Kouzelnice

Kouzelnice https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395843/bmid_kouzelnice-QOZ-395843.jpg 5 302 43

Divotvůrce série

Vydejte se potřetí do magického světa fantasy série Divotvůrce Kellen, Reichis a Ferius cestují do Gitabrie, země proslulé úžasnými vynálezy. Když se k nim zvláštními argosanskými cestami dostane zpráva o mechanickém ptáčkovi oživeném magií, uvědomí si, co všechno je v sázce. Co když Gitabriánci dokážou oživit i něco mnohem nebezpečnějšího? Mezitím jim cestu zkříží neznámý rudý mág a také nečekaný jan’tepský spojenec. Čas nemilosrdně ubíhá a karty ve Feriusině balíčku varují před blížící se válkou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Charmcaster , 2018

pavlusci
02.08.2020 5 z 5

Také skvělý díl! Opět nezklamal. Je skvělé vidět, že autor netvoří klasického hrdinu,který vždycky všechno ví a všechny zachrání. Příběh je hodně čtivý a rychle to utíká!

lubtich
06.07.2020 4 z 5

Vyloženě solidní díl.
Zajímavý prostředí se povětšinou vyhýbá oborovým klišé (což rozhodně nebejvá samozřejmostí.
Zde si ale taky rejpnu, byť okrajově - už té pochybné "esoteriky" je v knize nemálo, ale u toho oči přimhouřím. Zatímco na prvních 50 stranách jsem se u tlachách o Bohu musel za hlavu držet - zbytečná překombinovanost fikčního světa. Berme teda v potaz, že musí existovat nějaká Bible. V tom případě jsou berabesqové vlastníci jediné reálné knihy a to mi přijde dost prapodivný. Ale to jen šťourám.
Co musím řádně podtrhnout, je vymanění hyeny ze stereotypní symboliky "hyena - zlá". Ishak i Nephenie se jedna dvě staly nejcharakterističtějšími postavami. Ferius nikterak nepřekvapila (ale jako adekvátní), vývoj Kellena je naprosto místný a z břídila se stává vnímavý břídil, to beru.
Občas to na mě bylo moc hrrr hrrr, občas bych fakticky oželel Kellenovy vnitřní plytký průpovídky a občas, když je všechno v naprostý rejži, by nemusel někde z nebe přiletět Reichis a udatně všecky zachránit. Ale to chcu moc, já se zkrátka bezvadně bavil, vztahy Reichis-Kellen Kellen-Ferius jsou řádně vybalancováné a některý dialogy jsou k popukání.
Takže pokud mi do dalšího dílu někdo nevyškrábe oční bulvy, tak se těším na díly další.

vodopad152
02.05.2020 4 z 5

Kniha byla plná úžasného humoru, jak je u tohoto autora zvykem. Postavy se vyvíjejí, což dodává propracovanosti děje. Zápletka byla dobrá, bohužel z části občas předvídatelná. Ale zážitek jako vždy úžasný

Ilirea25
15.04.2020 3 z 5

Proč padá kvalita? První díl byl prostě nejlepší a docela mě to mrzí, protože ta série se tak dobře rozjela a měla velký potenciál.

Rowana
14.02.2020 4 z 5

Pro mě určitě poutavější než druhý díl. Kellen není úplně čítankový hrdina, ale snaží se a učí se, tak by to mělo být. Přiznávám, že občas mi šel trochu na nervy. O zvraty a napětí v příběhu není nouze. Ani o překvapení.

jmn7053
18.12.2019 5 z 5

Líbí se mi, že autor netvoří hrdinu, spíš smolaře a břídila, který tento fakt začíná celkově přijímat a naopak využívat ve svůj prospěch - je to sympatické. (Doufám, že se to v budoucnu nezmění!)
Tento díl se mi asi nejvíce líbil z pohledu dynamiky mezi postavami, na druhou stranu příběh byl trochu jednodušší a předvídatelný. Humor je však stále dobrý a akce je také dost; další, prosím!

s1ombrehimawari
24.11.2019 4 z 5

Nevím, na ten první díl to už nemá. Kellen je sice teď víc fajn, ale knížka je mnohem předvídatelnější. Konečně víc povystrčil růžky černý stín a ačkoliv tenhle díl nebyl v žádné ze svých částí extra akční tak mi to vyhovovalo a mělo to svoji nostalgičnost. Jen ty vtipy si deCastell sám vykrádá a nebojí se použít jeden třikrát v jedné knížce s úplně stejným větným pořadím slov. Celkově bylo až neuvěřitelné kolik vět se tam furt opakovalo a jaké skutečnosti nám byly neustále opakovány.

Denčaa
05.09.2019 3 z 5

Spoustu recenzí slibovalo, že toto je zatím nejlepší část a kvalita je díl od dílu lepší a lepší. Nevím, čím to přesně bylo - jestli mi jen tato kniha nesedla do nálady a nebo už si přijdu na takovou literaturu stará, ale prostě mě to neuchvátilo. Co k celému titulu říct? Za jedno jsem rozhodně ráda, že se z Kellena konečně stává dospělý muž, který nezbabrá všechno, na co sáhne. Ale přišlo mi, že děj hodně stojí na místě a hemží se to tam jen samými kouzly, technikou a boji, ale už se to moc nezabývá tou podstatou příběhu - černému stínu. Na mě to zkrátka byla trochu překombinované a přecpané zbytečnými věcmi. A jelikož mě neuchvátilo toto, už se asi do dalších dílů pouštět nebudu.

NudeRose
04.09.2019 5 z 5

Knížka oproti předchozím trochu mění rétoriku a pro tento díl se z ní stává něco jako detektivka. To ale vůbec neškodí! Je to zase něco trochu jiného a setkáváme se s dalšími originálními nápady. Konec mi přišel trochu zvláštní, byť už jsem to očekávala. Právě to mi přijde trochu jako nevýhoda, společně s tím, že samozřejmě už víme, že Kellen musí přežít, i kdyby vybuchla atomovka. O trochu horší než předchozí díl, ale i tak, za mě 5*, především za nápaditost.

Adele02
26.06.2019 4 z 5

S de Castellovými knihami mám ten problém, že se mi fakt nelíbí, jakým směrem se ubírají. Pořád jsem si říkala, že tohle jako snad neudělá. Pořád.
Bylo to boží, neustále jsem se chechtala a konec byl naprosto mega, ale někde vprostřed mě to moc nebavilo a připadalo mi, že autor prostě ždímá, co může. Oba předchozí díly se mi zdály jako ucelená zápletka, ke které se hromadilo to kolem, ale tady to šlo jedno za druhým a to mi nějak neštimovalo.

teer.h
14.06.2019 4 z 5

Za mě jediné, Kellen je prostě nesmrtelnej :D
Série Divotvůrce se skvěle čte a těším se na další díl!

jennefer
28.05.2019 4 z 5

Třetí díl a za mě zatím jednoznačně nejlepší. Kellen už není takový ňouma, takže se to hned čte mnohem líp. A děj hezky běží, řekla bych že bez hluchých míst, těšíte se, co bude na další stránce, v další kapitole, v další knize..

Lokina
19.05.2019 5 z 5

Sérii Divotvůrce řadím mezi mé nejoblíbenější série a s třetím dílem mě to baví víc a víc.
U Kellena došlo k vývoji jak v jeho osobnosti tak i schopnostech, takže jsem zvědavá na jeho cestu v dalším dílu. U Ferius nám bylo odhaleno něco z její minulosti, ale pořád její postava zůstává zahalena tajemstvím a ještě nás může v mnoha věcech překvapit. Charakter kočkoveverčáka Reichise je pořád stejný a já jsem za to ráda, i když je drzý, lační po krvi a očních bulvách, prostě ho miluji.
Kniha se mi velice líbila, byla svižná, vtipná, akční s mnoha zvraty v ději. Opět jsme se podívali do jiné země, která byla zajímavá a že autor si dal práci s jejím popisem.
A nyní už jenom čekat na další díl Spoutávač :-)

andrejci
12.05.2019 5 z 5

Tento díl byl sice oproti tomu trošičku slabší, ale jinak byl super. Nechápu jak tohle může někdo vymyslet. Na plné čáře o u mě vyhrál kočkoveverčák. On je prostě super. Kellen mi je čím dál ti víc sympatičtější a Feruis je dokonale tajemná. Líbí se m, že v každé knížce se v podstatě děje něco jiného a přitom to na sebe skvěle navazuje. A ten konec? To je bomba. A když jsem si přečetla o čem má být další díl tak si říkám prosím ať vyjde co nejdřív jinak to nevydržím.

Tofinka
15.04.2019 5 z 5

Sebastien je opravdu vynikající autor a tímhle dílem to pouze potvrdil... Úžasné jako první dva díly a Kellen se konečně nějak 'vyvíjí' :D. Trošku mě zaskočil konec takže jsem zvědavá co přijde dál.

luboskniha
10.04.2019 5 z 5

Třetí díl super super super. Podle mě zatím nejlepší ze série. Byl jsem rád, že jsem se mohl dozvědět něco z minulosti Ferius. Všichni hrdinové už mi přirostli k srdci a chci vědět, jak se bude vyvíjet jejich osud (hlavně Kellenenův). Reichis opět nezklamal - já to zvíře prostě miluji :). Už jsem si plně zvykl na nezvyklá jména, která pro měl byla při předchozích knihách jako jazykolamy. Už aby byl přeložen čtvrtý díl.

Bookgirl
04.03.2019 5 z 5

Zase pecka a tentokrát pro mě zatím nejlepší ze série. Ještě více nabitá akcí a zvraty. Není co vytknout.♥

Deaner
19.02.2019 4 z 5

Kniha se četla velice dobře. Na nové postavy a prostředí jsem si hned zvykl. Doufám že se Kellen stane pořádným Castradazi. Dávám jen 4*, protože se mi druhý díl líbil víc.

Terycte
16.02.2019 5 z 5

Nejvíc nejúžasnější knížka ze všech ♡

Purple7
07.02.2019 4 z 5

Nezklamalo, ale nic nového pod sluncem. Kellen milý ňouma, který nakonec není tak hloupý. Vše se opět v dobré obrátií a fajn humor. Jen stále mi tam něco chybí, asi silnější moment překvapení.