Dobrá znamení

Dobrá znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15681/bmid_dobra-znameni-vVv-15681.png 4 1770 248

Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Crowley je padlý anděl, teoreticky tedy ďábel, prakticky však člověk. Celé stovky let je naturalizovaný na Zemi, kam byl nasazen jako "spící" agent. Miluje staré automobily a populární hudbu a všeobecně dvacáté století, protože to je mnohem lepší než století sedmnácté, a to zase bylo mnohem přijatelnější než to čtrnácté. Žije si skvěle, může si to totiž dovolit. Jistě tímto dalším příběhem T. Pratchetta a N. Gaimana nebudete zklamáni. Čeká vás setkání s Ním. Nastal totiž čas narození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečku to je. Dotisk vyšel v roce 2008.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch , 1990

Skřítek77
17.08.2018 2 z 5

Od pana Pratchetta jsem přečetla skoro všechno, co napsal, s panem Gaimanem jsem ještě neměla tu čest. Podle anotace jsme se na knihu moc těšila, ale byla pro mě velkým zklamáním - rozvleklá a téměř bez milého a inteligentního pratchettovského humoru.

Charlie119
09.08.2018 5 z 5

Pokud máte alespoň nějaký obecný přehled a smysl pro humor, bude se vám příběh o možném Konci líbit stejně jako mně.

Affares
09.08.2018 3 z 5

Ne a ne a ne. Jako tři hvězdy nejsou špatné ale knihu si znovu číst nehodlám. Kniha je nevyvážená a v první části naprosto zmatená. Ve druhé části už to bylo lepší. Zdaleka nebyla využita myšlenka a potenciál příběhu, což mne velmi mrzí. Nemohu říct, že by to bylo zklamání, Pratchett jde velmi silně vidět v knize ale nezachrání to. Pokud máte nasazenu laťku od Zeměplochy, nemějte velká očekávání.

Jane007
11.07.2018 5 z 5

Pratchetta jsem jednou zkoušela číst a nějak mě to nezaujalo. Tuto knížku jsem si zvolila hlavně kvůli Gaimenovi (abych ho měla ve Výzvě) a nevěděla jsem, co od toho čekat. Z počátku jsem se nemohla začíst, ale pak stránky nějak ubíhaly a já zjistila, že už jsem na konci. Super oddechovka.

toni-az
28.06.2018 3 z 5

Pratchetta mám celkem rád, Gaiman je jeden z mých oblíbených autorů. Nicméně tenhle společný kočkopes se nevyvedl. Gaimana v tom nevidím vůbec, Pratchett v tom poznat jde. Ovšem vtipné to je jako taková podprůměrná Zeměplocha.

Na druhou stranu, čte se to samo, dialogy mají úroveň a v příběhu jsou místy i zajímavé myšlenky. Takže za mě takový lepší průměr...

Tengrinor
27.05.2018 3 z 5

Nemohu si pomoct, ale nic moc. Kdo očekává klasického Pratchetta, ať si raději nepořizuje. Myslím, že ze spoluautorství je tu jeho styl v menšině.

Hadati
14.04.2018 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha, jak od Pratchetta, tak od Gaimana, a to jsem velký fanoušek Zeměplochy. Oba autoři se rozhodli zparodovat biblickou apokalypsu, kde nechybí armády nebes a pekla, hroziví čtyři jezdci apokalypsy, antikrist, čarodějky a lovci čarodějnic. A s velkou dávkou humoru Terryho Pratchetta a Neila Gaimana to více než funguje, kdy téměř na každé stránce vás něco rozesměje. Mnoha postavám zde budete fandit, kdy vám bude jedno, že jedním z nich bude padlý anděl, a druhým dokonce samotný antikrist. Téma knihy samozřejmě paroduje Bibli a obecně i křesťanství, ale dělá to takovým způsobem, že jen málokoho tím urazí. Přestože hlavními hrdiny je i skupinka dětí ne nepodobná partě ze Správné pětky (akorát jsou čtyři, pokud nepočítáte psa), je kniha určena pro dospělé, protože ne vše by děti pobraly. Ale to neznamená, že by se přitom také nebavily.

Skvělou zprávou také je, že po letech, které by se daly počítat už i na dekády, se v tomto roce konečně dočkáme zfilmování této úžasné knihy. A padlého anděla Crowleyho nebude hrát nikdo menší než David Tennant, známý zejména jako Doctor Who. Z jeho dalších rolí (např. Skrk z Harryho Pottera nebo Killgrave z Jessicy Jones) víme, že je tou správnou osobou pro ztvárnění této postavy.

Jennkie
16.03.2018 3 z 5

Tři hvězdy dávám pouze kvůli podvědomému srovnávání knihy s osttní tvorbou Terryho Pratchetta. Srovnání mi vyšlo v neprospěch Znamení. Je tam hodně znát odlišný rukopis Neila Gaimana, ale některé pasáže z vyvrcholení děje jsou psané tak tajemně, že mi došly až poté, co jsem knihu dočetla. Vůbec celé to zakončení bylo takové pro mě nijaké. Celou dobu to vtipně gradovalo pod taktovkou Terryho Pratchetta (i když tam bylo pár zdlouhavějších pasáží, které jsem přeskakovala) a ten konec tomu moc neodpovídal. Navíc jsem tak úplně nepochopila "konec" jezdců Apokalypsy. Crowley s Azirafatem jsou pro mě nejlépe napsané postavy v celé knize, ale když se to tak vezme, ve finále se moc nepředvedli a ustoupili ostatním, pro mě ne tak moc výrazným postavám, ve kterých jsem měla chvílemi mírný guláš. Jako fanoušek Terryho Pratchetta jsem malilinko zklamaná.

jakub2199
10.03.2018 4 z 5

Zvláštní kniha, velice by mě zajímalo jakým způsobem si autoři rozdělili úkoly při tvorbě. Styl knihy je nepřekvapivě kombinací Pratchetta a Gaimana. Lze najít mnoho příkladů humoru, který si pohrává s očekáváním čtenáře a literárními a kulturními klišé. Stejně tak hloubka a zároveň lehkost a až dětská komičnost nutí čtenáře se tu usmát a tu zavzpomínat na dětství. Jedinou výtku, kterou bych měl byla jistá nevyrovnanost plynutí děje. Chvílemi chvátá jako s větrem o závod a chvílemi je stojatý jako kámen. Přesto rozhodně stojí za přečtení.

RyonMathrin
19.02.2018 5 z 5

Tohle je výjimečná záležitost. Knihy Pratchetta i Gaimana patří mezi mé oblíbené, ale co tito mistři vytvořili v této knize, je prostě dokonalost. V knize není hluché místo. Možná, řekněme, že konec maličko ztrácí šťávu, ovšem stále si zaslouží plný počet hvězd.
Ten nápad, to je prostě pecka. A je to psáno s takovým humorem, ksakru, tak dobrým, nedá se to ani pojmenovat.
Kdybych měl uvést nejvtipnější věci, dostali mě soudobí jezdci apokalypsy. Zejména Hlad a Znečištění. A zástupci nebe a pekla na zemi taky nemají chybu.

Všem doporučuji. Skutečně všem, nemusíte být fanoušky fantasy nebo zmíněných autorů - věřím, že se úžasně pobavíte.

Kaik
04.02.2018 4 z 5

Veselá kniha o tom, že i sebelépe naplánovaný armagedon se se dá poměrně snadno pokazit. Typický britský humor a gejzíry nápadů v podání dvou mých oblíbených autorů. Bavil jsem se skvěle, jen některé pasáže mi přišly trochu delší.

Kobli
03.02.2018 5 z 5

Krásně a vtipně napsané. Výborně se čte.

Mayaku
17.01.2018 5 z 5

Z dua Pratchett-Gaiman preferuji spíše Pratchetta před Gaimanem, který mi i přes své geniální příběhové nápady nějakým záhadným způsobem ne vždy úplně sedí. A i když k oběma autorům mívám zpravidla nějaké výtky, tak zde se hoši spojili v naprosto dokonalé symbióze obsahující to nejlepší z obou autorů a vytvořili věru fenomenální dílko. Všimla jsem si, že tu často bývá kritizována roztříštěnost příběhu a nevyváženost jednotlivých příběhových linií, ale mně tohle vůbec nevadilo a bavila mě každá jedna dějová linka (ok, Crowley a Azirafal byli nejlepší, ale to z mého pohledu nijak neubralo na zajímavosti ostatních linií). Úžasně zábavné počtení, které rozhodně zařadím mezi své oblíbené tituly a budu doporučovat, kudy chodím.

Vlk.kh
29.12.2017 4 z 5

Ač s odstupem člověk spoustu hlášek a vtipů zapomene, tak dvě věci mám v hlavě stále - Když opilí démon a anděl rozprávějí o chystaném konci světa a čtyři jezdci apokalypsy :-D
Kde je Mor? - Brblal si něco o antibiotikách a šel a odpočinek.

VikJones
17.12.2017 4 z 5

Miluji Pratchetta, nemam rad Gaimana. Nicmene spojeni jejich sil v Dobrych znamenich, jejich vzajemne obohacovani a propojeni jejich typickych znaku promenilo tuto knihu ve velmi originalni a vtipny vysledek. Je univerzalni pro vsechny vekove skupiny a rozhodne necim, co by mel precist kazdy fanousek at uz jen jednoho z autoru nebo obou.

Melic
04.12.2017 3 z 5

S Pratchettem zkušenosti prakticky nemám, s Gaimanem jsem byl spokojen. Ale tahle knížka mi úplně nesedla, dřív by se mi myslím dost líbila. Ale teď jsem buď zhýčkaný kvalitou jiných knížek a nebo se mi změnil vkus a jsem suchar (to druhé je o dost pravděpodobnější). Chvílemi jsem se bavil, chvílemi jsem si říkal, že už by se mohl přiblížit konec.

Bublinka.
20.11.2017 5 z 5

Bezva čtení, sice mi déle trvalo, než jsem se zašetla, ale bylo to vtipné, zábavné a vůbec, doma si radši s Armageddonem nezkoušejte zahrávat.

KAREL6725
12.11.2017 4 z 5

Moje první kniha od Pratchetta, teprve potom jsem četl Zeměplochu , dobré, ale Zeměplocha je lepší. Přesto velice zábavná kniha.

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Je to čtivé, originální, vtipné. Bohužel jsem toho od Gaimana moc nečetl, zatímco Pratchetta jsem dříve četl prakticky pořád, a tak se mi zdálo, že na mne spíše víc pomrkával on, než Gaiman, to je nicméně věc názoru. Každopádně je to výborná kniha, která mne nejednou rozesmála. Vřele doporučuji.

BigDeal
14.10.2017 3 z 5

Pokiaľ by sa kniha sústredila vyslovene na Armagedon a hlavné postavy Crowleyho s Azirafalom, skákal by som nadšením. Takto som rozpoltený. Na jednej strane tu máme kopec zaujímavých bočných postáv, vďaka ktorým príde k desiatkam vtipných scén, na druhej strane tieto postavy nie tak dobre zapadajú do pôvodného nápadu a príbeh ako taký niekedy ani nijak neovplyvňujú (Newt). Potom je tu samotný príbeh, ktorý síce neustále graduje, pospája všetky postavy, no občas sa nezmyselne zabrzdí a na záver akosi vyprchá nikam. Výsledný pocit je, že som sa dobre zasmial, postavy si obľúbil a pochytil nejaké tie životné múdra, no aby som dal štyri hviezdy, musel som trochu umlčať hlas, ktorý mi vravel, že to mohlo byť ešte lepšie.

konec světa zfilmováno – TV seriál

Autoři knihy