Dobrá znamení

Dobrá znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426835/bmid_dobra-znameni-2-vydani-ilustrovane-aYU-426835.jpg 4 1772 1772

(2. vydání - ilustrované) Dny jsou sečteny. Třeste se, vy, co nevěříte. V Tadfieldu začíná apokalypsa. Nadešel soudný den a tentokrát to není jen na zkoušku. Nadcházející sobotu po odpoledním čaji má přijít konec světa, a obrovská spousta lidí si vzala do hlavy, že se postará o to, aby se to skutečně stalo. Azirafal a Crowley mezi ně nepatří. Tahle dvojka, anděl s démonem, si potrpí spíš na dobrou hudbu, víno a knihy, které jim Země může nabídnout. Jeden druhého si postupně oblíbili, upřímně, vždyť se znají už od Počátku. Nejsou zrovna nadšení z toho, že by to všechno mělo přijít nazmar. Mocnosti však mají svůj plán, a tak Azirafal s Crowleym musí postupovat velmi opatrně, aby se jim podařilo ho překazit. Velmi opatrně. Dobrým začátkem by bylo najít Antikrista, který, jak se zdá, se jim ztratil...... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch , 1990

marlowe
19.07.2016 3 z 5

Pořád stejný problém s tímhle sympatickým Terrym: Chvílemi nekriticky nadšen (jazykem, stylem, vrstvením příběhu) – a chvílemi naopak zmítán pochybnostmi, jestli přece jenom knihu vprostřed čtení nezaklapnout a nepustit se do něčeho smysluplnějšího…

Cinik
13.07.2016 5 z 5

Fantastická parodie na rozličné trapné filmy a horory inspirované Apokalypsou či stavící příběh na vtělení ďábla nebo příbězích pokušitelů... Vřele doporučuji...

renefer
04.07.2016 4 z 5

jak to dopadne, když se spojí anděl s démonem, aby zabránili Armagedonu. Velmi poučný je návod na pěstování květin od Crowleyho, určitě vyzkouším :-)

BLeeCraleek
21.05.2016 5 z 5

Spojení Pratchett a Gaiman jenaprosto geniální. Každý z nich tam dal to svoje: Gaiman chlapce s vyjímečnými vlastnostmi a Pratchett nehoráznou srandu a jezdce apokalipsy… super!!!

qwill
16.03.2016 5 z 5

Není to Pratchett sám, jede v tom s Gaimanem. Ani Kantůrek s tím toho víc nesvedl.
Přesto dávám pět hvězdiček - oba jsou dobří, ale Gaiman píše čím dál víc americkým způsobem a na těch jeho knížkách je to poznat. Nejsou špatné, čtu je, hvězdičky dávám, doporučuju, ale moje krevní skupina je Pratchett.

sarka54
16.03.2016 3 z 5

Byla první od Terry a málem jsem ho tím odepsala... Neříkám, že je to úplně špatná kniha, ale úplně skvělá také není

LenkaWal
28.01.2016 5 z 5

Zase jednou pěkná vtipná knížka. Postavy vtipné a sympatické, mám občas ráda, když jsou sympatičtí i "padouši". A Crowleyho způsob pěstování rostlin mě opravdu pobavil. Gaiman mě baví čím dál víc a na Pratchetta se budu muset taky ještě podívat. Kdo se chce zasmát i když se blíží Armagedon, doporučuji.

RocketKing
17.01.2016 3 z 5

Neříkám, že Dobrá znamení jsou špatnou knihou, to určitě ne. Obsahují spoustu zábavně absurdních situací, vtipných postav a představivost autorů se doslova rozlétá do všech stran. Ale možná měl u nich stát ještě někdo, kdo by je dokázal občas trochu krotit a držet v mezích.

Benjiki
03.01.2016 4 z 5

Taková pojinačí zábava, na takových jiných 8/10. Některé pasáže se četly hůř, ne že ne, ale jakmile je na scéně Azirafal s Crowleyem, je to pošušňání s kvalitní kadencí hlášek a nápaditých situací. Jejich opilecká debata o ptáčkovi a vesmíru nemá chybu.

Andy74
01.01.2016 4 z 5

Azirafal a Crowley? Kámoši na život a na smrt? No a co, že je jeden padlý anděl a ten druhý občas neví, na kterou stranu se přidat ....... Když to vezmu obecně, byl to fajn příběh s "nějakou" zápletkou - nechtělo se mi v tento čas moc přemýšlet o vážných věcech - takže jsem to nechala těm dvěma :o) ....debata o mozkách velryb anebo o malinkých ptácima, kteří vytrvale chodí štreku na vysokou horu, aby si tam obrousili zobáky doplacata . Oblíbila jsem si i ostatní "kámoše" - čarodějku Novotrikovou, Newtona Pulzifara, Adama, Pepřenku, i toho jejich PSA, pekelného výlupka pekla a nepřítele koček. Vlastně bych se nechala klidně až do konce krmit jejich historkama, které byly vlastně pořád o tom samém.... Každopádně v části, kde začalo jít do tuhého - zkáza a armagedon přichází, mě to moc nebavilo. Vím, asi to byl cíl, ukázat nějakou "humornou" formou vážný problém, to čeho jsme my lidi schopní a co tropíme sami sobě a přírodě, co příjde když ......... no, smutku mám dost a mně se nechce o tom přemýšlet. Mám ráda Azirafala za jeho snahu, nebýt padlým andělem a nepropadat panice a mám ráda Crowlyho za to, že i když je hajzlík, často použije srdce. A to jeho "mluvící rádio" - hotový Orwel 1984 :o)))

Etule
21.12.2015 5 z 5

Geniální! :) Tak tahle kniha mě opravdu moc pobavila. Dvojice Azirafal a Crowley si mě naprosto získala. Žeru je! :) Rozhodně nelituji, že jsem dala na doporučení a knihu si přečetla.

Hilda_
12.12.2015 4 z 5

K této knize jsem se dostala díky předmětu Bible na univerzitě. :D Měla jsem zde hledat věci z Bible převzaté a překvapivě mě to dost bavilo. :)

Horalka5
01.12.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha! Jak bylo níže uvedeno, místy mi to připomínalo Stopařova průvodce galaxií a také nedokážu vysvětlit proč. Hlavní je, že knihu jsem přečetla jedním dechem, je velice vtipná, geniálně napsaná :))

alexvera
06.09.2015 5 z 5

Já tu knížku prostě miluju! .. Místy mi připomínala Stopařova průvodce galaxií a nevím proč, zato vím, že v žádné jiné knížce nejsou jeptišky satanistky, které šišlají na dítě pána pekel,po světě neběhají anděl s ďáblem kteří jsou vlastně kámoši, a celá kniha je tak absurdní že když zrovna nevalíte oči, tak se nekontrolovaně smějete. Co dodat .. snad jen to že spojení Pratchett a Gaiman je dokonalé jak počtení tak investice i využití papíru :)

Cacolinka
16.08.2015 3 z 5

No možná to není tak dobré jako Zeměplocha,....ale je tam Smrť. Jeho pozemská forma minimálně. A navíc se tam zase najde spousta mouder, které si normálně člověk neuvědomí (to je už takový zeměplošský rys).

Rita55
11.08.2015 2 z 5

Hm... Já nějak nevím - jsem se na tohle čtení těšila, ale bohužel jsem byla zklamaná... Skoro 4/5 knížky se nic nedělo, pořád je čtenář jenom seznamován s novými a novými postavami, které se v ději častokrát neohřejí víc než pár stránek nebo i řádků... a ty postavy, které zůstávají zase neustále někam zdlouhavě cestují a přesouvají se. Absurdity se sice konají a jsou třeba i úsměvné, ale dohromady to prostě nějak nefunguje. Očekávám, že knížka ve mě vyvolá aspoň nějaké emoce nebo zamyšlení, ale tady nic... Na konci je sice člověk zvědavý, jak to tedy dopadne, ale spíš proto, aby už byl konec a on mohl sáhnout po jiné knížce.

martin6849
24.06.2015 5 z 5

Tahle kniha patří do mých TOP 3. Absurdity by se daly přehazovat vidlemi, je to vtipné od začátku až do konce, příběh je skvělý. Kdo by chtěl až do skonání věků poslouchat Zvuky hudby, když může číst tohle!

LilyJane
31.05.2015 3 z 5

Ach jo... nakonec jenom 3 hvězdy. Můj milovaný Terry byl v knížce cítit, silně - v určitých chvílích téměř hmatatelně přítomný a přesto ho vždycky něco zazdilo. Jeho úžasně originální přístup k pojmenovávání postav byl téměř zazděn, jeho tak typický sarkazmus a nadsázka byly taky hodně umírněné. Neustále jsem čekala, kdy dostane víc prostoru a knížka víc šťávy, ale příběh se nesl ve stejném "přijatelném" duchu celou dobu. Jsem až příliš rozmazlená Zeměplochou a proto mi Dobrá znamení nestačí - když už Terryho, tak 100%.

zipporah
22.04.2015 3 z 5

Nie je to uz to, co vyhladavam v mojom veku, vlastne podobne, ale lacnejsie zartiky som pisala pred rokmi, no padlo mi to dobre a originalne, az som dostala chut napisat aj ja nieco vesele o uzivateloch sociálnej siete. Komiksova beletria je fajn.

galiana
27.03.2015 5 z 5

Skvělá a úžasné vtipná knížečka. Už dlouho jsem se tak nepobavila. Oba pány spisovatele mám ráda, tak byl úspěch skoro jistý, ale i tak mě překvapilo, jak jim to spolu celkem svědčilo. Rozhodně doporučuji. Nikde jinde neuvidíte tak sympatického démona jako je Crowley.

konec světa zfilmováno – TV seriál

Autoři knihy