Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2576 2576

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

Bogoa
05.07.2017 4 z 5

Zo začiatku som mala zmätok v postavách, dej sa odohrával raz v minulosti a potom v prítomnosti. No musím konštatovať, že po zorientovaní sa v postavách a v čase, to bolo napínavé čítanie...

mandrawer
05.07.2017 odpad!

Prepacte, ale tato kniha byla priamo na pikacu, vse bylo moc zle.

Samsullka
05.07.2017 1 z 5

Bohužel odkládám. Ne, že by uplně nebavila, to jsou horší knihy, ale tato je prostě divná.

MonicaMonique
05.07.2017 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní a než jsem se zorientovala v postavách. Nakonec jsem se začetla. Kniha nebyla nejhorší.

DasaN
04.07.2017 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala, v porovnáním s Dívkou ve vlaku je to takový slabý odvar. Příběh je zajímavý, ale ztrácela jsem se v postavách a opakovaně jsem se musela ujišťovat o kterou postavu se jedná, což pak kazilo i celkový dojem z knihy.

amladar
03.07.2017 2 z 5

Kniha se mi tedy moc nelíbila. Nejdříve jsem se ztrácela v postavách, takové množství jsem už dlouho v žádné knize nenašla. Pořád jsem se musela vracet a přemýšlet kdo je kdo. Samotný děj byl nudný, další knihy od této autorky raději vynechám.

lucie9070
03.07.2017 1 z 5

Tak tato knížka mě neskutečně zklamala a měla jsem opravdu co dělat abych jí dočetla. Vadilo mi jak velké množství postav, ve kterých se člověk zorientuje až tak ve třetině knihy, tak i sálodlouhé pohledy všech postav na stejnou část příběhu. Bohužel kniha nebyla ani napínavá, a konec nebyl překvapivý.

DoDidDone
03.07.2017 2 z 5

Bohužel, těch 412 stránek bylo utrpení a ohromná nuda a při čtení mě drželo jen to, že jsem si knihu koupil a v takovém případě ji dočtu vždycky.
Nevadila mi ani tak ta spousta postav- ono, u Dívky ve vlaku si spousta lidí stěžovala, že tam je postav málo, ale proč každá musela mít svůj vlastní pohled? Stačilo jim dát nějaký odstavec nebo možná tak jednu kapitolu a zbytek nechat na hlavních postavách. Nechápal jsem logiku střídání postav a taky proč některé byly v -ich formě a některé v -er formě.
Postavy mi byly téměř všechny nesympatické a nedovedl jsem s nimi vůbec soucítit a pochopit je.
Nejhorší na tom všem mi ale připadal velmi mdlý styl vyprávění, který byl zkrátka nudný. Nebylo tam žádné napětí, nic, co by mě nutilo otáčet stránky a užívat si čtení. U Dívky ve vlaku, ačkoliv jsem věděl, kdo to udělal, tam pořád to napětí bylo a nějaká nejistota z toho, jak to celé může dopadnout. Tady mi to bylo jedno. Bohužel, tohle byla jedna z knížek, u které jsem rád, že už je přečtená a nikdy se k ní nebudu vracet... Možná tak k pěkné obálce...

Nelíísek
03.07.2017 4 z 5

Ze začátku jsem měla neskutečný bordel v postavách, strašně mě splývali jmena a musela jsem si na bok vždy psát jméno a kdo to vlastně je a s kým je příbuzný. Ze začátku jsem byla zklamaná a nedokázala jsem se začíst. Kapitolu, co kapitolu jsem podezřívala jinou postavu, ale myslím si, že konec byl až moc očividný než u dívky ve vlaku, *SPOILER* prostě na psychopata Toma nikdo nemá, * KONEC SPOILERU* nevylučuje se ale to, že vrah v téhle knize nebyl taky pořádný magor. Konec jsem ale nepochopila, kdo vlastně vraždil?? Poslední odstavec v kapitole mě prostě zmátl.

HODNOCENÍ: dějově byl podle mě příběh lepší než dívka ve vlaku, dám radši přednost tajemnému příběhu městečka Beckford než alkoholičce z Londýna dávám 4*

ViktorieMars
02.07.2017 4 z 5

Krása. Styl psaní byl poněkud zvláštní, chvíli trvalo, než jsem si zvykla (ale to jen tak prvních 50 stran) a potom se četla hezky. Pro mne takových 80 %.

Šánka
02.07.2017 3 z 5

Tak za mě docela zklamání. Velká reklama....a nic, ale nepodlehla jsem reklamě, mně se předešlá kniha autorky Dívka ve vlaku opravdu líbila a bavila.
Zápletka tady byla dobrá, ale dle mého byla kniha špatně napsaná, to množství postav, vypravěčů, zpočátku jsem se v tom ztrácela, a bylo to nepoutavé, nečtivé, bez napětí. Až tak do poslední třetiny dějově o ničem.
Na KK je reklama : Knižní událost roku.
Za sebe bohužel jen dodám : Nejhorší kniha, kterou jsem letos četla!!!

katarina9k9
02.07.2017 3 z 5

Celkom zaujímavé, pohodové čítanie "do vlaku/na cesty" ale nic z čoho by som si sadla na zadok. Komentár píšem týždeň po prečítaní a už neviem čo napísať - moc teda nezarezonovala a rýchlo na túto knihu zabudnem.

Tucaka
01.07.2017 5 z 5

P. Hawkins zase nezklamala ..
Stejně jako u dívky ve vlaku se informace na sebe nabalují. V jednu chvíli si myslíte, že všemu rozumíte, vše chápete, a v další chvíli vás totálně dostane opak.
Poslední větu knihy jsem dlouho rozdýchávala :D

tereza6430
01.07.2017 4 z 5

Mám celkově smíšené pocity z této knihy. Začátek jsem se musela hodně přemlouvat, abych to vůbec dočetla. Pak už to začalo být zajímavější. Kniha se sama o sobě pak už četla dobře. Ale čekala jsem od toho asi víc, na to jaký byl vyvíjen tlak ze všech knihkupectví, všude samá reklama, no nevím. Dívka ve vlaku se mi líbila mnohem více.
Přišlo mi tam až moc postav, jež vypráví svou část, člověk u toho musel hodně přemýšlet a spojovat si dané postavy.

Cartyra
01.07.2017 4 z 5

I když se kniha četla dobře, čekala jsem příběh zajímavější. Po Dívce ve vlaku jsem trošku zklamaná, ovšem způsobu psaní spisovatelky nemůžu vytknout nic.

mone
01.07.2017 2 z 5

Jednou větou: Překombinované zklamání o vodě s pořádně uřvaným marketingem.

Danago
01.07.2017 2 z 5

První třetina působila těžkopádně a zmatečně, jako že o ničem. Nakonec jsem se donutila vydržet do konce. Zápletka je zajímavá, ale podaná naprosto nudně, nečtivě, mě to vůbec nebavilo. Dívka ve vlaku se mi nijak zvlášť nelíbila , ale proti tomuto byla aspoň čtivá a napínavá..... Co můžu nadšeně ocenit je volba obálky, ta je nádherná.

ivousekk
29.06.2017 3 z 5

Nebylo to spatne, napad bezva, jen to provedeni. Za mne pohled prostrednictvim zbytecne moc osob. Docela mi trvalo, nez jsem se zorientovala. A taky mi trvalo, nez jsě se zacetla. Prvnich 100 stran to slo ztuha, v pulce uz se to rozjelo a pak uz to bylo mnohem lepsi. Ale diky reklamni masazi a precteni Divky ve vlaku jsem cekala vic.

andy_nejedla
29.06.2017 5 z 5

Knížka předčila moje očekávání! Přečetla jsem ji hrozně rychle, protože se do ní dá hodně dobře začíst. Určitě doporučuji. :-)

ArwenEvenstar
29.06.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Líbila se mi zápletka točící se kolem tůně Tonoucích. Kladně hodnotím i vyprávění děje z pohledu více postav. Na druhou stranu bylo v knize postav celkem dost a občas mi chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, o koho se vlastně jedná. Děj byl zajímavý, ale někdy celkem předvídatelný. Přesto se mi kniha líbila, ale myslím, že už se k ní v budoucnu vracet nebudu.