Černé znamení

Černé znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364106/bmid_cerne-znameni-VFb-364106.jpg 4 424 76

Divotvůrce série

Kellen opustil lid Jan'Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Shadowblack , 2017

Murasaki
13.08.2020 5 z 5

První díl jsem četla téměř před rokem, tudíž mi chvíli trvalo než jsem si dala vše dohromady. Ale už ten první díl jsem si hrozně zamilovala a ani druhý díl mě nezklamal. A po všech těch thrillerech za poslední dobu, byl tohle naprosto úžasný odpočinek. Kellenovo a Reichisovo pošťuchování mě opravdu baví. :D A dostala jsem z toho chuť na máslové sušenky. :D

pavlusci
02.08.2020 5 z 5

I když se říká, že druhé díly bývají nejslabší, tohle je pravý opak! Knížka neztrácí na humoru, ale je ho tam ještě víc! Kellen, Reichis a Ferius jsou skvělá trojice!Těším se na pokračování.

Tridenti
30.07.2020 4 z 5

Do této série jsem se asi úplně zamilovala. Zezačátku jsem se bála, že se mi druhý díl už nebude tolik líbit jako ten první, protože mi docela trvalo se začíst, ale Černé znamení nezklamalo. Postavy, hlavně Reichis, mi přirostly k srdci a těším se, kam se podívají v dalším díle.

okeey
20.07.2020 5 z 5

2. díl série Divotvůrce. Musím říct, že jsem se druhého dílu trochu bála, jelikož ve většině sérií je první díl naprostá pecka, a druhý díl už bývá slabší. Ale také jsem na další díl těšila a nezklamal mě. Trojice Reichis, Ferius a Kellen mě dost baví, tentokrát řešili epidemii černého stínu a moc mě to bavilo, teda hlavně Reichis, v lecčems mi připomíná Šklíbu z Alenky v říši divů, kterou zbožňuju. Za mě rozhodně ano a už se těším, co přinese další díl.

Adýsek
01.04.2020 4 z 5

4,5/5*
Všichni říkali, že dvojka je mnohem lepší než jednička. A je to pravda! Neřekla bych, že jednička byla špatná, ale s dvojkou by v souboji jasně prohrála. Zaujal mě příběh, stejně jako jednička to bylo neuvěřitelně čtivé a neskutečně mi sedí všechny tři hlavní postavy - nešika, ale i přesto chytrý a vynalézavý Kellen, vtipná a chytrá Ferius a další neuvěřitelně vtipná postava kočkoveverčáka Reichese. Miluji je! I nové postavy byly sympatické. Jsem hrozně ráda, že dokázal Sebastian de Castell spojit napínavou fantasy s doplňujícím smyslem pro humor, který do knihy vložil. Moc si toho cením a těším se na další díly.

leník511
23.03.2020 5 z 5

Za mě ještě lepší jak první díl.

lubtich
16.03.2020 4 z 5

Zabrousil jsem troufale do fantasy a inu, zhrzen jsem nebyl.
Co je na téhle sérii vážně brilantní, je to hlavní pometlo. Jakmile je ústřední postava takovej truhlín, tak se s tím velice jednoduše lze ztotožnit :d
Dále se mi líbí i okolní osobité postavy (především ten Reichis měl vcelku povedené hlody, trochu škoda, že jeho haťmatilce nerozumí i další postavy, mohlo by pak dojít i k bezprostřednějším rozhovorům).
Jedinou výtku mám snad občas až k příliš kvapnému spádu – během pětistránkové kapitoly zhyne 5 lidí a v kapitole další se jede jakoby nic, možná by občas barvitější popis nebyl od věci.
Četlo se to jedna báseň a pocity z toho jsou potěšující, takže proč ne že.

Vendulis
26.12.2019 4 z 5

Reichis je prostě boží!
Je to vtipné, čtivé a tuhle serii fakt začínám zbožňovat. Postavy se mi líbí...hlavní hrdina neni dokonalý a jedinečný, ale místama fakt takový ňouma. :D Těším se, co nabídnou další dily. :)

Padfoot
11.11.2019 5 z 5

V takové pokračování jsem snad ani nedoufala. Jestli jsem měla nějaké pochybnosti, zdali Divotvůrce nebyla jen shoda náhod a první vyhrání, teď jsou celkem spolehlivě rozehnány. Laťka se drží, ne-li zvyšuje. Kellen je stále psancem, nomádí a poznává další země. Rozjíždí se plnohodnotná fantasy detektivka, pokračuje rodinné drama a Kellen se dál rozvíjí v neuvěřitelně sympatickou postavu, se kterou bych mileráda zašla na kafe. A třeba si pokecala o tom, jak daleko od stromu že to jablko nakonec padá… A nechybí ani zklamání z platonické lásky, jak už to v dospívání bývá. Další společné téma ke kafi. No nic. Já jsem prostě spokojená. Líbí se mi sledovat, co všechno se Kellen cestou učí, baví mě Argosanská filosofie (přestože mi pořád přijde, že se v ní moc nevyznám), a dost mi sedí de Castellův smysl pro humor. Nehledě na to, že ve mně tahle kniha vzbuzuje neodolatelnou chuť ustlat si pod širákem na karimámě. Za mě je to plná porce a další díl budu otvírat s naprostou důvěrou.

knihomolkaXD
02.11.2019 5 z 5

Ještě lepší než první díl! Jen tak dál Sebastiene!

Ivka14
30.10.2019 4 z 5

Skvělý díl! Rozhodně se mi líbil víc než ten první. Líbí se mi ty postavy i jejich vztahy mezi sebou a moc se těším na další dobrodružství Kellena a Ferius.

sorceress15
26.09.2019 5 z 5

Oproti prvnímu dílu, který nebyl špatný ale ani nijak převratný, tak tohle byla pecka. Všechno, co první postrádal nebo měl až moc, tak tento dostal ve dvojité dávce a nebo naopak ztratil. Z prvního dílu čišilo, pro jakou věkovou skupinu je tato série napsána, ale druhý díl toto napravil a dokázala jsem se u toho nesmírně bavit ale i vyděsit. Děj je svižný, kapitoly krátké a výstižné. To, jak autor dokáže popsat podstatu děje, to jak do sebe vše zapadá a dokáže čtenáře udržet po celou dobu čtení v pozornosti, je úchvatné. Doufám, že v tomto tempu budou pokračovat i další díly. Nejvíce mě bavil kočkoveverčák, dostal v knížce dost prostoru na to, aby se jeho postava vyvinula tím správným směrem, až je mi líto, že takové zvíře nemůžu mít za "obchodního partnera" i já :D

Kikulka97
21.09.2019 3 z 5

Tato série je taková zvláštní. Stále jsem nepochopila to veřejné nadšení. Kočkoveverčák je bezpochyby skvělá postava, která se od prvního dílu pěkně rozvinula a měla spoustu úžasných momentů. Na druhou stranu Kellen...na začátku knihy jsem ho neměla ráda stejně jako na zčátku toho prvního, ale na konci obou jsem se s ním tak nějak smířila. Tak uvidíme, co díl další.
Jinak na to, že je to druhá knížka, oceňuji, že nebyla slabší. Avšak ani nějak převratně lepší.

NudeRose
04.09.2019 5 z 5

První díl nebyl špatný. Ale v porovnání s druhým? Tenhle díl je naprosto skvělý! Autor má spoustu nápadů a kniha je díky tomu čtivá, napínavá. Přiznám se, že v některých chvílích jsem se díky kočkoveverčákovi musela smát nahlas.

Cometka
28.08.2019 5 z 5

Pecka! Druhý díl opravdu lepší než první a nemůžu se dočkat třetího. Za den přečteno a je mi líto, že tak rychle, ale děj prostě ubíhal svým tempem. Rozhodně doporučuji!

Adele02
20.08.2019 4 z 5

To bylo ještě lepší než jednička! Chechtala jsem se od začátku do konce. Reichis je prostě špičkovej. A poděkování mě taky pobavilo.

s1ombrehimawari
17.07.2019 3 z 5

Vzorec který byl použit v prvním díl, je úplně stejně použit i tady. Tudíž celou knihu sledujeme jen nástin na vyvrcholení, selhání, nudu a převážnou část nepodstatné informace pro další příběh. Občas je přímá řeč strašně nepřehledná. Věci a činnosti se stále opakují, jako kdyby autor nevěděl co jiného tam vecpat. Nápad na hlavní zápletku je nedostatečně globální a zmínka na konci knihy o tom, že další kniha bude respektive o tom samém, mě moc nepotěšila. Jinak stále je kniha nadprůměrná, ale tenhle díl působí velmi odflákle. Kellen je stále fajn a roztomilý ňuník. Ostatní postavy se mi taky pořád líbí, jen Ferius ztratila trochu toho svého kouzla z prvního dílu. Jinak rychlost toho, jak se do někoho může pan K. zamilovat je nerealná.

kyticka152
23.06.2019 4 z 5

Z knihy mám lehce smíšené pocity. Příběh mě trochu zklamal, ale přesto se mi kniha vlastně líbila. Kniha byla čtivá a humor postav mě stále nepřestává bavit. Doporučuji k přečtení

vodopad152
12.06.2019 5 z 5

Kniha byla rozhodně lepší než první díl. Byla úžasně vtipná, měla dobrou zápletku a úžasné charaktery. Vlastně této knize nemám co vytknout.

PapayaD
15.05.2019 4 z 5

Pecka! Věřte mi! Já miluju Reichise. Ale jakože fakt moc. Je to ten nejlepší kočkoveverčák, kterého znám (a taky nejspíš jediný kočkoveverčák, kterého znám, hehe). Líbí se mi styl psaní autora, jeho humor, někde jsem se fakt smála i nahlas (to se mi povedlo naposledy u série Virus od Kathy Reichs) a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Doporučuji!
Dávám 4,5* (tu půlku si šetřím na Kouzelnici)