polovinu knihy mi hrdinkou odmítáni muže jejího života nevadilo - chápala jsem ji. Ale že to bude trvat až do konce knihy mi fakt vadilo. Ale přesto musím dát plný počet. Krásná růžovka.

Ydisara
01.08.2018

Olivie mě na začátku dost štvala, zvlášť ty její představy o pomstě, kdy Nevilla chtěla zničit před hostiteli jen proto, že ji urazil, jako by jí vůbec nedocházelo, že u něj nejde jen o něj, ale obchody potřebuje kvůli lidem, kteří na něm závisí...
Prostě malé rozmazlené dítě...

moudivlacek
20.01.2018

Nádherný příběh, červená knihovna, přesto to pro mne nebyl lascivní příběh o milování dvou lidí. Byl to příběh člověka, který si na sebe vzal pocit viny, který vlastně vinou nebyl, najednou vidí ženu, která ho láká, když v ní zjistí lady, nemůže si pomoci, ale chce ji. Láká ji její divokost, nepoddajnost a ráznost. A tak se začne rozvíjet láska dvou lidí, i když se jí brání zprvu oba, pak jen oba, pak zas on, ale vše se vyřeší a vše je tak, jak má být.
Hezké oddechové čtení - pro mě plus - že je to příběh ze Skotska.

účetní
30.10.2017

Moc hezká a čtivá kniha, pro mě byly obě postavy velmi sympatické. Olivia byla samostatná, inteligentní a nakonec dokázala nahlédnout Nevillovi do jeho bolavé duše a přesvědčit ho, že si zaslouží nechat bolest a smutek za sebou a žít dál, jelikož Nevill nebyl ničema a neotesanec, ale osamělý chlap s dobrou povahou a charakterem, který se jen sám nedokázal vypořádat s tím, co si prožil. Možná mohlo být v knize méně úvah, hlavně u Olivie a trochu více zápletek, ale i tak moc hezké.

havrmoni
26.10.2015

Velmi hezký příběh,ale nevěděla jsem si rady s Olivií. Příliš rychle mluvila než přemýšlela,ale její rozhodná povaha mě v určitých situacích potěšila. Nevill byl zlatíčko.

marijko
19.01.2012

Velmi čtivé, Nevill je i přes svoji nepříznivou divokou pověst velmi sympatický. Opravdu doporučuji ke čtení.