Divoká říše

Divoká říše https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498966/bmid_divoka-rise-5ar-498966.jpg 4 620 620

Divoká říše série

Romantická i akční fantasy z dystopické Budapešti, kterou rozdělila válka lidí a víl. Poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, balancuje Budapešť na okraji propasti. Nenávist mezi vílami a lidmi sílí a hrozí výbuchem násilí. Devatenáctiletá lidská zlodějka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale skončí v obávaném žaláři. A právě tady potká ďábelsky okouzlujícího Warwicka Farkase. Je přesně tak arogantní a krutý, jak se povídá, ale Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne. A že za to možná zaplatí životem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Savage Lands , 2020

knihomolka2022
26.02.2023 5 z 5

Vzrusujici,kouzelne,sem tam i eroticke tajuplne fantasy z prostredi dystopicke Budapeste. Kniha je napsana stylem,kterym vas vtahne do deje a uz vas nepusti. At vas pribeh bavi,ci ne - stale vas totiz zajima,co se bude odehrat dal. Vezeni je prostredi,ve kterem se 70% pribehu odehrava. I kdyz to na prvni moment nemusi zdat jako zajimave misto,zdani obcas klame. Autorka vezeni popisuje tak detailne,ze mate pri cteni pocit,ze se tam s hlavni hrdinami nachazite. Behem cteni me neprestavaly udivovat povahy a charakter postav a stale vam meli co nabidnout. Skoda,ze kniha nekonci happyendem,ale o to vic ji to dela zajimavou. Pribeh Divoke rise mi jeste dlouho po docteni lezel na srdci,knihu jsem si jednoduse zamilovala a precetla bych si ji znovu. Moc doufam,ze se brzy dockame prekladu dalsich dilu.

Tesset
26.02.2023 4 z 5

Taková postapo urban fantasy, která zaujme prostředím kouzelného Budapeště. Co se týká děje, našlapané to úplně nebylo, ale beru to tak, že to je úvod do série a četlo se to fakt dobře. Brex celkem ušla, ale zase jsme se toho o ní moc nedozvěděli (předpokládám, že to teprve přijde). Za mě hodně povedené, ale opět a zase jako například u knížek od Kristoffa - vážně je tohle YA? To že je hlavní hrdince 19 to fakt neurčuje. Chtělo by se nad tím trochu zamyslet, protože tohle fakt není čtení pro 15leté děti.

AloneJane
26.02.2023 3 z 5

V jednu chvíli zdlouhavé a protahované, jakože "už už si na mě brousí zuby, ale vlastně se na to těším" Určité pasáže ne moc vysvětlené a nakonec useknuté zradou tak, aby Vás navnadili na pokračování. Tak uvidíme.

LiLLu
26.02.2023 2 z 5

Takze divokou říši jsme videli opravdu jen z okna vlaku..
Knižka mela spoutu tiskovych chyb a nekdy mi prislo ze i překlad moc nevysel.

Opet tu mame namachrovanou krasnou hlavni hrdinku, která je na pěst. V uvodu jsem to malem kvuli tomu odlozila. Příběh byl zajimavy ale autorka to uplne zabila tim ze jsme 3/4 knižky četli jen o rvačkach ve vězeni. Snažila se nam ukázat jaka je Brexley drsnačka a přepere kazdyho kdo se na ni podiva. Do toho nesmyslný eroticky vzdechy a výdechy. Na každé stránce fakt na každe, bylo spojeni : přeběhl mi mráz po zádech, zadrh se mi dech, potřásl hlavou... Už jsem ty věty vedomě přeskakovala a dosazovala sem si svoje. To ji korektura važně neporadila? Šíleně mi to lezlo na nervy.
Co mi vadilo asi nejvic spojeni, zjednoduším to : on me chce zabit ale jsem z toho uplne vzrusena...ja mu ukazu jaka jsem drsnacka...
Takovy citovy maglas ala eroticke dusno a napeti co tam autorka predvedla je sileny... Ja mam romantiku rada ale takhle tlacit na pilu neni dobre...
Za sloh bych ji dala jednu hvezdu, za pribeh davam dve..
vic se rozepisovat radeji nebudu...

SamMarešová
23.02.2023 5 z 5

Divokou říši jsem otevírala s obavami po zklamání z knihy "Vlku zaslíbená". Další fantasy a já si říkala, že to bude zase nějaká slátanina co nedává moc smysl.. omyl !
Tohle byla tak skvělá jízda. Děj plynule ubíhal po všech stránkách, postavy ať už lidští nebo fae skvěle vymyšlený, popsaný. Prostředí Budína, Pešti a samotné Divoké říše taktéž.
Atmosféra věznice silná a sexuální napětí mezi hlavní hrdinkou a dalším vězněm ještě silnější. Tohle bylo prostě skvělé, skvělé, skvělé a já už se těším až vyjde další díl !

PS: trochu mě zklamala korekce českého vydání. Takových úplně zbytečných, do očí bijících chyb...

JaAnička
23.02.2023 4 z 5

Nezklamalo, přesně takto syrové, nechutné a násilnické jsem to čekala. Vězení je dobře zpracované (včetně těch soubojů v díře, šikany mezi nimi navzájem a labilními střážci) a hrdinka není až taková kráva, jak jsem se zpočátku bála. Trochu mě překvapilo množství sexuálního napětí, ale jak bylo v knize zmíněno několikrát mezi nenávistí a láskou je tenká hranice. Škoda, že Wawrikova jediná charakterová vlastnost je, že má sexy tělo, šedé oči, drzý sexy úsvěv a dlouhé tmavé vlasy.
Trochu se těším na druhý díl, protože jsme se toho o světě "po pádu" moc nedozvěděli, pár poznámek a informací nestačí. Chceme víc nadpřirozených postav!! A závěř v Divoké říši byl jedna velká jízda, škola, že tak brzo skončila.

Alíček83
21.02.2023 5 z 5

Děj se odehrává v Budapešti, což se mi líbilo. Bylo zde napětí, místy hodně drsný děj, ale i eroticky nabitý děj těsně před explozí. Vězení bylo tedy hodně drsné. Zde jsme se seznámili s různými magickými postavami a zjistili konečně, co znamená slovo fae - které se stále opakuje už od první kapitoly. A to sice že nejde jen o víly, ale všechny magické postavy (démoni, měniči, skřítci a další divná stvoření). Závěr byl hodně překvapivý, těším se na pokračování, kde se snad dozvíme, co je vlastně zač Brexley.

lilites
19.02.2023 2 z 5

Tak nevím, půjdu asi proti proudu..

Čekala jsem fantasy, plné magie, zajímavě popsaný svět, kde se bude děj vyprávět... a dostala jsem... ,,červenou knihovnu?!,,

Když si odmyslím všechny věty a stránky, kde by se erotické dusno dalo krájet, zbyde mi z knihy pár stránek, kde se dozvím, že se nacházíme v Budapešti a že v den kdy se narodila hlavní hrdinka, padla opona mezi světy lidí a fae.

Většinu knihy strávíme ve vězení a až na konci se dostáváme do tzv. divoké říše, která je takovým zpestřením knihy, ale pak buch, stane se něco co každý (ne) čekal a je konec...

Asi jsem měla přehnaná očekávání z toho jak kladně je všude kniha hodnocena, ale zatím tuto knihu hodnotím slovy ,,nic moc pro mě,,.

Možná kdyby se autorka víc rozepsala o prostředí kolem, nebo o vícero postavách a ubrala na sexuálním jiskření ( místy je až překvapující, že někde nezačalo hořet z těch výbojů erotična...)

Nelámu však nad sérií hůl a uvidíme co nám přinese další díl... Doufám, že se ještě setkáme s druidem a démonkou z vězení, protože ty mi fakt chybí...

Tak příště....

Petras_ka
18.02.2023 4 z 5

Autorka vybrala naozaj originálne prostredie Budapešti a vytvorila svet, v ktorom na jednej strane stoja ľudia a na druhej magické bytosti, meniči, škriatkovia, démoni...
Ako dej naberal na obrátkach, vtiahlo ma to postupne viac a viac. Z postáv som si viac obľúbila tie mužské, samozrejme Warwicka, ale aj Caden bol celkom sympaťák. Dúfam, že sa o nich v ďalších dieloch dozvieme viac. Brexley mi nesadla, jej konania a myšlienky boli občas trochu cez čiaru.
Je to veľmi čtivé fantasy so zaujímavým svetom, plné zvratov, surovosti a temnoty. Teším sa až vyjde ďalší diel.

pajinkad
15.02.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům a až teď jsem se k ní dostala. Přečetená byla za tři dny, čte se dobře a rychle rychle, děj se mi nikde nezadrhává. Dějová linka jako taková nebyla nikterak výjimečná, avšak prostředí rozdělené Budapešti se mi moc líbilo. Netradiční výběr místa ;-). Na konci jsem čekala nějaký zvrat, ale ne až takový :-). Moc se těším na další díl.

Bryel
14.02.2023 5 z 5

(SPOILER) „Život a smrt. Láska a nenávist. Je mezi nimi tak tenká hranice.“
Říkalo se tomu „Divoký západ Východu“.
Divoká říše.

Divoká říše mě jako první díl z celkově šestidílné série velmi překvapila.
Je drsná, tvrdá, syrová. Některé scény bych označila až za brutální, ale vůbec jsem se od čtení nedokázala odtrhnout. Neskutečně poutavá akční kniha, která se povětšinou odehrává v prostředí věznice. Přesto se občas i zasmějete zásluhou především vedlejších postav.
Psychologický vývoj Brex se mi docela zamlouval, zdál se mi poměrně uvěřitelný. Je to netypická hrdinka, která se místy chová velmi hloupě, místy zase sklízí pořádnou porci ponížení a šikany. Alfa mužská postava Warwick je pro mě velkou záhadou (a to hodnotím velmi pozitivně). Interakce hlavních hrdinů byla úchvatná, chemie a vzájemné odmítání až na kost. Ve vzduchu visí neskutečné jiskry navzdory tomu, že vlastně nedojde ani na pořádný polibek.
V knize je strašná spousta neobjasněných míst obestřených tajemstvími, která se moc těším, až v dalších dílech začnou vyplouvat. To mi přišlo skvělé a jsem natěšená na pokračování, kterého se snad dočkáme ještě letos.

Googies
10.02.2023 5 z 5

Nutně potřebuji další díl!!!

Dolikcek
08.02.2023 5 z 5

Joup tak tohle byl přesně můj šálek kávy. ANO ANO ANO!!!

Čtivé, zajímavý svět, super postavy, dobrý děj.

Už aby byli další díly.......:)

Doomiiniikaa
07.02.2023 3 z 5

Asi jsem měla větší očekávání a to mě trochu zklamalo. Rozhodně se dobře četla, děj krásně plynul. Ale … musím říct, že se mi fae do našeho světa nehodí .. nebo to autorka minimálně málo popsala, celý děj se přeci jen odehrává ve vězení, což je dle mého názoru škoda, mohla trochu více propracovat okolní svět .. je možné, že to bude v dalších dílech
Veliké, ale opravdu veliké zklamání je Brexley .. neustále musíme číst, jak je krásná a jakou úžasnou postavu má.. to, že je úžasná bojovnice čteme tedy jen na začátku, díkybohu, ale stejně se jí v průběhu pobytu ve vězení vrátí ego .. také je nesnesitelná ta její hloupost, chlapi nad ní očividně slintají všichni, ale jako náhodou si nevšimne, že i Caden a následně Warwick .. a to, že myslí neustále jen rozkrokem (i v těch nejbizardnějších situacích) je jen velká tečka mé kritiky.
Je škoda, že více prostoru nedala autorka ostatním postavám, které působily vpohodě.
I přes mé negativní názory musím říct, že na tom něco je. A možná se i odhodlám k dalšímu dílu.

zaandulee
06.02.2023 5 z 5

Jedním slovem D O K O N A L O S T !!! Po Sarah J. Maas jsem myslela, že už nenajdu knihu/sérií, kterou si zamiluju, ale tato kniha mi dokázala opak. Námět je strašně originální a prostě pecka. Atmosféra dystopické Budapeště, kruté víly, boje, utrpení, krutost, odhodlání, zoufalost, vášeň.....všechny tyto pocity z knihy prostě prýští.

Kniha je nabitá akcí, nemáte šanci se nudit, prostě čtete, čtete až dojdete na konec a jen tupě zíráte do zdi a přemýšlíte, jak to zvládnete než vyjde v ČJ další díl. :( Romantická linka tu stojí fakt za to, není však plná erotických scén jako u Maasové, ale ta vášeň a přitažlivost silně visí ve vzduchu. Hlavní hrdinka je správná badass a hlavní mužský protagonista je...... no prostě si to musíte přečíst! :D

Končí to dost otevřeně, takže se na to připravte, ať pak nenadáváte jako já. :D V originále už vyšlo, myslím, všech 6 dílů, takže můžeme jen doufat, že dalšího dílu se dočkáme už letos.

TerryDee
31.01.2023 5 z 5

Máme tu vykreslení dystopické Budapešti, jenž je rozdělena na Pešť a Budín. V jedné vládnou lidé a v druhé zase Fae. Líbilo se mi, jakým způsobem to bylo popsáno. Člověk z toho cítil veškerou tu atmosféru.

Brexley mi jako hlavní hrdinka přišla celkem sympatická. Působila jako silná a odvážná dívka. Někdy tedy jednala rychleji, než myslela. Což ji někdy zlomilo vaz. Občas by to chtělo použít mozek.

Velká část příběhu se odehrává ve vězení. Zde panují velmi kruté a nemilosrdné podmínky. Základní pravidlo - přežijí tady jen ti silnější nebo schopější. Brexin pobyt ve vězení byl brutální, a ta holka toho musela hodně přečkat. Bylo to surové a krvavé, až z toho mrazilo.

Podle mnohých čtenářů je zde "úžasná" romantická linka. Ano, na scéně se nám objevil Warwick, ale to je tak všechno. Myslím si, že kromě vzájemných pohledů a pár snů tu zkrátka není nic. Možná v dalších dílech, uvidíme.

Konec mě celkem překvapil. Tohle je totiž nečekala. Jsem zvědavá, jak tohle bude pokračovat.

MD.Maja
29.01.2023 2 z 5

(SPOILER) Normálně recenze nepíši, ale přiznám se, že jsem hodně dlouho nezažila takové zklamání. Kniha byla velmi propagovaná a často jsem četla, jak je perfektní. Navíc má nádhernou obálku, takže jsem neváhala a koupila si ji.
Čtivá je, o tom žádná, přečetla jsem ji v podstatě na jeden zátah, i když ke konci už jsem měla chvílemi problém se ovládnout, abych ji nezahodila.
Začnu s Brexley, které sebevědomí rozhodně nechybí. Má perfektní postavu, kterou jí všichni závidí, a dokonalý obličej. Neustále připomíná, že nepotřebuje ničí pomoc, je tak silná, že zvládne opakovaně zadržet i zvratky v krku, aby neukázala svoji slabost. Bohužel k tomu všemu postrádá i zdravý rozum, přes veškerý trénink se nechá lehce vyprovokovat a v neposlední řadě myslí dost často jenom rozkrokem. Naše hrdinka se nebojí fantazírovat kdykoliv a kdekoliv, klidně i s puškou u hlavy. Bizár.
Druhou hlavní postavou je Warwick, chodící hromada testosteronu, kterému by všichni nejraději vlezli do postele, v tomto případě do cely nebo do sprchy. Když se nad tím zamyslím, tak je to typický hlavní protagonista románů, který může mít každého, ale všímá si jen hlavní hrdinky. Nicméně si i přes velké sexuální napětí drží stále odstup. Vlastně mi nijak zvlášť nevadil nebýt Brexley a jejích představ.
Vedlejší postavy byly v pohodě, neměly moc prostoru, takže o nich skoro nic nevíme, ale to se může v dalších dílech změnit, pokud se vůbec ještě objeví na scéně. Minimálně Cadena určitě ještě potkáme, protože je největší láskou hlavní hrdinky. Což je další část dohánějící čtenáře k vytrhání vlasů. Když hrdinka zrovna netouží po Warwickovi, vzpomene si Cadena. Ach...
Téměř celý děj se odehrál ve vězení, o kterém víme spoustu, ale o světě jako takovém zatím vůbec nic. Každý popis vyvolá jen hromadu otázek a žádné odpovědi.
Možná proto mě závěr knihy tak zmátl. Předvídatelnost je jedna věc, ale vůbec mi nedával smysl. Předpokládala jsem, že vládce (ať už lidí nebo víl) má nějakou moc, proto je přeci jen zvolen a následován, ale na vězení se žádné pravomoce evidentně nevztahují. Tento svět ale stvořila autorka, která všechno snad vysvětlí v dalších částech příběhu.

6493
25.01.2023 4 z 5

Bezva námět, atmosféra i postavy. Celé je to velice dobře napsané, nenudí, hezky utíká a navnadí vás na další díl, ALE.... Chápu, že když se v YA fantasy píše o vílách, démonech, upírech a tak, všichni musí extra spicy, se svaly jako kámen, minimálně dva metry deset a celkově vypadat prostě k nakousnutí. Občas je toho prostě moc a tady by autorka mohla ubrat hlavně na tom věčném "pnutí v kalohotách", "tvrdnutí bradavek", "horkosti tam dole" a dalších. Neuráží mě to, nepopuzuju, ale nemusím to číst pořád dokola.

jjanca
24.01.2023 3 z 5

Po prečítaní tejto knihy mám rozporuplné pocity. Na jednej strane sa mi príbeh páčil, bol čítavý, dej plynul a ťažko sa mi od neho odchádzalo. Na druhej strane mi ešte niečo k dokonalosti chýbalo.
Páčilo sa mi prostredie Budapešti, hlavná hrdinka a najmä vedľajšie postavy, s ktorými sa snáď ešte stretneme. Chcela som sa o danom svete viac dozvedieť, ale beriem to ako prvý, rozjazdový diel. Kameňom úrazu bol pre mňa Warwick. Medzi mnou a ním iskra nepreskočila. Naopak, páčil sa mi viac Caden alebo Zander. Dúfam, že sa v ďalších častiach o ňom dozvieme viac a snáď sa mi zapáči.
Pri čítaní mi kniha občas pripomenula sériu Kostičas, ktorej prvý diel sa mi tiež až tak moc nepáčil a nakoniec je to moja najobľúbenejšia séria. Tak snáď sa aj tu dopracujem k rovnakému výsledku.

Petra-1
23.01.2023 3 z 5

Prvně začnu tím, že kniha se mi opravdu hodně líbila do té doby, než hlavní hrdinka přestala úplně používat mozek. Kniha je hodně čtivá. Ale proč některé knihy, které mají velmi slušný rozjezd, musí sklouznout k tomu, že hlavní hrdinka začne myslet jen na jedno? Vážně nemusím pořád dokola číst o tom, jaký je někdo alfasamec. A jak je drsný a sexy. Jsem docela schopná to pochopit, i když se to nebude objevovat každou třetí větu. Navíc mě osobně teda Warwick nechával úplně chladnou a lepší už mi přišel Caden a Zander. Tady se musím trochu opravit, nechávat chladnou není to správné slovní spojení. Protože se mi z něho spíš dělalo zle od žaludku.
Já osobně čtu fantasy kvůli fantasy, pokud bych chtěla erotiku, tak si přečtu erotiku.