Černé znamení

Černé znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364106/bmid_cerne-znameni-VFb-364106.jpg 4 424 76

Divotvůrce série

Kellen opustil lid Jan'Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Shadowblack , 2017

Mysias
14.05.2019 4 z 5

Druhý díl, který prostě musíte po prvním přečíst. Pohodové čtení, zajímavý svět. A stejně jsem to četla hlavně kvůli autorovi. :-) Jen mě trochu mrzí, že je Kellen takový trdlo :-D

WallopX
18.04.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měla chut knihu odložit. Přišlo mi, že by bylo v pořádku, kdybych čtení utnula po skončení prvního dílo. Ale stejně... rozhodla jsem se pokračovat dál a jsem ráda. Posledních cca 150 stran mě kniha začala zajímat čím dál víc. Zkuste si ji přečíst a uvidíte sami :)

jmn7053
16.04.2019 5 z 5

Pěkné, vtipné a jednoduché v dobrém slova smyslu.
Líbilo se mi, že hrdinové se vzásadě nemění, přesto rostou a jdou svými vlastními cestami. Cestou divokých sedmikrásek, Cestou nekonečných hvězd, Cestou zabijáka králíků,... :)

luboskniha
10.04.2019 5 z 5

Druhý díl nebyl vůbec špatný, dokonce bych řekl, že i lepší než první. S Kellenem , jako hlavním hrdinou, jsem se docela sžil a vůbec mi už nevadilo, jak je ve své podstatě ukňouraný kluk, který si pořád stěžuje a řeší problémy jako ,,Brno,,. Co dodat ke kočkoveverčákovi Reichisovi? Prostě moje nejoblíbenější postava z celé knihy. Jejich společné dohadování mi nejednou přineslo úsměv na tváři. Musím říct, že Sebastien de Castell je skvělý spisovatel, který Vás dokáže vtáhnout do děje, že pomalu ani neodtrhnete oči. Hurá na další díl ;)

anishta
02.04.2019 5 z 5

Musím říct, že se mi to líbilo asi ještě více než první díl, protože už jsem znala ten svět, věděla jsem jak zde funguje magie a Reichis je zde celou dobu. :D Sice to je druhý díl, ale fungoval by i tak nějak samostatně, dostala jsem problém, který byl v podstatě vyřešen, ale jdeme hledat do hloubky a řešit dále. Jooo, jsem zvědavá co bude dál. :)
Růžový kočkoveverčák? Nejlepší! :D

andrejci
28.02.2019 5 z 5

Tak pro mě to byla taková oddychovka. Nápad je super a prostředí taky. Jen se mi nelíbí, že to vychází tak daleko od sebe takže si skoro nepamatuji co se stalo v prvním díle. Za to ale autor nemůže. Ale zpátky k příběhu. Dohadování Kellena a Reichise mě dost pobavilo. Kellen mě někdy štval, ale jinak ho mám ráda. Reichis u mě vede na celé čáře. U Ferius se mi líbí jak je záhadná. Moc se těším na další díl. Jinak doporučuji!!!

Denčaa
04.02.2019 4 z 5

Rozhodně doporučuji! Tohle je tak příjemné a odpočinkové čtení! Je fajn, že má fantasy svět i hrdinu, kterému se vše nedaří na první pokus, nemá ty nejlepší schopnosti a neporadí si za každé situace. Kellen je takový fajn ňouma, který se ze všeho vždy nakonec vyseká - ani sám neví jak. Byť mu nejde vše levou zadní, má snahu, důvtip a vytrvalost. A také věrné přátele. Ano, kočkoveverčák opět perlil a je to rozhodně nejlepší postava celé série. Ferius mám taky ráda, ale ne vždy chápu její chování a také bych se o ní ráda dozvěděla víc. Budu doufat, že se tak v příštích dílech stane. Kniha má úžasnou atmosféru, kde se stále něco děje, hluchá místa téměř neexistují a stránky mizí pod rukama. Dějově je to originální a oceňuji úžasné momenty překvapení, kdy už jsem měla určitou teorii, jak to vlastně všechno je, ale autor si s tím hezky vyhrál a dokázal vytáhnou další eso z rukávu. Na plných pět hvězdiček to není, ale všem to vřele doporučuji. Laťka je hodně vysoko, tak jsem zvědavá, zda ji autor ještě překoná.

Kira128
08.01.2019 5 z 5

Kočkoveverčák je prostě týpek, ale to je vlastně i Sebastien de Castell, protože ten ho vymyslel. Opět to bylo naprosto skvělé, miluji autorův humorný styl, a tak není divu, že mám celou knihu zahlcenou lepíky.
Kellen jako hlavní hrdina je pořádný sympaťák a trošku trdlo – především proto, že to není žádný hrdina, který se stane neporazitelným. On je prostě svůj. Umí toho říct spoustu špatně, přežívá na útěku ze své země, jeho magie je nedostatečná, kočkoveverka na něj má každý den narážky...
Tohle vám stačí, tohle si musíte přečíst!

Lokina
06.01.2019 5 z 5

Opět jsme se setkali s netypickými hrdiny Kellenem, s prostořekou Ferius a kočkoveverčákem bažícím po očních bulvách a přesto vám přiroste k srdci.
Kapitoly se rychle a dobře četly, příběh byl napínavý, odehrávalo se to v jiném prostředí, přibylo pár zajímavých postav a hned to mělo barvitější nádech. Líbilo se mi, že to bylo prokládáno i vtipnými dialogy a příběh byl tak odlehčenější.
Druhý díl se velice povedl a já se nemohu dočkat dalšího pokračování :-)

teer.h
02.01.2019 4 z 5

Povedený druhý díl, kde se dozídáme i o jiných jak to říct..."národech" státech"? Líbilo se mi to, čekala jsem tedy, že se Kellenův černý stín nějak bude projevovat a ono nic. Budu si muset počkat na další díl. Druhý černý stín mě opravdu dostal, to jsem nečekala. Jo a párkrát jsem se i zasmála, líbí se mi, jak Castell dokáže čtenáře rozesmát :)

sd1992
24.11.2018 5 z 5

Sebastien je prostě spisovatel na takové úrovni, že dokáže napsat i působivé poděkování na konci.. :-D Knížka měla celou dobu napínavý děj, která hravě udrží vaší pozornost a o to jde.. :) Nemluvě o tom, že jsem se několikrát od srdce zasmála. Stále miluju Reichise a chci ho ještě víc, než po prvním dílu.. :-D

Devid
21.11.2018 5 z 5

V druhém díle jde vidět postup všech postav jak to jde a zapadá pěkně do sebe

Rowana
03.11.2018 4 z 5

Druhý díl mě neupoutal tolik jako ten první. Což ovšem neznamená, že se mi nelíbil. Jen jsem nebyla tak uchvácená, přesto jsem spokojená a určitě se už moc těším na pokračování. Jsem zvědavá, co nového se o Kellenově světě dozvíme. A kočkoveverčák prostě nemá chybu!

Mefir
22.10.2018 5 z 5

Moc se mi líbila

Sabča92
22.10.2018 4 z 5

Druhý díl z této série byl stejně čtivý jako ten první. Ve dvojce bylo více napětí a akce. Kočkoveverčák opět perlil a sama se nemohu rozhodnout, který díl jsem měla radši. Těším se na třetí díl a jsem zvědavá, co si pro nás Sebastien tentokrát připravil :-)

kaca3606
19.10.2018

druhej díl je mnohem lepší

MirijamFrankl
19.10.2018 4 z 5

Svižná, vtipná a akcí nabitá kniha. Příběh sice není nic, co byste nečetli už někde předtím, ale musím říct, že se mi velmi líbí myšlenka hlavního hrdiny, který není dokonalý nadčlověk a argosanská filozofie. Oceňuji rovněž realistickou romantickou linku bez laciné přeslazenosti.

Etule
13.10.2018 5 z 5

I druhý díl si mě okamžitě získal. Opět se setkáváme s naší známou trojicí, ale do jejich života vstoupí i nové rozhodně zajímavé postavy. S tímhle dílem jsem si zároveň uvědomila proč mám Kellena tak ráda. On totiž není ten hrdina, kterému se obvykle (neříkám že to tak mají vždy) všechno daří a jde podle plánu. Dělá chyby. Učí se z nich, roste a vyvíjí se. A pořád se hledá. Myslím, že o tom, jak skvělý je Reichis se určitě není nutné zmiňovat. ;)
Líbilo se mi, že se tady objevil další Divotvůrce. Doufám, že se opět s nějakým setkáme v dalším díle. Takže za mě plný počet hvězd a ještě mnohem víc, protože autor je prostě sympaťák a je poznat, že si to psaní opravdu užívá. Díky mu za to.

Airin
06.10.2018 5 z 5

Knížka opět nezklamala! Po přečtení prvního dílu jsem byla přímo nadšená tím, že se objevil další skvělý a úžasný autor! A tak (což se mi ještě nestalo) jsem běžela ihned do knihkupectví pro druhý díl a to jsem – pozor – ještě neměla dočtený ani ten první!
Kniha se četla úplně sama od sebe. Nestačila jsem koukat, jak rychle mi stránky ubíhají pod rukama a už jsem byla na konci knihy. BOHUŽEL!! Myslím si, že asi nevydržím, než vyjde jeho další díl! Varuji Vás – tato série je silně návyková! :)

Tewi
03.10.2018 5 z 5

Už po přečtení prvního dílu jsem si říkala, jestli Sebastien nenasadil laťku až moc vysoko. Bála jsem se že druhý díl už tak působivý nebude (vezmeme-li v potaz prokletí druhých dílů). Mýlila jsem se a jsem za to ráda.

Opět se zde objevují postavy, které ať už jste si je v předchozím díle oblíbili či nikoliv, tvoří nědílnou součást Divotvůrcova světa. Budižkničemu Kellen už není takový tupec (i když jak v čem), začínáme pomaličku poodhalovat věci z Feriusiny minulosti, a krvežíznivý Reichis nám drobet zmazlíkovatí. Ani nějaké té lehké romanci se nevyhneme, ale nebylo to nic, co by cynikům trhalo žíly. Do toho přimíchejte pár lhářů, podvodníků, egoistů a mocí posedlých fanatiků a máte parádní základ na největší knižní komplot. Kulisy krásně dokreslují taje a divy magického světa Sedmi písků a Akademie... Prostě PARÁDA!

A ačkoliv je pravda, že někomu se může Reichisova posedlost vyškrabávání očí ohraná, mě to spíše přišlo jako takový slib do budoucna, protože jestli skutečně dojde ke střetu dobra a zla, vsázím že kočkoveverčákovy drápy si konečně příjdou na své v bulvách všech jeho nepřátel.