Do svítání tvá

Do svítání tvá https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43369/do-svitani-tva-43369.jpg 5 343 55

Anglie 1806. Vévoda Gabriel Fairchild si svou srdnatostí v bitvě u Trafalgaru získal titul hrdiny, ale zaplatil za něj ztrátou zraku a víry v budoucnost. Zahořklý a odvržený milovanou ženou se uchýlí na rodinné panství na venkově, kde mu dělají společnost pouze loajální sluhové. Plný zloby na celý svět se protlouká jedním temným dnem za druhým a pozvolna si začíná připadat spíše jako zvíře než jako člověk. A právě v té době přijíždí na panství mladá sebejistá dáma Samantha Wickershamová. Má se stát Gabrielovou laskavou ošetřovatelkou, ale osud zamíchal karty jinak. Hned po první prudké hádce Samantha vypoví arogantnímu vévodovi válku, v níž místo zbraní používá břitký jazyk. Ani Gabriel není nadšen a označuje svou ošetřovatelku za protivnou ženskou, ale ve skrytu duše ho přitahuje její smysl pro humor a věcnost, s jakou odráží jeho návaly bolestínství. Nahlas sice prohlašuje, že ji nemůže vystát, avšak její přítomnost v něm vyvolává city, které už pokládal za navždy ztracené. Samantha pozvolna vnáší světlo do Gabrielova života i srdce a díky tomu oba poznávají, že některá tajemství a rozkoše je nejlepší odhalovat v temnotě.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Yours until dawn , 2004

SindyEM
07.11.2014 5 z 5

Prekrásna kniha plná humoru, romantiky a nečakaných zvratov. Kniha patrí k najkrajším historickým romanciam, aké som doposiaľ čítala. Jedna z mála svojho žánru natoľko originálna, že ju nešlo odložiť, a vo chvíľach, kedy som to vôbec nečakala, dokázala autorka prekvapiť. Vo väčšine podobných kníh dokážete odhaliť tajomstvá hlavných hrdinov behom prvej tretiny...tu som takmer do konca netušila, kto hlavná hrdinka v skutočnosti je, a teda celú knihu som čítala v úplne mylnom presvedčení a inom očakávaní konca. Skutočne vydarený kúsok, ktorý stojí za prečítanie.

danca044
17.07.2014 4 z 5

(SPOILER) Velice hezká knížka s nečekanými zvraty. Konec mě velice překvapil a spisovatelka píše opravdu krásně. Vůbec jsem netušila, že Samanta je ve skutečnosti i Cecily. Prostě překvapení. Určitě si od této autorky přečtu i další knihy.

jarkaska
26.01.2014 5 z 5

Pěkná knížka, ještě s pěknějším koncem. Doporučuji si ji přečíst.

machrus
15.12.2013 4 z 5

Tak jako ten konec jsem fakt nečekala.Není to sice první kniha od Medeiros,kterou jsem od ní přečetla.Abych byla přesná je to čtvrtá kniha od ní. Ale prostě to,kým Samanta opravdu byla jsem prostě do té chvíle než ji oslovila kamarádka nevěděla.Opravdu a myslím si,že jsem dost chápající člověk.Sice ve chvíli kdy Samanta při spánku opouští Gabriela a v duchu si říká,že to bude to nejlepší jsem začala pochybovat a tušit,že v tom ještě něco bude,ale ne to co v tom bylo.Pěkná zápletka.Děj i zápletka.Medeiros je prostě svělá ve svých příbězích.Těším se na další knihy od této spisovatelky. ;-D

valsima
24.10.2013 5 z 5

Moc čtivě napsaná knížka. Nejen romantická, ale i trochu erotická. Určitě si ji po čase přečtu ještě jednou.

malazluta
16.09.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem objevila náhodou a začala číst z dlouhé chvíle. Příběh se mi moc moc líbil a opravdu jsem se při čtení bavila. Určitě se brzo pustím do dalších knih T. Medeiros.

gabca007
27.08.2013 3 z 5

Příběh velmi pěkný, líbil se mi téměř do úplného konce. Téměř....chápu, že se jedná o čer. knihovnu, ale i tak. Miluje S. a noc stráví s C. Navíc ta údajná drobná změna hlasu....to pro mne dost ubralo na kvalitě.

pudlik
05.07.2013 4 z 5

Klasicky historicky sladacek ,sice bezva cteni, ale jednou staci.

miruska1
08.06.2013 5 z 5

Tuto knihu som čitala ako prvu od Teresy Medeiros. A bolo my jasne. že už si od nej prečitam každu knihu. Este som nečitala lepšie knihy ako ma Teresa M.

liletka_a
23.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepší knih od Medeiros. Čte se prostě sama. Příběh je opravdu poutavý, a vy si za chvíli zamilujete toho věčně mrzoutského hraběte a jeho ošetřovatelku s ostrým jazykem slečnu Wickershamovou. Prostě láska jako trám.:)

azraelka
30.01.2013 5 z 5

Čistá romantika. Nádherná knížka a přitom se obejde bez intrik, zloduchů a nikdo nepřijde o život.

Možná ne úplně přesně, ale tohle si pamatuju od chvíle, kdy jsem si to přečetla:
"Vím, že chrápete jako malé medvídě, jste chytřejší než já a dokážete pokárat člověka těmi nejkrásnějšími slovy. Vím, že milujete jako anděl a bez Vás je můj život peklo."

deedulka
25.12.2012 5 z 5

Skvělá autorka, skvělá kniha. :) Píše jednu bravurní knihu za druhou. Oddechové romantické úsměvné. :)

Hřibče
30.10.2012 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Ideální kniha, když si chcete u čtení odpočinout. Místy velmi vtipné dialogy. :)

maryzka
04.05.2012 2 z 5

DOBRÁ KNIHA, KTEROU JSEM NENECHALA NA OBCHODNÍM PULTĚ LEŽET.

dracek 07
31.03.2012 5 z 5

Nádherný příběh ...... Četla se mi moc dobře , jednim dechem ....zajimavé tajemství , ktere bylo odhaleno ...