Dobrá znamení

Dobrá znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15681/bmid_dobra-znameni-vVv-15681.png 4 1772 1772

Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Crowley je padlý anděl, teoreticky tedy ďábel, prakticky však člověk. Celé stovky let je naturalizovaný na Zemi, kam byl nasazen jako "spící" agent. Miluje staré automobily a populární hudbu a všeobecně dvacáté století, protože to je mnohem lepší než století sedmnácté, a to zase bylo mnohem přijatelnější než to čtrnácté. Žije si skvěle, může si to totiž dovolit. Jistě tímto dalším příběhem T. Pratchetta a N. Gaimana nebudete zklamáni. Čeká vás setkání s Ním. Nastal totiž čas narození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečku to je. Dotisk vyšel v roce 2008.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch , 1990

dan-sam
18.03.2015 5 z 5

Bavil jsem se skvěle takřka po celou dobu. Nejvíc mi imponovala dvojice nečernobílých " vyhraněnců" (anděla a ďábla, kdyby to nebylo zcela jasné), kteří se skvělým způsobem doplňují. Touží-li někdo po odpočinkové fantasy z dnešního světa, je to ta pravá volba.

Muhibbis
06.03.2015 5 z 5

Prattchett je kráľ, teda aspoň humoristickej fantasy, a aj keď nie som fanúšičkou fantastiky, jeho Zemeplochu vždy doslova hltám. Od Gaimana som okrem tohto nič nečítala, snáď sa mi pošťastí dostať sa aspoň k Anansiho chlapcom, ale neviem, no... Celkove je to jedna z najlepších kníh, ktoré som kedy čítala, a zatiaľ čo pri iných sa nečudujem, že nie sú známejšie, pretože rozhodne nie sú pre každého, pri tejto sa čudujem práve preto, že pre každého je. Či už ste fanúšik kreacionizmu, alebo nie, či už ste veriaci, alebo ateista, nech už fantastiku a armageddony milujete, alebo ich neznášate, ak v sebe máte aspoň malý kúsoček humoru, prečítajte si to. Táto kniha má všetko: humor, dobrý príbeh, sympatických hrdinov (jediná postava, s ktorou som sa úplne nestotožnila, bola Anatéma, ale to prežijem) a dokonca aj zaujímavú myšlienku, ktorá chytí za srdce...

dobroslav9182
11.01.2015 5 z 5

...aneb jak to dopadá, když se spojí dva machři mezi nebem a peklem :-)

Kaštaka
26.10.2014 5 z 5

Dobrá znamení čtu už po třetí během půl roku a směju se stejně jako poprvé. Je to přesně ten druh knihy, jaké mám ráda, vtipná a chytrá zároveň. Podle mě je kvalitně napsaná a některé části jsou opravdu geniální. Rozhodně je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a budu se k ní vracet. Pratchettovy knihy miluju a to málo co jsem přečetla od Gaimana se mi taky líbilo. Hlavní postavy jsem si hned zamilovala (zjistila jsem, že v mnoha věcech se podobám Azirafalovi). Věřím v Boha a na anděle (ač nechodím do kostela), ale kniha mě v nejmenším neurazila, nýbrž jsem se bavila o to víc. Zaujal mě tento úhel pohledu na křesťanství, na Bibli a na lov čarodějnic, takhle jsem o tom ještě nepřemýšlela. Děj je možná trochu rozkouskovaný, ale to je opravdu jen drobná vada na kráse. Těším se na film, ale bojím se, aby to tvůrci nepokazili.

ChocoKiller
11.08.2014 5 z 5

naprosto dokonalé :D

smisek05
18.06.2014 5 z 5

Smích od začátku dokonce. Na obálce by mělo být uvedeno "Nedoporučuje se číst na veřejných místech"

Gahanka
25.02.2014 5 z 5

Musím říct, že kniha je vážně skoro dokonalá! Dlouho jsem se do ničeho tak dobře nezačetla. Už jen ze spojení autorů mi to muselo být jasné.

LuciusWlk
23.12.2013 5 z 5

Dlouho jsem se nad knížkou tak nepobavil. Neuvěřitelné :) Ale co jiného čekat od spojení Gaiman Pratchett?

Bear Reader
22.09.2013 5 z 5

Myslím si, spolupráce obou pánů se vydařila. Kniha patří k mým oblíbeným a rád se k ní vracím.

Targa Dall
20.09.2013 5 z 5

Legendární! :)

Verous
20.08.2013 3 z 5

Příjemné pohodové "letní" čtení na deku. Místy je kniha zábavná, naplněná hláškami, ale jako celek mě úplně nenadchla.

Vironey
11.08.2013 4 z 5

Kniha je to dobrá, roztomilá, vtipná, chytrá, ale přesto tak nějak prázdná a roztříštěná. Těžko říct, kdo za to může víc, jestli Pratchett se svými kudrlinkami a tisíci odbočkami, které víc zdržují než cokoliv jiného, nebo Gaiman se svou urputnou snahou o "inteligentní" příběh, který by svou velikostí usadil všechny na prdel. Prostě to dohromady příliš nefunguje, nemůžu si pomoct. Přesto hodnotím poměrně vysoko, neboť některé pasáže jsou vpravdě geniální (a konkrétně na nich poměrně snadno poznáte, kterou kdo napsal...).

Belatris
21.07.2013 5 z 5

Výtečně napsaný příběh apokalypsy a lidí (potažmo tvorů), kteří se v tu dobu zrovna ochomýtali kolem. To nejlepší ze stylu obou autorů! Tahle kniha se protlačila mezi mých top 10. Postavy Azirafala a Crowleyho bych si nejradši pořídila domů do akvárka a sledovala je místo televize.

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Když jsem zjistila, že to napsali moje nejoblíbenější autoři společně, málem jsem radostí umřela a že to byla ale jízda. Dlouho jsem se takhle nepobavila. Smála jsem se a smála a smála... Terry s Neilem si to pinkali jeden na druhého a zase zpátky s jejich bezvadným humorem a citem pro fantazii, celý ten příběh, všichny ty jejich přirovnání, které prostě nemají chybů, jedna bezvadná hláška za druhou a naprosto šílený situace. Crowley a Arizafal prostě neměli chybu a stejně tak ostatní postavy. Jeden lepší jak druhý. Tahle knížka určitě bude odteď patři mezi moje TOP 10. Až je mi líto, že už jsem to dočela, klidně bych brala dalších 500 stran.

Lzicenka
29.05.2013 4 z 5

Pro mě první Pratchett, na doporučení kamarádky a pár dalších přátel, kteří na něho nedají dopustit ..., zde teda v kombinaci s Gaimanem, což byl asi omyl vybrat si zrovna tuto knihu jako první.
Při čtení jsem si říkala, že mi trvalo minimálně půl knihy, než se ve mě "něco" zlomilo a kniha mě chytla. Zde si v komentářích čtu, že to je knihou a ne zvykáním si na Pratchetta :-) Mám doma ještě Soudné sestry, takže tomu dám ještě jeden pokus.

helmiczka
16.05.2013 3 z 5

Je to dlhé. Je to proste dlhé. A príbeh, hoci má atraktívny potenciál, je strašne zriedený. Záver ale vygraduje celkom pekne (hlavne tie hlášky sa na záver poriadne zlepšia).

malazluta
18.04.2013 5 z 5

Mám hodně ráda jak Gaimana, tak Pratchetta a moc se mi líbí, že v této knize je od každého z nich něco. Armagedon v tomto podání bych si klidně nechala líbit:-)

kolacky
03.03.2013 5 z 5

Nádhera! Tihle dva (míněno autoři) se krásně sešli a udělali Osudu čáru přes rozpočet naprosto kouzelným způsobem. Best Of Queen - špička!!!

kattyV
18.02.2013 4 z 5

Nejsem nijakým obzvláštním fanouškem Pratchetta, sama nevím proč. Asi mne odrazuje to kvantum knih, které napsal (syn je má téměř všechny). Pořád se přemlouvám, že bych si měla něco dalšího přečíst, protože Dobrá znamení se mi líbila Ale nějak nevím, čím začít a tak mi stále zůstává poměrně vzdálený. Přesto, díky této knize vím, že ďábel měl ty nejhezčí kytky a vím taky, jak toho dosáhl.

Fuksinka
23.11.2012 2 z 5

Mělo to dobré a vtipné části, ale celkově mě to nebavilo, možná zkrátit o 1/3 a dočetla bych to. Bohužel.
Terryho miluji, a Gaimana neznám, ale řekla bych, že tihle pánové už by spolu nic psát neměli.

konec světa zfilmováno – TV seriál

Autoři knihy