Dlouhý pochod

Dlouhý pochod
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422990/bmid_dlouhy-pochod-bdr-422990.jpg 4 2529 2529

Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo postavit se na start a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytýčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí: tři napomenutí znamenají definitivní konec v soutěži. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, Dlouhý pochod přežije jen jeden z nich...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Long Walk , 1979

romysa
29.08.2012 5 z 5

Stephen King opět nezklamal,knihu jsem přečetla jedním dechem

orson
28.08.2012 5 z 5

Myslel jsem, že nejde zůstat na nohou déle než jeden dva dny, myslel jsem, že nejde spát za chůze, ale Stephen King napsal ten román naprosto uvěřitelně a přesvědčivě. Tato jeho kniha je skoro lepší jak Running Man. Jediné co mi na ní vadilo, byly nepřesvědčivé v podstatě ani neuváděné důvody, proč se ti mladíci do toho závodu vlastně přihlásili. To jsem vážně nepochopil. U Running Mana to mělo logický důvod...

.Verča.
20.08.2012 4 z 5

Podle mě zajímavá kniha, která si zaslouží vysoké hodnocení. Konec vás donutí přemýšlet a musím se přiznat, že sama přesně nevím, jak mám konec pochopit - nebo spíše jak ho CHCI pochopit. Upřímně jsem si ale oblíbila McVriese a Stebbinse taky. :) Nevím proč, ale Garattyho jsem moc ráda neměla.
Soutěž zajímavá, ale nikdy bych do ní nešla.
Hodnocení 80%.

Potulný mnich
18.08.2012 5 z 5

Zajímavá soutěž,ale soutěžící bych opravdu nechtěl být :-) 5 hvězdiček si určitě zaslouží.

Gerret
01.07.2012 4 z 5

Moje první Bachmanovka :), nápad na knihu je dobrý a velice pěkně sepsaný. Jediné co bych asi vytknul, je moc uspěchaný závěr knihy, od toho jsem čekel trochu víc, než jsem dostal, ale jinak je to bez chyb. Knihu jsem měl přečtenou asi za 12 hodin. Takže délka je tak akorát přiměřená. Škoda, že ještě nevznikla filmová adaptace. Hodnocení 80%.

dillemik
25.06.2012 5 z 5

Opět, kniha o uvědomění si, co vlastně je pro nás v životě důležité. Do jaké až situace se člověk musí dostat, aby na to přišel. Perfektní myšlenky, ještě lepší hlášky :D....ke konci jsem četla víceméně mechanicky...každopádně do Dlouhého pochodu bych šla :)

dennie3
06.05.2012

Dlouhý pochod je první kniha, kterou jsem od Kinga četla, a líbila se mi. Obdvuju Kinga za to, že dokáže ztvárnit celou knihu na základě jedné obyčejné silnice. Akorát ten konec jsem trochu nepobrala.

Bachy
04.03.2012 5 z 5

Tuto knížku mi někdo ukradl! A já půjdu tak dlouho a tak daleko, dokud si člověka-zloděje nenajdu. Protože ty nejlepší a nejoblíbenější knížky stojí za celoživotní pátrání.

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Mistr napřed čtenáře seznámí s účastníky děje, nechá ho si některé postavy oblíbit, a pak je smázne. Knížku jsem si užíval, ale ten konec mne příliš neoslovil.

Gandalf
02.02.2012 4 z 5

Moje první od Kinga. Kniha přinesla tak nějak téměř přesně to, co jsem od ní čekal. Ale já čekal hodně, takže je hodně dobrá. Jak říkám, nečetl jsem od autora jiné knihy, nemám měřítko, ale podle mě je v ní skvěle popsaná psychologie postav. Dále se mi líbilo, že se King nebojí zajít do pro slabší povahy otřesných, ale reálných detailů. Jak tu bylo řečeno, King nahodí pár postav (v tomto případě ale sto, což je nemálo) do určitého prostředí, jímž je v tomto případě silnice, a nechá jejich vztahy a duše vyvíjet se v knize. A dopadlo to skvěle, vzhledem k tomu, že se kniha odehrává jen na silnici. Za tohle bych dal knize 5 hvězd, jen ten konec. Slyšel jsem, že Kingovy knihy mívají konce všelijaké, a u téhle dostál této pověsti. Takže dávám 4, ale kdybych mohl, tak spíš čtyři a půl, protože přes ten konec, nebo možná právě kvůli němu, stojí kniha za dočtení. Díky za super úvod do tvých knih, Stephene! ...Při dokončování knihy jsi neměl tolik hulit, či tak něco, nic ve zlém :-D Díky za tuhle knihu.

mythragon
14.01.2012 5 z 5

Postavit na start, pozor aaa... Běžte! A kdo nevystartuje, bude pomalý nebo zastaví, toho s radostí odkráglují.
Velice zajímavá kniha, která se mi četla stejně tak, jako museli pochodovat soutěžící v téhle povedené soutěži. Totiž rychle!
5 hvězd za poněkud drsnější Faktor strachu.

rose
11.01.2012 5 z 5

Děj knížky by se dal v podstatě shrnout do dvou vět... a přitom jsem se od ní nemohla odtrhnout. Napínavé od první stránky, smutný konec, a hodně drsné. To není pro slabší povahy, ale čte se to skvěle.

Suzie05
04.01.2012 5 z 5

Tohle je snad první kniha od Kinga/Bachmana, kterou jsem četla se zatajeným dechem a zároveň úsměvem na tváři. Každý den jsem se těšila na večer až si konečně pohodlně ulehnu s knihou. Takhle prohláškovanou knížku jsem snad nikdy nečetla! :)

klarkys
14.12.2011 5 z 5

Bezesporu jedna z nejlepších Kingových knih! Jen ten konec....:-/

Jack Bauer
25.11.2011 1 z 5

Nedivím se, že takovou hloupost, kterou vytáhl Stephen King ze šuflíku musel vydat pod pseudonymem Richard Bachman. Kniha naprosto o ničem spěje do náhlého konce. Je čtivě napsaná, má zajímavé, ale nevysvětlující téma, proto jsem vydržel až do nicneříkajícího konce a po dočtení ve mně zůstal jen vztek ze ztráty času. Nechápu to vysoké hodnocení.

kilometr
16.11.2011 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od S.Kinga o chloupek před Blazem a Holčičkou,která měla ráda Toma Gordona.

Christie
09.11.2011 5 z 5

Podle mě je to dost dobrá knížka, ostatně jako všechny Kingovky. Líbí se mi, jak King dokáže z ničeho udělat Něco. Poutavý děj, jednoduchý, ale pěkný. Líbí se mi ta atmosféra a přirovnání k tomu, jak lehko se lidi nechalo Majorem ovládat. Něco jako druhý Hitler...

Lady.Marmalade
26.10.2011

Přečtena jedním dechem. Je na mém pomyslném vrcholu nejlepších knih od mistra hororu S. Kinga. Nádherně popsaná psychika hlavního hrdiny, která nás vtáhne do děje celou duší. Na konci této knihy mi napadla filosofická otázka: Jsou peníze opravdu vše ?!

KrvMys
31.07.2011 5 z 5

Dlouhý pochod je závod mladých chlapců, kteří vlastně ani nevědí, proč se tam přihlásili a až po době zjišťují, že to byla opravdu sebevražedná mise. 1:100 je jejich šance! Tento několikátý pochod, kde vystupuje jako hlavní hrdina Ray Garraty, boří rekordy všech pochodů dosud. Ale k čemu to je, říkám si, když dočítám konec. Pro mne byly asi nejvíc fascinující davy kolem chodců, kteří dychtivě čekaly na smrt dalšího chodce a fandily nebo sázely na toho svého. Ač neuvěřitelný námět, v průběhu jsem si opravdu říkala, zda takový závod neexistuje. Obdivuji Kingův styl psaní, jednoduchý, ale zanechá ve vás mnoho.

smetyl
08.07.2011 5 z 5

Stačí klást nohu před nohu a jít. Kráčet dál a sledovat jak kolem všichni umírají. Je to špatná doba, lidé se baví smrtí a mladí lidé jsou ochotni riskovat svůj život pro balík peněz. Je to sonda do nehezké doby, která nám dovoluje nahlédnout do světa neurvalého nadšení ze smrti. Jde tady hlavně o psychiku a o krátké příběhy duší jdoucích v 99 % procentech na popravu. Závěr pochodu páchnoucího smrtí je přinejmenším fascinující a podivný...