Dobrý borec Antonín

Dobrý borec Antonín https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156944/dobry-borec-antonin-156944.jpg 4 24 5

Veselý příběh ze studentského a sportovního života z doby první republiky. Jeho hrdiny jsou mladí lidé, kteří přes nepřízeň a nepochopení svého okolí a s nedostatečným vybavením i bez odborného tréninku statečně bojují za vítězství v lehkoatletických závodech o středoškolský pohár.

mol378
21.11.2023 4 z 5

Zítra ráno, bože bože, benátské zas uzřím dóže! Malinko školometské, protože Antonín byl strašlivě uvědomělý. Ale jinak sranda jako asi každá kniha od těchto autorů. A protože si jako mnozí trošku idealizuji 1.republiku (aspoň v některých oblastech myslím ne zcela nemístně) a mám ráda dobu, kdy dámy hrávaly tenis v dlouhých sukních, třeba moje babička, a dědeček jako obchodník obuví, koženou galanterií a potřebami pro hry a sport byl jedním ze zakladatelů nikoli nevýznamného dosud hokejového družstva v našem městečku, hodnotím čtyřmi hvězdami. Za nadšení a vlídný humor.

Turlogh
18.10.2018 5 z 5

Co říci ? Je to vtipné, zábavné, čtivé, jako všechny knihy od pana Jaroslava Žáka. Doporučuji, doporučuji, doporučuji.

evelinka
16.12.2017 1 z 5

Tato kniha v sobě spojuje kouzlo první republiky a studentského života. Je psaná velmi vtipně, třebaže reálie jsou už pochopitelně zastaralé.

Metroušek
28.02.2017 5 z 5

Kdo má rád laskavý, inteligentní slovní humor, středoškolská léta, starosvětský život a počátky atletiky v naší vlasti, najde tu vše v neodolatelném podání slovutného Mistra Žáka.

Nacopak
01.08.2013

Já to četl kdysi hóóódně dávno a výborně jsem se u toho bavil.