Černé znamení

Černé znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364106/bmid_cerne-znameni-VFb-364106.jpg 4 424 76

Divotvůrce série

Kellen opustil lid Jan'Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Shadowblack , 2017

Tofinka
03.10.2018 5 z 5

Stejně úžasné jako první díl...

Zezačátku jsem si myslela, že v tomto díle si Kellena alespoň trochu oblíbím, ale opravdu si nemohu pomoct. Pořád mi leze na nervy :D. Zato Reichis a Ferius mi přirostli k srdci zase o kousek více, než tomu bylo u prvního dílu.

Zápletka opět krásně vymyšlená. Krátké kapitoly vám nedovolí od knihy jen tak odejít a celé čtení vám rychleji utíká.

Sebastien de Castell je rozhodně jedním z mých oblíbených autorů.

BetyN.
23.08.2018 5 z 5

Černé znamení můžu jen a jen doporučit. Příběh je tvořen krátkými údernými kapitolami. Čtenáře v něm čeká dobrodružství plné napětí a nechybí ani zajímavé zvraty. Navíc jsem se několikrát od srdce zasmála.

Kniha neztratila kouzlo z prvního dílu a autor píše snad ještě chytlavěji. Těším se na pokračování.

LilianaFalcon
05.08.2018 4 z 5

Asi jako u všech knížek tohohle druhu mě druhý díl bohužel tolik nenadchnul. Ono nejde o to, že by byl o něco horší než první díl, jen už mi celé prostředí a postavy jaksi zevšedněly.
Mám radši příběhy, ve kterých se bojuje proti něčemu konkrétnímu, které mají cíl patrný už od prvního dílu. Porazit Voldemorta, srazit Hybern na kolena,...
Hlavní hrdina je opět skvěle napsaný, je to vtipné, objevují se zde nová zajímavá místa... Celkově pro puberťáky to musí být pecka.
Ale na další díl netrpělivě čekat nebudu.

Bookgirl
30.07.2018 5 z 5

Možná o malinko slabší než první díl, ale pořád boží.♥

Kaik
22.07.2018 3 z 5

Ó, předkové, stejně jsem druhému dílu neunikl! Bylo to jen o chlup lepší než předchozí kniha, ale pro mě stejná nuda. Zjevně nejsem cílová skupina. Potěšilo mne méně magicky pohmožděných vnitřností. Kočkoveverčákův potenciál hrubě nevyužit, pouze sem tam opakující se hlášky ("Už mu můžu vyškrábat oči?"). Domácím puberťákům se to, u pekla, při společném čtení opět celkem líbilo, takže se zdá, že mě před dalším pokračováním chrání pouze to, že dosud nevyšlo v češtině.

jennefer
17.07.2018 4 z 5

Druhý díl potěšil, drží si laťku a Kellen dokonce pomalu ale jistě začíná tušit, kým se chce stát. Na další díly se budu těšit, krásně se čte.

SBH
24.06.2018 4 z 5

Za co dávám palec nahoru? Jednoznačně vítězí autorova imaginace. V opravdu originálním, přesto uvěřitelném světě jsem si vychutnávala perličky jako třeba různobarevný písek v pouštním "pohraničí". Zápletka i způsob řešení se mi líbily, taky oceňuji relativní uzavřenost daného příběhu, byť ústřední padouchové jsou odhalováni pomalu. Nicméně logicky, takže souhlas. Kellen je sympaťák, osud mu rozdal samé nízké karty, ale on hraje s vervou a celým srdcem. Nesmělá romantická linka se do příběhu taky hodila naprosto dokonale. Dokonce i Reichis vykutal pár dobrých vlastností.
Takže zápory. Jednoznačně začátek, kdy jsem knihu odkládala s pocitem, že Kellen dostává jednu nakládačku za druhou a po čtyřech měsících putování je z něj větší citlivka než předtím, což je nesmysl. Tento defekt naštěstí v průběhu několika úvodních kapitol pominul. Skrytá vada, která mi ale začíná lézt na nervy čím dál víc, je tato: Ferius patří k národu mocných kouzelníků. Kellenovi museli rodiče silou mocí bránit v projevu jeho čarodějných sil. Kam se schopnosti obou ztratily? Kellena sice otec spoutal, ale jeden pásek mu zůstal neporušený. A to s ním zvládá (a ještě špatně) jediné kouzlo? A co černý stín? Babička ho přece "nenakazila" ze zlé vůle, což zaznělo v prvním díle. Tyto záležitosti autor podle mého příliš upozadil a udělal s celé fantasy western o samotářském pistolníkovi. Škoda.
Velmi chválím kvalitní překlad a absenci pravopisných chyb. V dnešní době zářná výjimka.
Celkově knihu doporučuju jako vtipnou a chytrou oddechovku.

danyinsidebooks
17.06.2018 4 z 5

4,5*
Tu půl hvězdičku si schovávám pro další díly.

arram
14.06.2018 5 z 5

Stejně, jako první díl, je i tento krásně čtivý. Super kniha na odreagování. Vřele doporučuji.

Tery702
11.06.2018 5 z 5

Úžasné. Ten děj krásně plynul, že jsem se nenadála a už byl konec knihy! Opravdu se moc těším na další díl a doporučuju všem, co mají rádi pořádné sci-fi :-)

Ninde
25.05.2018 5 z 5

Bože tahle kniha utekla tak rychle,vůbec jsem se nemohla odtrhnout.Strašně se těším na třetí díl.

Deaner
08.05.2018 5 z 5

Série pokračuje a vede si velice dobře. Druhý díl mě bavil víc než první a jsem rád, že jsem tomu dal šanci. Děj je poutavý a čte se sám. Kdo si zamiloval první díl tak druhý je naprostá bomba.

simona8126
04.05.2018 5 z 5

Povedené pokračování! Místy možná trochu otravnější a zdlouhavější než první díl, ale zase tu bylo více Reichise a jeho vtipných hlášek. Příběh sám byl poměrně atraktivní, zajímavé prostředí, sympatické postavy i nepříjemní záporáci. Trochu mě mrzelo, že tu některé důležité postavy z jedničky byly jen stručně zmíněny. Třeba se vrátí v dalším díle…

Yuuki24
23.04.2018 5 z 5

Druhý díl mě ohromil ještě více než ten první. Četla jsem u prvního dílu, že hrdina je naprostý zbabělec. Možná ano, možná ne. Každopádně si myslím, že hlavní hrdina v druhém díle konečně pochopil svoji cestu a úděl. Taky si myslím, že s každým dalším dílem svým způsobem roste. Druhý díl byl znovu pln napětí, zápletek a celkem napínavých bojů, i když ne vždy vítězných. Podle mě ne každý hrdina musí být hned cool. Je fajn, že Kellen se postupně vypracovává a též je to i osvěžující změna od jednotvárných hrdinů.

Marthas
09.04.2018 5 z 5

4,5/5
Co říci k této knize a nevypadat jako idiot.-)
Předně těm, co ji ještě nečetli doporučuju, i když je tam stále dost násilí, tak není bezúčelné,, je to napínavé, vtipné a dobře přeložené, i když si teď opravdu nejsem jistá, zda je "káně" ženského rodu.-)) Nedokážu si vybrat, která postava je má nejoblíbenější ale rozhodně se těším na další díl, který inzerují. Myslím, že v tomto díle si trochu užijí i romantické duše, i když v rámci autorových mezí.

Vše
03.04.2018 5 z 5

Při čtení, jsem byla nemilosrdně vtažena do příběhu a štiplavé poznámky kočkoveverky mě nejednou rozesmály, zatímco Feriusiny činy a slova mě nejednou rozplakaly. Knížka pro mě byla kolotočem emocí a naprosto jsem si ji zamilovala, ale částmi ji nenáviděla, kdy jsem byla zaneprázdněna žárliivostí na nejmenovaná děvčata =w=

Co mohu říct? Druhý díl rozhodně nezklamal a naopak příběh vymrštil ještě výš :3

(Takže Sebastiane, pohni se třetím dílem, nebo ti vyškrábu oči c; )