Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2576 2576

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

pettrass
28.06.2017 3 z 5

Musím přiznat, že Paula Hawkins píše čtivě. Trochu jsem se ztrácela v postavách, děj byl jednoduchý, nic moc originální a samotný závěr mi přišel příliš stručný a nedotažený. Na druhou stranu se mi líbily kratičké kapitoly a vyprávění příběhu více postavami. I přes výtky se mi kniha líbila, jen jsem trochu rozmazlená lepšími detektivními příběhy s více propracovanějšími zápletkami.

Adush
27.06.2017 5 z 5

Naprosto "rozkošná" knížka. Píšu to v uvozovkách, protože kniha plná napětí a vražd nemůže přece být rozkošná.. Knížka mi totiž naprosto sedla, je perfektně napsaná, oddechová (pro čtení ve chvílích klidu), a se zápletkami jako by se autorce roztrhl pytel. Samé překvapení až do posledních stránek.
Ve srovnání s Dívkou ve vlaku už se mi lépe orientovalo při "přeskakování" mezi postavami. Musí se na to zvyknout a pak už to jde samo.
P.S.: Až skoro do 3/4 knížky jsem si myslela, že Nickie je mladá paní a ona ve skutečnosti byla stará :D..

edith79
26.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Kniha, která nemá hluchá místa, plyne kupředu bez zbytečně obsáhlých popisů míst, osob a situací. Plyne jako ta temná voda, která láká a děsí a nutí vás plynout s ní až do konce.

Zrzavá_Tereza
26.06.2017 2 z 5

Téma vody a utopených žen se mi líbilo, ale čím blíž konci jsem se dostávala, tím víc jsem byla zklamanější a četla jsem spíše tak ze setrvačnosti... Škoda, protože taková Dívka ve vlaku mě vážně bavila.

adelaska
26.06.2017 3 z 5

Příběh samotný mě velice zaujal. Ale počáteční zmatenost v postavách mi docela vadila. Nicméně od půlky opravdu slušný thriller. Ale celou dobu js čekala na odpověď na jednu otázku a ta se mi zrovna nedostala, což mě mrzí. Hodnotím průměrně. Jsou lepší thrillery, ale tento nebyl vůbec špatný, určitě si zaslouží, abych si jej někdy v budoucnu znovu přečetla.

Zoy
26.06.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, oddychovka na víkend, ale určitě se k ní vracet v příštích letech nebudu

XenasChakram
26.06.2017 3 z 5

Zase takové eso to není. Dočetla jsem to v sobotu a už nevím o čem to bylo. Je to zmatené a vadilo mi množství vulgarit. Prostě průměr.

Jana77
26.06.2017 4 z 5

Rozjezd hodně pomalý, docela zmatený, musela jsem se hodně soustředit, abych se zorientovala. Konec už měl své grády, ale i tak-jako Bestseller bych knížku asi neoznačila.

Káča Máča
25.06.2017 3 z 5

Po Dívce ve vlaku jsem si myslela, že celý ten humbuk kolem Pauly Hawkins je naprosto zbytečný. No po tomhle už si to nejenom myslím, ale jsem o tom skálopevně přesvědčena. Do vody se díky obrovské reklamě jeví jako supersenzační thriller, který vám vezme dech. Bohužel tomu tak není (alespoň u mě). Přesvědčila jsem se, že díla paní Hawkinsové jsou sice dobrá, ale to je právě ono - JEN dobrá a upřímně řečeno nezasluhující takovou propagaci. Čtenář, který už má něco načteno a přečetl alespoň pár vyníkajících thrillerů, se musí u podobných knih zákonitě nudit. Příběh se tvářil mysteriózně, ale na mě je bohužel málo propracovaný. Žádné mrazení v zádech se nekonalo, žádná překvápka, spoustu faktů se dalo očekávat dopředu, navíc jsem se lehce ztrácela v záplavě postav. Prostě průměr, který neurazí, ale rozhodně nenadchne a nenutí číst dál.

Igramul
25.06.2017 5 z 5

Těšil jsem se až tuto knihu přečtu a určitě nejsem zklamaný. Má sice takový pomalejší rozjezd ale pak je to hezky čtivé a plné zvratů. Člověk si myslí, kdo to mohl udělat a nakonec vyplouvají na povrch věci, které nečeká. Konec byl sice trochu divný ale i tak je ta kniha skvělá stejně jako Dívka ve vlaku :) určitě doporučuji

Gigy
25.06.2017 3 z 5

Kniha měla velmi dobrou reklamu, těšila jsem se tedy, až se do ní začtu. Po přečtení prvních stránek jsem chtěla knihu odložit, působila těžkopádně a zmatečně. Nakonec jsem se nějakým záhadným způsobem dobrala až na konec. Příběh jako takový není špatný, zápletka je zajímavá, ale asi trochu nešťastně podaná. Zkuste a uvidíte.

kamča4
24.06.2017 3 z 5

Kniha se mi moc nelíbila a ani mi nesedl styl, kterým byla napsána.

kytarka
24.06.2017 3 z 5

Z knihy jsem zmatená. Líbila se mi i nelíbila. Zajímavě napsáno, ale něco mi v tom chybělo.

LKS
23.06.2017 3 z 5

Tak moc jsem se těšila. A ted, po přečtení mám akorát sama na sebe vztek, že jsem opět podlehla marketingovemu tahu

HaHa11
23.06.2017 5 z 5

Anglické maloměsto, vztahové propletence, dávné šeptandy a ještě dávnější hrůzostrašné historky. Celkem dobrý odrazový můstek pro solidní detektivku. Autorce přiznávám schopnost vtáhnou do děje - po přečtení Dívky ve vlaku (která mě zase tak neuchvátila) jsem při cestách pozorovala domy kolem trati a přemýšlela, zda nejsem právě svědkem něčeho nekalého ..... Tu řeku, kolem které se to všechno točí, vidím také jasně. Místa, kam slunce nedosáhne, a dno, odkud se bahno postupně uvolňuje.
Vypravěči se střídají rychle, a že má každý z nich aspoň trochu másla na hlavě, pozná čtenář po několika desítkách stránek. Ten konec vůbec nebyl špatný ....
Ale vysvětlete mi, co ten učitel? Nebo jsem někde nedávala pozor?!

misickabl
22.06.2017 4 z 5

Kniha mě bavila, vyhovovaly mi poměrně krátké kapitoly, ale stejně jako většina jsem se často ztrácela v postavách a neslaný nemastný závěr mi poměrně zkazil dojem z celé knihy. Přišlo mi to , jako by to už autorku nebavilo psát, tak to rychle a bez nápadu utla. Ale obecně pohodové čtení které potěší, ale výrazněji nenadchne.

pobijecmuch
22.06.2017 odpad!

Po příběhu notorické vymaštěné alkoholičky z knihy Dívka ve vlaku, tu máme další literární módní výstřelek pod názvem Do vody. Autorka se netají skutečností, že tato její nová kniha není pro každého čtenáře. Já bych řekl spíše čtenářky, protože její knihy mají cílovou skupinu ženy. Kniha je opravdu těžká jak na děj, ale hlavně na postavy, které vám přivodí pěkný knižní guláš. Pokud by byla kniha Do vody vydána před Dívkou ve vlaku, tak by se určitě propadla do literární žumpy a paní Hawkins by se místo psaní musela konečně začít živit něčím užitečnějším.
Moje resumé je jednoduché, kdo si užije tohoto literárního výplodu, tak je tak trochu flagelant. Nebo možná rád skáče z vlaku do vody, ale pozor, rychlé ochlazení způsobuje i smrtelné křeče.

martina2704
21.06.2017 3 z 5

Moc mě to nechytlo, nesedne mi styl, jakým Hawkins píše. Na můj vkus byl příběh zbytečně roztahaný, opět mi nesedla ani jedna postava, ve kterých jsem se navíc ztrácela a chvílemi jsem měla problémy u knížky zůstat. Ale ve výsledku se mi Do vody líbila asi o trochu více než Dívka ve vlaku, bylo to o maličko více čtivější a hlavní hrdinky méně otravné.

aja0661
21.06.2017 3 z 5

Nenadchla, ale ani neurazila...po Divce ve vlaku jsem cekala vic. Ztracela jsem se v postavach, bylo to moc komplikovane. Ale precetla jsem...

happy-smile
21.06.2017 3 z 5

Bohužel, za mě neskutečná nuda. Vše se pořád tak nějak opakovalo dokolečka dokola, až to už čtenáře nemůže zákonitě bavit. Vím, že bylo účelem navodit atmosféru a dojem, že vše, co se v knize stane, se točí kolem tůně, ale když má i čtenář pocit, že se děj tak nějak točí dokola, tak to už je špatně. Možná, kdyby měla kniha tak o sto stránek méně, tak by to čitelnější. Na druhou stranu musím uznat, že od minulé knihy u autorky nepochybně proběhl vývoj - předchozí kniha byla velmi čtivá, styl psaní prostý a hodně to sklouzávalo k ženskému románu. Řekla bych, že tady už ani jedno neplatí. Bohužel čtivost šla na úkor složitějšího stylu psaní, ale to už tak bývá, to bych autorce úplně nevyčítala. A ostatní body jsou naopak posun k lepšímu. Jako celek to ovšem moc nefunguje.