Blesk

Blesk https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482986/bmid_blesk-j95-482986.jpg 5 18 18

Dobrodružství Jacka Courtneyho pokračuje! Jack se spolu se svými dvěma přáteli, Amelií a Xanderem, vydává opět do Afriky, tentokrát do Zanzibaru, kde na dně oceánu pátrají po pokladech. Takto získané peníze hodlá Jack věnovat projektům na záchranu korálových útesů. Poslední den pobytu se trojice přátel vydává dál než obvykle, jejich člun je vlákán do pasti a všichni tři padnou do rukou somálským pirátům. Aby jejich rodiče nemuseli platit výkupné, snaží se naši hrdinové vymyslet plán útěku. Po nuceném přesunu do výcvikového tábora pro dětské vojáky se jejich jedinou nadějí stává chytrý somálský chlapec Mo. Dokážou společně vyváznout z područí krutého Generála Sira? Druhý díl třídílné série.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Bookmedia
Originální název:

Thunderbolt , 2021


více info...

Přidat komentář

KláraH.
01.01.2024 5 z 5

Dnes doposloucháno jako audiokniha. Wow! Nelakuje, ukazuje dětem svět takový, jaký je. Bez příkras a sentimentu. Realisticky, ale přitom s citem. Témata, která se v dětské literatuře rozhodně nenosí, ale jsou fakt potřeba. Pecka. Honem na další díl.

JankaV80
18.01.2023 5 z 5

Velmi zdařilé druhé pokračování ze série Dobrodružství Jacka Courtneyho. Příběh Jacka, Amélie a Xandera nás tentokrát zavede do Zanzibarua hned poté do Somálska, kde má trojice přátel možnost poznat další z řady problémů dnešní doby - tentokrát je to chování pirátů, únosy dětí a jejich nucená převýchova ve vojenských táborech, včetně výcviku, aj. Příběh se mi moc líbil, byl napínavý, Jack a Xander se snažili Amélii v mnoha situacích chránit.
Zajímavá je i rodinná situace Jacka. V druhém díle na čtenáře čeká velké překvapení, Jack se bude muset rozhodnout, jak se k celé situaci "postaví".
Za mě (jako dospělou osobu) a i za syna, kterému se dobrodružství Jacka a jeho kamarádů moc líbí, velká spokojenost. Těšíme se na další, bohužel poslední, díl :)


Mája777
17.09.2022 5 z 5

Tento Jackův příběh nás zavede do Somálska mezi piráty a mezi dětské vojáky. Dost drsná zkušenost. I pro mě, pro dospělou, bylo těžké některé pasáže číst. Ale toto se skutečně děje a těžko se asi najde síla, která by to dokázala zastavit.
A k příběhu samotnému. Knihy na sebe těsně navazují a osudy hrdinů se proplétají. Líbí se mi to a doporučuji.
(17. 9. 22 - 21 560 - 47)

kris123
14.08.2022 5 z 5

Pány Smithe a Waklinga musím opět pochválit zejména za zasazení příběhu do originálního prostředí. Zrcadlí se v něm Smithova láska k Africe a také její obdivuhodná znalost. Díky ní můžeme na problémy zemí tohoto kontinentu nahlížet zase trochu jinak. Nedělám si iluze, že jedenáctileté děti si plně uvědomují, jak moc důležité pasáže v knize najdeme. Tím, že ale čtou, jak můžou ozbrojenci na moři - piráti - lupiči, co odvádějí děti do války, vlastně pomoct tamní hospodářské situaci nebo o tom, jak v moři postupně ubývá korálů, získávají cenné pohledy a názory už ve svém mladém věku. A čím dřív se o tom dozvídají, tím samozřejmě lépe!
Co se ale čistě děje týče, i tam nás čekají zajímavá překvapení. Jackova rodinná situace se nečekaně vyvíjí, charaktery postav se díky novým dobrodružstvím a výzvám posouvají. Očividně nám nezbývá nic jiného, než se pustit do dalšího dílu!

Autoři knihy

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021
Chris Wakling
britská, 1970